Jump to content

Welcome to OG-Times.ro - Old memories always the best!
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Anunţuri Importante

[ANUNŢ] Update-urile efectuate pe serverele OG-Times le puteti gasi accesand Server Updates.
[ANUNŢ] Blogul OG-Times este online. Va invitam sa il vizitati la adresa blog.og-times.ro.
[IMPORTANT] Sfaturi pentru a nu cadea in plasa celor care fura conturi: click aici.
[IMPORTANT] Aplicatia OG-Guard a fost lansata. Mai multe informatii aici. Recomandam citirea topicului inainte de activarea autentificarii in doi pasi.

Photo

Sugestii pentru server

• Please log in to reply
2380 replies to this topic

BaCsTaBeR

BaCsTaBeR

ᴋ ɪ ɴ ɢ

• account_circle
    Premium User
  • I have 233 Posts
  • My id is #6682
  • 05-August 16
  • 27 reputation points
  • BaCsTaBeR

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Paparazzi

Sugestie:Cand dai escape sa nu mai poti sa te omori pentru a te da la casa

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Politistii ar avea mai mult timp sa ii prinda mai ales ca ei ajung acasa si isi iau masinile si este ezy

• 2

RESPECT ASAF 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

2btIzum.jpg

KoBe.

KoBe.

Bug Abuse <3

• account_circle
    Member
  • I have 949 Posts
  • My id is #153
  • 05-January 16
  • 345 reputation points
  • KoBe24.

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Hall of Fame

Sugestie: Sa se aduage un sistem de furniture pentru case.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fii mai frumos sa putem adauga mobila in case.

Sugestie: Daca esti hitman sa poti face contracte pe /sleep.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: E prea nasol noapte cand toate lumea e sleep.

• 3

KobeGWoverWade.gif                                        giphy.gif

iMadalin.

iMadalin.

The life is a game.. You are a good gamer?

• account_circle
    Banned
  • I have 395 Posts
  • My id is #4243
  • 12-May 16
  • 11 reputation points
  • Sokey

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sweet Talker

Sugestie: Să nu mai existe acel cooldown de 15 secunde între healuri, sau să fie micșorat dacă nu scos.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Dacă am 2, unii sunt grăbiți și coboară și așa pierd acel punct ca și aici.

• 1

76561198322509373.pngAddFriend.png

Anonymous02

Anonymous02

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 104 Posts
  • My id is #1895
  • 09-March 16
  • 2 reputation points
  • Anonymous02

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie:Sa nu se mai primeasca ban daca deschizi cmd inainte de war, de exemplu eu vreau sa vad ping-ul unui site cu cmd, il deschid dau ping -t og-times.ro de exemplu si imi arata ping-ul, de ce as primi ban pentru asa ceva?mi se pare aiurea, de asta primesc toti ban fara nici un motiv.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Cu multe lucruri.

• 0

iMadalin.

iMadalin.

The life is a game.. You are a good gamer?

• account_circle
    Banned
  • I have 395 Posts
  • My id is #4243
  • 12-May 16
  • 11 reputation points
  • Sokey

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sweet Talker

Sugestie: Dacă ești într-o mașină și-ți expiră carnetul, să poți să mai conduci mașina până când te dai jos prima dată din ea.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: dădeam rob, mi-a expirat carnetul, m-a dat jos din mașină și am luat fail. deci, e simplu ''de ce''.

• 2

76561198322509373.pngAddFriend.png

BlacKiN

BlacKiN

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 121 Posts
  • My id is #6188
  • 15-July 16
  • 9 reputation points
  • BlacKiN

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie: Atunci cand este un apel nepreluat la [/tcalls] sa dispara dupa un anumit timp (2 minute), si daca clientul are in continuare nevoie de taxi sa dea [/service taxi] din nou.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Mi s-a intamplat de foarte multe ori sa accept de pe [/tcalls] si cand ajungeam la client imi spunea ca a dat acum 30-60 minute [/service taxi] si nu mai are nevoie sau se plimba cu masina.

• 0

pk_HXc9d.gif

dRE.jR

dRE.jR

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 82 Posts
  • My id is #6700
  • 06-August 16
  • 31 reputation points
  • dRE.jR

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Friendly Fire

Sugestie 1: Adaugare textdraws la war, anume:

- un usebox pe care sa stea toate textdrawurile

- numele turfului (optional), de ex: Marina LS

- mafiile care au war - ex: "Avispa Rifa(A) - (D) Italian Mafia" - A = attackers, D = Defenders

- Avispa Rifa 0.6 - 1.0 talian Mafia" - scorul ( optional ) e ok actualul mod

- Kills: 0

- Deaths: 0

- War Time 14:20 - turftimer-ul actual este bagat in kill feed.

- seconds on turf: 200 -  optional acesta. era bine sa se implementeze si asa ceva.

- toate aceste textdrawuri sa fie scoase la terminarea warului si sa fie adaugate la /TOG toate textdrawurile de mai sus.

Sugestie 2: Cand esti la war sa nu poti trage in coechipieri si nici in masinile conduse de ei, adica sa nu le iei DMG.

Sugestie 3: sa apara cu ce arma si de la cati metri m-a omorat inamicul

ex: Turf war: You was killed by %s with a %s from %.1f meters.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:  Un sistem war mai avansat si mai multi playeri la war.

Daca esti de acord cu mine si vrei sa fie implementate aceste lucruri, puteti da un LIKE.

Detin toate textdraw-urile de mai sus si pot face si scriptul sa nu poti trage in coechipieri si in masinile lor.

stiu ca stiu sa le faca si scripterii, dar o sa le fie mai usor asa

;)

Spoiler

• 1

gkdvUmH.png

• "The slower we move the faster we die... moving is living." / UP IN THE AIR

• "What you know you can't explain, but you feel it." / THE MATRIX

• "Be the change you want to see in the world." / PRISON BREAK

• "Me? I'm dishonest, and a dishonest man you can always trust to be dishonest. Honestly. It's the honest ones you want to watch out for, because you can never predict when they're going to do something incredibly... stupid." / PIRATES OF THE CARIBBEAN

• "Fate, it seems, is not without a sense of irony." / THE MATRIX

• "I'm gonna make him an offer he can't refuse." / THE GODFATHER

Hooligan ENSHRAK

Hooligan ENSHRAK

✪ Clan owner [H]ooligans + King of Ballas ✪

• account_circle
    Banned
  • I have 408 Posts
  • My id is #2744
  • 02-April 16
  • 35 reputation points
  • EnshrakTALENT

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sweet Talker

Sugestie 1: Adaugare textdraws la war, anume:

- un usebox pe care sa stea toate textdrawurile

- numele turfului (optional), de ex: Marina LS

- mafiile care au war - ex: "Avispa Rifa(A) - (D) Italian Mafia" - A = attackers, D = Defenders

- Avispa Rifa 0.6 - 1.0 talian Mafia" - scorul ( optional ) e ok actualul mod

- Kills: 0

- Deaths: 0

- War Time 14:20 - turftimer-ul actual este bagat in kill feed.

- seconds on turf: 200 -  optional acesta. era bine sa se implementeze si asa ceva.

- toate aceste textdrawuri sa fie scoase la terminarea warului si sa fie adaugate la /TOG toate textdrawurile de mai sus.

Sugestie 2: Cand esti la war sa nu poti trage in coechipieri si nici in masinile conduse de ei, adica sa nu le iei DMG.

Sugestie 3: sa apara cu ce arma si de la cati metri m-a omorat inamicul

ex: Turf war: You was killed by %s with a %s from %.1f meters.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:  Un sistem war mai avansat si mai multi playeri la war.

Daca esti de acord cu mine si vrei sa fie implementate aceste lucruri, puteti da un LIKE.

Detin toate textdraw-urile de mai sus si pot face si scriptul sa nu poti trage in coechipieri si in masinile lor.

stiu ca stiu sa le faca si scripterii, dar o sa le fie mai usor asa

;)

Spoiler

Sugestia 1 : probabil neutru, nu cred că are rost atât timp cât este [/war] respectiv [/warstats].

Sugestia 2 : contra, poate X vrea kill din diferite motive (se duce să mănânce, se duce la baie, este low hp) iar după propunerea ta, el trebuie să se ducă la mafia adversă să-l omoare şi să le dea punct degeaba.

Sugestia 3 : este deja implementat, dacă nu ai fost în mafie nu fă propuneri inutile şi fără să te documentezi.

• 0

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Van_Persie47

Van_Persie47

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 454 Posts
  • My id is #3952
  • 03-May 16
  • 21 reputation points
  • Van_Persie47

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie:Sa nu te mai poti conecta pe server cu alte ip-uri de la toate programele VPN (daca ai ip de rds&rcs, poti intra pe un program de VPN si sa schimbi ip de United States, Franta si mult mai multe ip-uri din diferite tari).

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Adminii/Helperii/Liderii nu mai pot intra pe server cu alte conturi de pe diferite ip-uri din alte tari. Cred ca este o propunere buna..

• 0

sTdIOgH.png?1

nOQl12G.png?1

CYCBHud.png?1

3o1rjDt.png?1

bmViJ7w.png?1

KkSP8Gl.png?1 - 25.12.2016

glmVB3Q.png?1 - 25.12.2016

Spoiler

zBBFQF0.png

RINTH

RINTH

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 352 Posts
  • My id is #3467
  • 20-April 16
  • 27 reputation points
  • RiNTH

• Hey, you!
    Wanna be friends?

O seria frumoasa de propuneri de la dragul vostru RiNTH

Sugestie: Atunci cand dai /find pe cineva si ai un alt checkpoint activ sa nu trebuie sa dai /killcp, cum este si la /wanted.Sa se pune direct CP pe ala si sa se stearga cel dinaintea lui.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: O sa fie mai usor pentru cei ce au nevoie mare de /find.

Sugestie: Daca esti respins intr-o factiune pe panel sa nu mai poti aplica la acea factiune timp de 48/72 de ore.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:E prea enervant, mereu aplica aceeasi.

Sugestie: Liderul sa nu raspunda de greselile testerilor.Testerii sa fie sanctionati cu FW + scoaterea din functie daca gresesc.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Nu mi se pare corect, ar trebuii sa am 50 de prieteni care sa-i cunosc de mult pe server sa am si eu incredere sa pun 2/3 testeri.

Sugestie: La departamente daca nu esti /duty sa ai skin de civil / culoare de civil si daca te ataca cineva si te omoara sa poata primii jail + /call 112.Pentru greselile ca duty-off sa se raspunda ca simplu jucator nu ca membru de factiune.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fii foarte folositor pentru politistii care chiar sunt victime ale dmistilor.

***LEGAT de propunerea cu 3.De ce ai mai intreba un tester "Accepti functia de tester" daca el oricum nu raspunde de greselile lui.

• 0
    Posted Image
    Posted Image

MuzzyMAGNIFICU

MuzzyMAGNIFICU

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 84 Posts
  • My id is #6886
  • 10-August 16
  • 5 reputation points
  • MuzzyMAGNIFICU

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie: Sa se adauge sistem de /call 112 atunci cand esti omorat de cineva de la distanta.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar descuraja dm-ul care este pre excesiv pe server si ar ajuta departamentele la raport.

• 0

V4VQhqr.png

420YounG

420YounG

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 163 Posts
  • My id is #5780
  • 01-July 16
  • 6 reputation points
  • 420Young

• Hey, you!
    Wanna be friends?

First Time

Sugestie: Sa se adauge comanda /leaders.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Toata lumea o sa zica ca exista comanda /factions si vezi leader-ul si tot asa, dar daca muncesti si ai cp activ si dai /factions te pune sa dai /killcp ca sa vezi leader-ul. Multi playeri sunt obisnuti cu comanda /leaders.

• 1

tumblr_mpb506A4nv1sy71huo1_500.gif

,,So what we get drunk, so what we smoke weed we're just having fun''

tumblr_nex6a7DKue1tst5vbo1_500.gif

† HuLK.©astellano †

† HuLK.©astellano †

Leader of Hitman Agency & Helper

• account_circle
    Premium User
  • I have 568 Posts
  • My id is #4919
  • 30-May 16
  • 18 reputation points
  • HuLK.Castellano

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie: Pentru factiunea Taxi. Deci, sa se schimbe fare. /fare 1000 Ziua (07-20), /fare 2500 noaptea(21-07) si sa facem Happy Hour, care consta in: Intre orele 20 si 21 sa fie /fare 1, iar toate taxi-urile sa fie roz. Am pus acest /fare deoarece economia pe server este foarte mare.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Cred ca o sa avem mai multe comenzi.

Sugestie: Sa se adauge o noua factiune, For More Adrenaline, sau cum vreti sa se numeasca. Aceasta factiune sa se ocupe cu cursele. Membrii sa poata creea curse(rank 2+), sa aibe masini de tip ZR-350, Comet, PCJ-600(rank 1), Sultan, Elegy, Jester, FCR-900(Rank 2), Turismo(Rank 3-4), Bullet, Infernus, NRG-500 (Rank 5,6,7). Ea sa aiba HQ-ul in SF, mai exact aici. Sa se poata creea curse cu masini sau cu motoare, sprint sau circuit, traseul il alegeti voi, in LS si SF. La curse se pot inscrie toti playerii, inafara de politisti si cu orice masina/motor.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fii multa distractie pe server, etc.

• 1

Seria TUPEU & AMUZAMENT

X8EGUPw.jpg?1

a1XW01z.png

fkFP61C.jpg?1

kmCPBXy.jpg

xxtT7Rl.jpg?1

IXOY3mx.jpg?1

1k01lhJ.jpg?1v

A8dxoWn.jpg?1

3jKJypQ.jpg?1

qy1YB4t.jpg?1

fj2NVVk.jpg?1

JEzqBbY.jpg?1

Y0nwdxu.jpg?1

s0aPrsk.jpg?1

BPsOjOi.jpg?1

ui8Oc3R.jpg?1

O6Ro2bU.jpg?1

PsyAlog.jpg?1

kH0XRKp.jpg?1

Realizări

[earth]

Spoiler

aTdx9oU.png

Faction History-ul meu

[earth]

Spoiler

Realizări

[cloud]

Spoiler

Faction History-ul meu

[cloud]

Spoiler

bawabYSM

bawabYSM

►ғηαтιc◄

• account_circle
    Member
  • I have 331 Posts
  • My id is #3156
  • 12-April 16
  • 12 reputation points
  • BAWAB

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Paparazzi

Sugestie: Sa fie adaugat in [/shop] meniul, ''Delete Faction History'' si sa coste 60pp-uri sau cate doriti.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai sa zicem ca cineva are un ''Faction History'' jenant cu care nu ar putea fii acceptat la o factiune, insa cu acea optiune sa isi poata reseta Faction History si sa isi creeze unul mai bun.

• 0

7eyMgGH.jpg

[F N A T I C]

BaCsTaBeR

BaCsTaBeR

ᴋ ɪ ɴ ɢ

• account_circle
    Premium User
  • I have 233 Posts
  • My id is #6682
  • 05-August 16
  • 27 reputation points
  • BaCsTaBeR

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Paparazzi

Sugestie:Sa se adauge factiune Tow Truck Company [TTC] cand un player parcheaza aiurea unul din membri TTC ii remorcheaza masina !Acesta trebuie sa plateeasca o suma mare de bani pentru ai fi returnata masina .Suma de bani se duce in Faction deposit!Majoritatea playerilor nu vor mai parka aiurea!

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Nu ar mai fii masini in mijlocul strazii!Si ar fii totul mai organizat

UN UP [+1] DACA SUNTETI DE ACORD 

• 3

RESPECT ASAF 

-----------------------------------------------------------------------------------------------

2btIzum.jpg

👑SKiNNER👑

👑SKiNNER👑

Aici e Bucuresti, nu New York nu LA, Aici e Romania nu e USA.

• account_circle
    Premium User
  • I have 250 Posts
  • My id is #3041
  • 10-April 16
  • 14 reputation points
  • RazvanL

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Friendly Fire

Sugestie: Propun urmatoarea chestie ca la paint sa se introduca un nou tip de joc cred ca se numeste Gun Game si acesta consta: La inceput sa iti dea un Silent Pistol dupa ce ai facut 3 kills cu el sa avansezi la deagle dupa 3 kills cu deagle avansezi la m4 si tot asa cat vreti voi.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fii foarte distractiv.

• 0

PACE IN CARTIERE.

https://www.youtube.com/watch?v=i6pNrnjxpVU

''Se zice rău de noi, da cu juma' de gură, SSSS!!!

Problemele-s de clasa întâi, noi clasa S.

SB tace şi SB face Şatra nu pleacă niciodată,

Şatra se întoarce!''

Respect Cristos 

Spoiler

Spoiler

Cristy.RO

Cristy.RO

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 35 Posts
  • My id is #3152
  • 12-April 16
  • 1 reputation points
  • .CristiaNN

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie 1: Sa fie adaugate toate modelurile de masini ce exista in joc, deocamdata unelese masini lipsesc.Uitati aici un link cu toate vehiculele din gta san andreas:

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fi o diversitate mai mare de masini.

Sugestie 2: Sa fie adaugat pe serverul trenul din singleplayer. 

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fi distractiv sa mergi impreuna cu prietenii cu trenul.

Sugestie 3: Sa fie adaugata o noua factiune, Tow Truck Company in locul jobului Mecanic.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fi mult mai RP, daca ti-ai abandonat masina pe strada, ai parcat-o neregulamentar sa ti se fie ridicata si sa fie dusa la factiune, pretul recuperarii sale sa inceapa de la 100k in functie de level.

• 0

420YounG

420YounG

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 163 Posts
  • My id is #5780
  • 01-July 16
  • 6 reputation points
  • 420Young

• Hey, you!
    Wanna be friends?

First Time

Sugestie: Sa se modifice sistemul de ore jucate deoarece este buguit. Daca scri ceva in chat secundele alea se pun afk. Asa ca sa se modifice in felul urmator: Daca stai mai mult de 3 minute afk in joc sa te puna afk adica 3:01=afk de acum in colo pana revii. Si daca scri in chat sa nu te puna afk bineinteles doar daca scri mai mult de 3 minute dar e imposibil :)).

Cum crezi ca ar ajuta serverul? Pai in primul rand mie imi face o mie de nervi, de exemplu eu astazi m-am plimbat o ora intreaga cu masina sa-i fac KM si din ora aia am primit doar 0.71 din 1.00. Si cred ca si pe altii ii enerveaza si ajuta la server.

• 0

tumblr_mpb506A4nv1sy71huo1_500.gif

,,So what we get drunk, so what we smoke weed we're just having fun''

tumblr_nex6a7DKue1tst5vbo1_500.gif

Martin_

Martin_

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 30 Posts
  • My id is #6320
  • 21-July 16
  • 1 reputation points
  • []Martin[]

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie:Salut,as vrea sa propun ca sa poti schimba interiorul casei tale, adica sa schimbi mobila sa adaugi scaune,paturi si altele.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Va fi mai fain .

• 1

J@guar..

J@guar..

Advanced Member

• account_circle
    Premium User
  • I have 91 Posts
  • My id is #4970
  • 01-June 16
  • 2 reputation points
  • J@guar..

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Paparazzi
    Sugestie: Salariile factiunilor
    Cum crezi ca ar ajuta serverul?:
    -Sa nu se mai dee pe saptamana o suma de bani la membrii din factiuni, data de un membru din staff
    -Sa se ocupe fiecare lider cu salariul membrilor sai, adica J@guar.. este in FBI, iar el a facut 100 de pct., un punct valoreaza (2.000$) sau cat alege liderul, J@guar.. sa primeasca de la liderul factiunii 2.000.000$ ( 2.000$ x 100). Asa membrii din factiuni si-ar da m-ai mare interesul de a face cat m-ai multe puncte si multi playeri vor avea m-ai mult de minimul de raport necesar. Cum e acum, daca raportul necesar este de 50 de puncte, degeaba ai face 300 de puncte deoarece salariile acordate de membrul staff-ului, va fi acelasi.

• 0

pkHXc9d.gif

3NXMGab.png

Amintiri

image.pngimage.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

image.png

Porcul de craciunimage.png

3NXMGab.png

Gest mic pentru oameni mari!  :wub:

Spoiler

3NXMGab.png

Bine faci, bine gasesti!  :rolleyes: 

Spoiler

3NXMGab.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Comunitatea a fost infiintata pe data de 28.12.2015, ora 19:00 cu scopul de a atrage cat mai multi pasionati de gaming.
    Designed by Shady | OG-Times | 2018
    keyboard_arrow_up