Jump to content
Massive

Sugestii pentru server

Recommended Posts

Propun ca leaderii de clan sa poata crea un HQ la clan la o casa detinuta de el, iar acea casa sa poata avea si garaj achizitionat unde membrii clanului isi pot parca masina.

Ar fi ceva mai unic asa... si ar mai scadea din lag, daca ai clan de 100 de membrii ei sa poata sa iti bage masinile intr-un garaj / parcare(un garaj special pentru clan nu cel de 10 masini ce le poti lua la casele obisnuite).

Sugestie: Adaugarea a noi bussines-uri in Bayside

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: In primul rand, eu am casa in Bayside, si imi este greu sa ma duc pana in San Fierro la banca sa scot niste bani, sau macar plasarea unor ATM-uri daca ar putea fi posibile in bayside, dar nu numai banci, sa fie si ceva pizza si altele utile. De exemplu, am doar o masina, nu am la mine bani pentru insurance ca sunt in banca, masina avand 0 ins points, macar un ATM sa adaugati va rog, in Bayside.

Sugestie: Daca jucatorul este pe [/sleep] sa primeasca jumatate din suma pe care trebuia sa o primeasca in mod normal la payday.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: 'payday' = salariu, [/sleep] = nu meriti salariu

Sugestie:Sistem de vanzare-cumparare skin-uri / vanzare skin la stat cu primirea a 50% din cat ai dat pe el / Business haine second-hand (sistem ca la masini numai ca e cu skinuri)

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Pai cei care se plictisesc de skin ul cumparat pot sa-l vanda la clothes ca si cum l-ar vinde la stat pe jumatate de pret / sa se vanda altui player pe cat vrea detinatorul / sa se dea la un second-hand, sistem ca la 'Vehicle market' numai ca este in clothes si fiecare jucator poate sa-si bage skin ul premium la vanzare cu un pret pana-n pretul celui mai scump skin.

Sugestie: As dori sa se adauge din nou pentru a asculta muzica din /phone daca detii iPhone cum era inainte.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Cred ca va ajuta pe majoritatea, deoarece altii se plictisesc si vreau muzica sa ca sa o asculte de pe YouTube cum o ascultau inainte.

Sugestie: Sunt de parare ca ar trebui readaugata pe server optiunea de a schimba culorile hidden pe gratis deoarece, odata cu venirea verii si implicit terminarea cursurilor, multi oameni se reapuca de SA:MP din pricina timpului liber de care nu dispus in alte perioade, si asa acestia isi pot face o colectie de masini pe placul lor, ca exemplu ma pot da pe mine, care tocmai ce m-am reapucat si am o avere mare, dar nu am de unde sa fac rost de masini cu culorile preferate de mine.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Numarul de jucatori ar putea creste, si placerea acestora care deja se joaca pe comunitate ar fi sporita.

Sugestie: Doresc sa propun o chestie pentru cei din PD in sensul ca, cand un jucator depaseste limita de vitaza sa ii fie acordat imediat weanted, pentru ca toti din pd nu mai pot face foarte bine raport(permise) deoarece toti dau /q inainte de a primi wanted

Sugestie: Sugestia mea este sa se poata lucra la GYM adica sa iti poti creste caracterul in masa musculara si sa exista un top pe panel cu cel mai bine lucrat caracter de exemplu sa poti trage de fiarea cum este si in single player.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: O sa ajute serverul foarte mult pentru ca este un sistem unic pe serverele din romania nu stiu daca a fost pe cele din afara parerea mea este ca este un sistem unic si v-a ajuta in crestera playerilor.

Sugestie: Adoua sugestie a mea ar fi sa se adauge un quest de vara in acest quest sa facem urmatoarele *Sa colectam 150 de  beachball dupa colectarea acestor beachball sa primim un premiu special care sa constea in *25kk un hidden pentru masina 20 rob points 20 escape points si un slot pentru vehicul. *ID-ul beachball este 1598

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Este un quest ne mai vazut pe serverele din romania si o sa atraga foarte multii jucatorii noi.

Sugestie: Propun sa fie adaugat un sistem pentru politisti, acesta fiind sistemul de oprire radar automat cand un jucator incalca limita de viteza si totodata sa fie scrisa comanda [/mdc x] ca sa vada politistul respectiv ce wanted are si daca poate sa ii acorde wantedul respectiv.

Cum crezi ca ar ajuta serverul? Consider ca va usura munca politistilor. +1 daca va place <3

Sugestie: Adaugarea a urmatoare case si ale bizului:

1. https://imgur.com/a/fBLBinB

2. https://imgur.com/a/1eme2o1

3. https://imgur.com/a/hNPVwj8

4. https://imgur.com/a/gNoqgYZ

5. https://imgur.com/a/vuw5pAv

6. https://imgur.com/a/3iyOi6K (Pe care ati spus ca o adaugati si n-ati mai facut-o)

7. https://imgur.com/a/sICXWNR

Si un biz care functioneaza dar trb inscris: https://imgur.com/a/7l9T8Jb

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar ajuta si serverul si playerii totodata. 

Sugestie: Propun ca suspend-ul de licenta sa ai aiba limita de ore de 12 ore.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Nimanui nu-i place sa stea cu calculatorul deschis in fiecare zi pe sa-mp pe sleep in jur de 20-22 de ore, mai ales cand acesta are un pc slab si vrea sa se joace altceva si nu poate ca trebuie sa stea pe sleep sau cand nu are o situatie financiara prea buna, iar acesta isi lasa calculatorul deschis ore si ore. Dupa parerea mea, 12 ore este destul si suficient.

Sugestie: Categorie de report pentru c-bug / cladire inaccesibila la war.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: M-am saturat sa dau report pe 'x' ca rupe c-bugul pe mine / e pe inaccesibila si sa astept sa mi-l mute un helper, am propus treaba asta (nu cred ca numai eu) ci si multi alti de foarte mult timp, cu ce-i ajuta pe helperi ca vine reportul de c-bug / inacc. la war la alta problema? Inteleg ca au nevoie de raport s.a.m.d, dar daca se face o categorie in /report precum cea de cheaters, fluctuatia ar fi una mult mai buna / adminii i-ar prinde mai repede pe cei care fac c-bug / sunt pe inaccesibile.

Sugestie: Marit numarul de report-uri pentru un codat. Daca se dau undeva la maxim 10 reports, deja nu mai poti da report pe 'x', chit ca ala rupe secundele se intampla sa nu stea nimeni spec pe el, sta cineva 2 - 3 minute, vede ca moare (ca se mai intampla) si pleaca, noi nu mai putem continua sa dam report / liderul face spam pe /l degeaba si respectivul rupe codul bine mersi.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: E o stupizenie limita aia, macar s-o mariti pentru ca, cum am precizat mai sus -> se da cu, codul in fericire.

Sugestie: O mai propun odata, marita rata ban-urilor!

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: aimbot / etc - 90 days, quit tw - 30 / chiar si 60 days (pana la urma dai /q deoarece vrei sa ascunzi ceva), necooperare tw (30 / 60  days). Asa mai scapam din codati pentru o perioada mai lunga de timp.

Sugestie: Redimensionarea turf-urilor.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: https://imgur.com/a/jbX5RJ7 in cele 3 orase, exista 3 tipuri de turf-uri, le puteti vedea-n poza. Propunerea mea ar fi sa luati o mana de mafioti (experimentati) cu care sa faceti niste turf-uri calumea, unele care sa nu aiba coltul pe o pozitie greu de accesat / imposibila. Daca lucrati ceva timp o sa vedeti ca o sa iasa ceva, sa fie turfurile egale / o forma corecta, sunt deja de cativa ani si au devenit enervante / obositoare / 'scarboase' . Cu ceva munca / dedicare se poate face ceva exceptional si pentru mafii (pana la urma, suntem o componenta mare / importanta a unui server).

Sugestie: Cum am zis si mai sus, de data asta ma refer strict la blocarea pozitiilor pe anumite turfs (in trecut eu & Exafius i-am dat lui Massive anumite pozitii de blocat) dar ele fie n-au fost blocate exact cum trebuie / nu au fost toate deoarece suntem oameni, nu ne-am adus aminte orice, acum ar fi cazul ca mai sus, luata o 'mana' de oameni si blocate anumite pozitii imposibile / enervante si 'scarboare', pana la urma ne batem pe fortnite sau pe samp?

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: -

Sugestie: Rank 5 mafie / orice factiune (daca doriti) sa poata da fvr.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:  E TOTAL ORIBIL, la war cand efectiv co-liderul (mai ales daca e doar unu) si liderul spre exemplu are invoire in ziua respectiva, si r6 e off sa n-ai /fvr, acum de cand cu noul sistem de r-up in mafii, exista mai multe persoane de r5, macar sa fie alese 2 - 3 (maxim), sa dea fvr.

Sugestie: Daca sugestia de sus nu este aprobata / nu este pe placul conducerii, macar lasa-ti-ne sa putem spawna masinile personale-n VW la war, daca tot nu exista om pentru FVR, macar sa avem cu ce ne deplasa pe turf.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:  -

Sugestie:  Limita impusa de server pentru /getdrugs.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Se mai intampla ca cineva sa uite / sa nu si dea seama (exafius cap sec) ca depaseste limita de drugs. Asa mai bine daca incerci sa iei peste 15 drugs pe zi, cand vrei sa iei 16 - 20 - 30 sa-ti zica serverul "Ai atins limita maxima de droguri pe care o poti lua in aceasta zi", desigur sistemul sa fie verificat calumea ca sa nu avem probleme precum la /order, cand nu te lasa sa-ti iei armele din HQ. (uneori).

Sugestie: Sistem de kick automat pentru afk on turf. Avand in vedere ca se poate detecta atunci cand un jucator este afk mai mult de 60 de min. fara /sleep, de ce sa nu-l poata detecta daca sta afk pe turf mai mult de 30 - 50 de secunde.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Stiu ca e putin deplasata, dar trebuie gasita o solutie macar pentru cei care vor sa faca 'anti-fail' si efectiv isi baga jocul in bara / apasa esc ca sa nu primeasca fail, si pana dai report -> il muta un helper, apar respectivii inamici iar pe turf.

Sugestie: Scoasa mp5 din /setorder.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: E o arma inutila, mai mult enervanta, lipsita de sens / dmg si mai te si enervezi cand o iei de la inamic de pe jos.

• Sugestie: In momentul in care folosesti comanda [/service taxi], iar ulterior te urci in alt vehicul sa se anuleze automat comanda la taxi sau sa existe un sistem care nu te lasa sa te urci in vehiculul respectiv si sa iti apara un mesaj de genul: "Nu te poti urca in aceasta masina, deoarece ai o comanda activa la taxi."

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Stim prea bine ca sunt multi care cheama un taxi si intre timp isi gasesc alt mijloc de transport si taximetristul ce a acceptat comanda vine degeaba.

• Sugestie: Daca un taximetrist ti-a acceptat o comanda si acesta explodeaza sau se deconecteaza in timp ce se indreapta spre tine sa se anuleze automat comanda, sa iti apara mesajul acela prin care te informeaza ca taximetristul ti-a anulat comanda.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: In prezent, daca patesti acest lucru stai degeaba si nu sti ce s-a intamplat de nu mai ajunge taxiul.

Sugestie:

1. Accesoriile speciale (ex: SWAT Armour), sa se poata modifica dimensiunea acestuia, cat de putin pentru a nu mai sta bugui macar la spatele caracterului.

2. Neoanele vehiculelor de tip (Infernus/Bullet/NRG) sa se poata "stinga", printr-o comanda simpla la accesarea acesei comenzi, de catre detinator si prin schimbul unui sume de bani (ex: $50,000)

3. Adaugarea comenzii "/vouchers", deoarece este o piredere "majora", asupra detinatorilor ce aveau vouchere cumparate de la alti jucatori, in schimbul unei sume de bani. + adaugarea comenzi "/kobkcrates" (Am auzit ca se lucreaza la imbunatatirea acestei comenzi)

PS: Voi reveni cu cate un update asupra acestei postari, cand o sa mi amintesc celelalte sugestii pe care le-am uitat.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: O sa infrumuseteze interfata acestui joc si multe altele.

Sugestie: Legalizarea modului cruise control (ccontrol.cs).

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Acum hai să o luăm sincer, cu ce deranjează acest mod? Fac o listă mai jos cu plusuri și minusuri.

jucătorii și-ar petrece mai mult timp pe server;

+ nu afectează modul de joc un simplu mod cleo, doar îți menține viteza;

- ar exista jucători care ar sta să facă ore, dar se poate verifica foarte simplu și ușor prin câteva somații dacă este la pc sau nu, deci tot se poate bana.

Suntem singurii care avem acest mod interzis, eu zic că e timpul de o schimbare.

Sugestie: Propun sa se scoata "Acest player a fost raportat deja pentru coduri"

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Banurile v-or evolua pe og times,mai ales la waruri sunt clari unii codati si nu se poate da de multe ori report pe el pentru a fi vizibil in chat pentru a fii banat,

Sugestie: Modificat sistem suspend licenta pentru Cbug. De ce? E penibil din orice punct de vedere. De ce? Uitati de ce: sistem vechi => cbug - warn, cbug repetitiv ban 3, 7 days, ceea ce devenea din nou exagerat. Comunitati rivale, dau 2 exemple => cbug ban o zi, 2, 3 etc, exagerat din nou sau pe a doua comunitate suspend numai si numai 10 ore, ceea ce e ok iar dovada este valabila suficient timp incat postul sa nu poata fi facut ziua urmatoare inainte de wars si sa te fenteze sa o ai suspendata fara sa poti lua paydayurile pentru a recupera licenta, deci daca vrei sa joci ziua urmatoare ia de stai on. Numai la noi se putea crea ceva de genul suspend nelimitat, pe bune? Am vazut playeri cu suspend 30 de ore, faci cbug pentru ziua in care joci, nu in avans. Fac cbug luni de ex, nu joc luni, de ce sa nu joc marti? Si totusi, ma rog, daca bug abuse se sanctioneaza cu warn, de ce cbug care are bug in nume si e tot acelasi lucru se sanctioneaza cu suspendarea licentei pe o perioada nelimitata? Altceva, de-a dreptul penal. Faci cbug o data, o singura data si iti zboara licenta, really nigga? Cbug repetitiv mi s-ar parea normal pentru asa ceva. Mi-ar placea sa va vad pe voi jucand pe turf fara cbug, cred ca m-as amuza pana la lacrimi.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Oare? Ar fi ceva normal. Cereti pareri pe slack DOAR de la MAFIOTI pentru ca ei sunt pe turf si in mare parte la paint, nu liderii taxi si etc. Multumesc pentru atentia acordata. Altceva, adminii se pun spec pentru codat de ex, vad ca face cbug si le e lene sa stea pentru mai mult, dau suspendu si fug cu reportu pentru raport, nice job. Poate ar fi timpul si ca reportul pentru cheater sa nu mai fie contorizat la raport, astfel incat sa faca cheaters doar cei ce vor intr-adevar sa ajute serverul si nu sa isi usureze raportul, iar in schimb banarea codatilor sa ajute mai mult la cresterea in rank, sa vedeti voi dupa ce se pun ei pe codati la war. Mai tineti minte cand facea daggoth evidenta activitate la war? (nu era obligat sa faca asa ceva, o facea pentru binele serverului si sa monitorizeze staff-ul, din pacate nu mai se poate ocupa de asa ceva). Asa ziceam si eu.

Sugestie: Propun să se adauge următoarele hărți pentru paintball. 

1) Farm Blueberry - Imagini

2) Beach Los Santos - Imagini

3) Bone Country - Imagini

4) Las Payasadas - Imagini

5) Farm Los Santos - Imagini

Cum crezi ca ar ajuta serverul? Deja au devenit monotone cele din prezent.