Jump to content
Massive

Sugestii pentru server

Recommended Posts

1# Sugestie: Sala de antrenamente la mafii, cu comanda /train te antrenezi https://www.youtube.com/watch?v=zJBFTW-ESEs( Nu este reclama deoarece, nu mai exista serverul. Stiu ca nu se vede mult, dar ce este important se vede.)  . Cand intra membrul primeste ak47/deagle/tec/combat si ce arme mai vreti voi

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ceva nou, ar ajuta cu populatia serverului.

2# Sugestie: La News Reporters sa fie sectiunea "Ziarul San Andreas" sau cum vrezi voi sa o numiti. Deci este asa, reporterul face un ziar de gen "Politist corupt de droguri" Reporterul isi cauta parteneri care-l ajuta, gen 2 civili si 1 politist. Reporterul are o camera foto la el ca sa faca poze. Politistul conduce pe contra-sens, intra in cei 2 civili, masina s-a stricat iar politistul moare, si cei 2 civili sunt grav raniti. Asa face reporterul poze la politist, cand merge pe contra-sens, si cand politistul intra in cei 2 civili. Face o poza la politist cand este mort si la cei 2 civili cand sunt in masina paramedic. Iar reporterul se gandeste la o poveste, ca la ziare si posteaza la acea sectiune. Acea sectiune v-a fi deschisa ca sa comenteze playeri de gen "Frumos ziar, dar ai cateva greseli gramatice". Iar reporterul care a facut ziarul, are +10 puncte la raport-ul lui, sau cat vreti voi.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Popularea serverul-ui, activitate mai mare al reporterilor

3# Sugestie: Sa se adauge comanda /roadblock, prescurtat /rb. Cu ce ajuta?: Deci, ajuta politisti cand vor sa prinda jucatori cu wanted, si se pot face controale rutiere:https://www.youtube.com/watch?v=LCb5H9TLIgk(Nu este reclama deoarece nu mai exista serverul, iar puteti sa vedeti cum poate arata un roadblock.) Asa se pot face usor puncte. Multi spun ca s-ar face abuz, dar nu este asa deoarece apare la toti membri department "Dispatch: XX a pus un roadblock  in zona xxx, a fost pus un checkpoint." sau cum vreti voi. 

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Populatia la server, ceva nou pentru politisti si nu vezi pe fiecare server, n-am vazut asa ceva doar pe serverul din filmare care s-a inchis.

4# Sugestie: Cand dai /find pe un jucator, sa nu mai folosesti /killcp ca sa cauti pe altcineva, adica sa nu mai folosesti /killcp deloc. Doar daca vrea sa scoata un checkpoint de la /findhouse.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Politia nu mai isi pierde timpul ca sa scoata un checkpoint.

5# Sugestie: Cand un jucator are wanted, si e intr-o masina il someaza sa traga pe dreapta. Eu propun ca sa-l someze sa se preda, nu stiu de ce il trage pe dreapta dar ar fii mai bine asa. Sunt  jucatori newbie, care cred ca tu vrei sa-l controlezi, trage pe dreapta si spune "Post".

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Cum am zis, ajuta politia .

6# Sugestie: Suprematia mafiilor, sa fie sambata / Duminica la ora 13 pana la 14. In ce consta suprematia mafiilor? Asta se face 1 data pe saptamana pe un turf unic, gen asta: 

A

8SfWipC.png

A

, iar mafia cu cele mai multe puncte se v-a numii mafia saptamani. gen: Los vagos: 132 puncte . Los atzecas: 200 puncte . The Ballas Family: 423 puncte. si asa mai departe. mai jos worst si best-ul gen: Best: LAZENNN - 20 P   | Worst: IStorm - -32 P

Iar ultimul text : Mafia Grove Street este mafia saptamani cu 530 P. Aici aveti cateva filmari: https://www.youtube.com/watch?v=ePMxmxa-_fM    |   https://www.youtube.com/watch?v=MiJmXykavmU  (!) NU E RECLAMA DEOARECE NU MAI EXISTA SERVERUL (!)

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Populare server + Ca este acum un sistem unic, ca nu mai exista acel server. 

7# Sugestie: Propunerea mea este, sa poti mobila casa din afara, si inauntru. Si in  viata reala poti sa-ti mobilezi casa de afara, sa iti pui canapea in gradina, in fata la casa etc.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ceva nou si aia cu mobilatul inafara casei e ceva unic, nu vezi pe servere RP.

8# Sugestie: Sugestia mea este, cand dai escape sa primesti si arme (deagle/m4) cu 50-100 gloante, asa ar fii mai RP. Si poti sa te protejezi de politisti daca vin dupa tine.

Cum crezi ca ar ajuta serverul? Ceva nou, unic. Si asa n-ar mai fii usor pt politisti sa te prinda. Si in viata reala ai ceva arme cand scapi de la inchisoare

9# Sugestie: Sugestia mea este pentru mafii. Deci eu vreau sa se schimbe asta: Cand tragi in membrul tau pierde hp. Eu propun ca cand tragi in membrul tau sa nu piarda HP, ca mereu trebuie sa tragi cu grija si nu faci si tu 1 kill, sau daca faci iti omori membrul.. Asa este si cand atacam HQ-ul, trag toti ca nebuni si mor membri nostri.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ajuta la populatie, multi mafioti ar venii pe server sa joace in mafii, ca nu trebuie sa traga cu grija.

10# Sugestie: Sugestia mea este, sa se adauge factiunea Tow Car Company (TCC) si sa se scoata job-ul "Mecanic" pentru ca, peste tot vezi masini, masini si numai masini. Gen CNNLS. Acolo sunt masini lasate pe strada aiurea si nu mai treci deloc (!) IAR JOBUL MECANIC ESTE FOLOSIT DOAR PENTRU REPAIR/REFILL DE JUCATORI (!)   iar factiunea sa fie chiar aici: 

(Nu e reclama) Iar sa fie asa, jucatori care tractez masinile, le duc la HQ. Iar la intrare HQ sa fie o poarta mare pe care o poti deschide de pe tasta [H] (unde clansonezi) Sau cu comanda /gate. Iar langa este o poarta, gen usa. Acolo jucatorul sa scrie /Scoatemasina si id-ul la masina lui, iar mecanici pot da /lock la masina, si comanda /park doar in hq. De ce? Ca jucatori se cred mai destepti, si dau /towcar la masina. Iar masina s-o scoata pe o suma . de bani.  Cu comanda /duty se pun mecanici on duty, iar ca sa cheme cineva un membru tcc, el da /service tcc (pentru refill/repair) Si cand un membru tcc accepta comanda la un jucator, la acel jucator sa apara jos " Mecanicul xx ti-a acceptat comanda, el este la xx metri departe de tine. " Iar el sa vada mereu cati metri sunt departe de el, cand se misca. Ca la /find. Si sa ii apara un checkpoint rosu pe mapa care se misca. Cu comanda /parkcar lasa masina in hq, si primeste un punct. Iar raportul sa fie asa: 50 refill/repair si 20 de masini personale si 20 de masini nepersoanel, masinile nepersonale vor fii duse la /towls / towlv / towsf, (acolo iti pune un checkpoint la locul unde ajung masinile nepersonale) ATENTIE: (!) TREBUIE SA FIE DEELAY DE 10 MINUTE LA /TOWLS/LV/SF CA S-AR ABUZA DE PUNCTE (!)

si sa ii apara la jucator (Trebuie sa mai astepti 10 minute, ca sa poti folosi aceasta comanda!)

Cu ce crezi ca ar ajuta?: POPULATIE SERVER, CEVA NOU CSZ

11# Sugestie: Sugestia mea este sa se baga sisteme anti-norecoil, si alte coduri, ca sa apara la admini AdmWarn: xx poate folosi no-recoil, posibilitate 50%. Iar adminul sa dea /checknr [id/nume]                /checksob [iD/nume]    iar adminul sa stea mai mult spec pe un jucator.. deoarece pe multi dintre ei ii ia dejeaba la teste tw, si isi pierde timpul. Daca adminul vede ceva curios la jucator, il ia la teste tw.. nu ca sa ia unu care rateaza 10 gloante si 1 intra in coecipier, si codati joc fara probleme ca admini il ia pe cel curat la teste tw.

Cu ce crezi ca ar ajuta?: Scapam odata de codatii, le-ar place iar la mafioti adevarati care n-au cod sa joace in mafii.      

Deci astea au fost propunerile mele, SPER SA FIE ADAUGATE, CA SUNT PROPUNERI BUNE CARE AR ADUCE UN + PENTRU SERVER.

12# Sugestie:  Eu propun ca cand te duci la race arena, in zona de 20-30 metri sa primesti slap din vehicul cand vrei sa mergi acolo cu el, vad ca e plin si e aglomerat, asa ca se gandeste un jucator sa vina cu masina in foc si sa intre in aia care astept acolo. sau cu avion /heli, pe motivul asta am murit eu de 5 ori acolo  si nu mai aveam chef deloc.

Cu ce crezi ca ar ajuta?: Nu s-ar mai face kamikaze la race arena, e de 1 zi race arena si e aglomerata, si copiii aia "destepti" fac si ei kamikaze

#1 SugestieSa se adauge comanda /sellvslot

Cum crezi ca va ajuta serverul?: Playerii ce sunt de exemplu din Republica Moldova sa faca si ei rost de sloturi deoarece in tara lor nu au Paysafecard in fine pentru toti jucatorii si aceasta se poate vinde doar daca acel vanzator are 30 Premium Points ca sa poata folosi comanda.

Propunere mafii:

1. Propun ca toti membri mafiilor sa fie transferati cu 10-20( Depinde cat ii dureaza liderului sa-si organizeze mafia) intr-un alt VW. Poate va intrebati ce e cu propunerea asta, ei. Cand mergi la war te trezesti cu cineva care face dm sau pur si simplu e traficul infernal. Sa va explic niste comenzi ce pot exista: 1. /join war = pentru a te alatura war-ului si a te transfera in acel vw, /leave war = parasesti war-ul. Ar ajuta foarte mult mafiotii, iar mult jucatori ar fi atrasi de acest sistem de war.(Apropo, vehiculele factiuni sa fie teleportate in acel vw, dar dupa ce mafia isi termina ultimul war, doar daca acesta este dupa ora de terminare a acestora, ele sa fie teleportate inapoi.)

2. Daca se accepta propunerea Nr-ul 1, daca un mafiot intra pe zona si pleaca imediat sa nu mai fie afisat mesajul "BloodFTW a parasit zona 14" sau cum e. Si caracterul sa ramana in Vw, iar tu sa ai circa 30 de secunde sa-i dai kill, tu fiind pe zona. Iar daca cel care a iesit trage in interiorul zinei punctul sa nu fie aprobat, si daca eu am dovezi ca tras din afara, cand ii fac plangere sa primeasca Faction Warn( Si invers daca rivalul nu a intrat deloc pe zona si tu tragi in el.). Deoarece multi parasesc zona cand vand ca cineva ii dovedeste apoi apare din senin, si cred ca acesta este un abuz.

3. Uneori in timpul war-ului se intampla sa primesti crash, propun ca dupa ce ai primit crash sa ai 2 minute la dispozitie sa intri pentru a nu-ti pierde scorul. Am pierdut multe puncte din cauza acestei probleme.

4. Propun adaugarea unei liste " Interdictie in mafii". Cine este prins ca foloseste coduri in mafii, sa primeasca banul bine meritat + O interdictie in mafii( Aici decideti voi timpul). Iar daca este prins pe alte conturi, sa fie banat 14 zile( sau cat decideti voi) si pe contul cu pricina. Daca timpul de banare e scurt, macar sa primeasca interdictie, deoarece cei care primesc ban aici, pleaca pe celelalte comunitati unde nu folosesc cheats, apoi dupa ce banul expira il folosesc din nou aici. Multi jucatori parasesc comunitatea din cauza acestora.

Plangere pe panel:

1. Propun ca, cand cineva face o plangere, sa aibe acces la acesta doar  Reclamantul -Reclamatul- si Admini. Deoarece multi se baga peste plangerea altora.

2. Nimeni infara de cei enumerati mai sus sa nu vada plangerea.

Codatii nu vor fi de acord cu ultima propunere.

Sper sa fie implementate. Ar ajuta foarte mult la dezvoltarea comunitati. Joc in mafii de 3 ani si e deranjat sa vina un pusti de 13 ani sa-ti strice distractia, multi jucatori gandesc cand sunt pe zona, dar vine un pusti si pac 3/3 si 10/10. Si mai fac si gura mare ca ei sunt Zei.

Scuzati-mi eventualele greseli gramaticale.

Cine de acord cu mine poate lasa un +1 daca ii place.(Nu cersesc asa ceva, ci doar sa vada Massive ca jucatorilor le place)

Sugestie: Sa poti da /selldrugs pe o suma mai mare de 500k.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Multi playeri care vor sa vand drugs trebuie sa dea /selldrugs doar pe 500k, daca s-ar adauga pe o suma mai mare ar fi mai usor.

Sugestie: Cand taastezi comanda [/call 000] si sa sune la CNN. Vedeti in dialogul de mai jos:

CNNBot: Buna ziua, ce CNN doriti sa accesati? Scrie 'CNN LS' sau 'CNN LV'.
Player: CNN LS.
CNNBot: Buna ziua, ce anunt doriti sa publicati?
Player: Vand Bullet la pretul de $300.000.000.
CNNBot: Anuntul va fi publicat in xxxx secunde. O zi buna!

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fiii o idee unica care ar atrage playeri.

Sugestie:Propun ca de la Race Event sa fie scoasa mapa "Los Santos Underground" De ce? E prea mica, iar prea multi playeri o aleg intotdeauna, foarte multi s-au plictisit de ea, insa din cauza unora de 12 ani nu putem juca si alt mapa.. Propun sa fie scoasa sau sa fie o modalitate prin care sa fie aleasa mai rar, de exemplu. "Aceasta mapa a fost jucata runda precedenta" "Aceasta mapa a fost aleasa recent, alege alta mapa" 

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Foarte multi playeri se plang de acea mapa deoarece este mica si se joaca permanent cum am mai spus din cauza unor copii. Cred ca ar reprezenta o mai mare atractie, deoarece unii cand vad ca dupa voturi a rezultat "Ls underground" parasesc Event Race. Daca sunteti de acord, ca acea mapa sa fie scoasa sau inlocuita cu una mai mare, lasa-ti un +1 sau un reply, multumesc.

Propun sa se adauge inapoi numarul necesare pentur a da /buylevel. De la lvl 49 la lvl 50 ai nevoie de 196 de RP-uri, iar de la 50 la 51 ai neoie de 300 de RP-uri. Este exagerat de mult, iar in plus nu este drept fata de ceilalti care au deja lvl 50+. 

Sugestie:#1 Sugestie sa scada mai repede procentele de benzina de la masina pentru bizurile de tip benzinarie abia produce 10 k pe zii si ne-ar ajuta mai mult si pe noi cei cu benzinariile sa facem o productie mai mare 

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Ar ajuta proprietari de benzinarii.

Sugestie: Liga Facțiunilor,  Să fie exact ca Campionatul Facțiunilor doar să fie cu „întindere mai mare”. Adică? Să se folosească un tabel cum e la fotbal, un tabel cu puncte, facțiune câștigătoare să primească 3 puncte iar cea pierzătoare doar 0 puncte, dar nu se poate face egal, doar dacă ar fi pe timp dar mai bine dora Victorie - 3 puncte și Înfrângere - 0 puncte. Să fie cam 5 - 10 etape. Și să fie premiul mult mai mare cam . Locuș 1 - 500kk la facțiunea câștigătoare ( că sunt doar 70 de zile , 10 etape adică 1 etapă în fiecare săptămână Aceasta fiind duminica de la ora 20 vor începe meciurile și vor continua pe rând. M-aș ocupa eu de acest eveniment dar nu am „money” suficienți și ar fi mai bine să fie organizat de staff-ul  ) 

Locul 2 - 250kk iar Locul 3 - 125kk . Ar fi un eveniment destul de frumos dar și destul de apreciat. Sau dacă nu doriți aceste premii puteți să le faceți mai mici.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar aduce mai mulți playeri pe server.

Aștept păreri PRO și CONTRA

Propun sa bagati un quest cu mingii de plaja ceva sa cautam, cum a fost cu acele statuii ... ar spori activitatea pe server, nu a mai fost de mult un quest activ... ! Sper sa fie luata in considerare 

Eu m-am gandit sa va spun ca la Taxi ar trebuii sa fie o comanda in care sa vezi toti playeri care au chemat taxi pentru ca taximetristi nu o sa mai vada cererea de taxi a playerilor si o sa piarda multe comenzi.

Sugestie: Sa creasca mai greu insurance-ul la masini.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Inteleg ca e economia mare insa creste prea repede iar pretul masinilor scad.Daca ar creste mai greu playerii ar vinde mai rapid si cu mai multi bani playerilor iar daca vrei sa iti faci o masina de colectie trebuie sa fie cu 100k ,pentru ca se face mult non-rp cu cei de la Trucker/Garbage.

Sugestie2:Sa se adauge factiunea Tow Truck Company

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Pai jobul Mechanic e folosit doar pentru repair.Daca s-ar adauga o factiune playerii cei noi ar avea speranta la o factiune, deoarece sunt mai multe locuri, la CNN nu s-ar mai parca Ala-n-Dala.Se face abuz:Sa se adauge un script prin care masinile parcate regulamentar sa nu poata fii tractate, sa fie un text rosu pe chat:Nu poti tracta masina respectiva deoarece nu incurca traficul.

Propunere : La Hitman cand dai /undercover nu numai sa-ti ascunda numele ar fi frumos si mult mai Role-Play sa iti da un skin Random, daca stam sa ne gandim in jocurile din seria Hitman, Hitman-ul se costumeaza pentru a se interga intre oameni mai bine si a ajunge cat mai bine la tinta. Eu zic ca ar a duce un + de Role-play in acest joc si mai ales in aceasta factiune.

Sugestia 1: Sa fie scos Combat Shotgun din toate GS-urile si sa fie inlocuit cu un shotgun normal.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Nu ar mai fii asa de mult DM si ar fii mai Role-Play.

Sugestie: Ca helperii sa blocheze /ad-urile aiurea, gen "Caut iubita, Caut prieteni cu skype, Ma ofer camatar, Dau pana la 300kk cu taxa etc.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai in primul rand /ad este folosit pentru vanzari nu pentru cautat iubite si prieteni cat despre imprumuturi/camatari duce deja la promovarea scam-ului.

Sugestie: Dupa ce un jucator este trimis in jail cu motivul "DM/Deathmatch" de un admin fie din joc sau panel sa ii fie suspendata licenta de gun pentru aproximativ 10-25 ore (payday-uri).

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai poate s-ar invata sa nu mai faca DM si sa mai faca o pauza. Pe langa asta sunt o gramada de DM-isti pe server.

Sugestie: Cand un jucator vinde o masina altui player masina respectiva sa nu se mai respawneze.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai singurul motiv ar fii acela ca nu mai stai sa te duci dupa ea, cel mai ok e sa ramana in acelasi loc unde a fost vanduta.

Sugestie: Propun ca punctul de vanzare al fainii sa fie mutat de aici: http://imgur.com/a/eRvL4 aici:  http://imgur.com/a/3D3qU

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai ar fii mult mai Role-Play si o cauza ar mai fii ca jobul farmer se face mult prea repede.

Sugestie: Propun adaugarea unui limiter la jobul de farmer pentru viteza deoarece playerii pot face asta: http://imgur.com/a/sKK8O mai exact sa faca un cerc cu spatele prin care pot face progres la timpul jobului farmer.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai ar fii mult mai roleplay sa te plimbi si sa muncesti pamantul decat sa faci un cerc.

Sugestie: Propun ca la jobul de farmer odata ce ai terminat cele 120 de secunde muncite in locul acestui dialog: http://imgur.com/a/gIcSq sa iti spuna cate kilograme de orz ai colectat de-a lungul celor 120 de secunde.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai ar fii mult mai Role-Play daca tie cineva ti-ar inmana cineva un sac de 5 kg in loc de 10 kg.

Sugestie: Sugestia mea este, sa se adauge factiunea Tow Car Company (TCC) si sa se scoata job-ul "Mecanic" pentru ca, peste tot vezi masini, masini si numai masini. Gen CNNLS. Acolo sunt masini lasate pe strada aiurea si nu mai treci deloc (!) IAR JOBUL MECANIC ESTE FOLOSIT DOAR PENTRU REPAIR/REFILL DE JUCATORI (!)   iar factiunea sa fie chiar aici: 

(Nu e reclama) Iar sa fie asa, jucatori care tractez masinile, le duc la HQ. Iar la intrare HQ sa fie o poarta mare pe care o poti deschide de pe tasta [H] (unde clansonezi) Sau cu comanda /gate. Iar langa este o poarta, gen usa. Acolo jucatorul sa scrie /Scoatemasina si id-ul la masina lui, iar mecanici pot da /lock la masina, si comanda /park doar in hq. De ce? Ca jucatori se cred mai destepti, si dau /towcar la masina. Iar masina s-o scoata pe o suma . de bani.  Cu comanda /duty se pun mecanici on duty, iar ca sa cheme cineva un membru tcc, el da /service tcc (pentru refill/repair) Si cand un membru tcc accepta comanda la un jucator, la acel jucator sa apara jos " Mecanicul xx ti-a acceptat comanda, el este la xx metri departe de tine. " Iar el sa vada mereu cati metri sunt departe de el, cand se misca. Ca la /find. Si sa ii apara un checkpoint rosu pe mapa care se misca. Cu comanda /parkcar lasa masina in hq, si primeste un punct. Iar raportul sa fie asa: 50 refill/repair si 20 de masini personale si 20 de masini nepersoanel, masinile nepersonale vor fii duse la /towls / towlv / towsf, (acolo iti pune un checkpoint la locul unde ajung masinile nepersonale) ATENTIE: (!) TREBUIE SA FIE DEELAY DE 10 MINUTE LA /TOWLS/LV/SF CA S-AR ABUZA DE PUNCTE (!)

si sa ii apara la jucator (Trebuie sa mai astepti 10 minute, ca sa poti folosi aceasta comanda!)

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai ar aduce mai multi playeri pe server fiind ceva nou si ar fii mai Role-Play sa iti fie tractata masina decat sa iti dispara dintr-o data. Jobul mechanic nu este deloc RP deoarece cand cineva iti da /repair sau /refill de unde iti scoate el benzina sau iti repara masina? :D

Sugestie:Safezone la gunshop-urile din ls si inafara lor si inauntru,sa nu se poata da /call 112 daca ai fost omorat in timp ce atacai un perete la clanuri prin /spray,

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Ajuta membrii clanurilor foarte mult!Pe timp de /spray se face dm foarte mult!Inclusiv pd,fbi,ng care sunt in clanuri fac dm!Si se abuzeaza de /call 112 aiurea la /spray.!Sper sa faceti ceva!

Sugestie: Ma uitam azi la un video H1Z1: Battle Royale care m-a dus cu gandul ca acest mod de joc sa fie adaugat si in SA:MP iar sistemul sa fie asemanator. Mi s-ar parea un mod de joc foarte frumos si unic deoarece nu am mai vazut asaceva pe alte servare.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fi un sistem unic si poate ca ar aduce mai multi jucatori pe servar.

Sugestie: Sa existe o comanda /tracteaza sa poti tracta un player cu orice  

masina , am vazut aceasta chestie pe un server englezesc.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai ar fi mai usor pentru playeri care raman fara benzina si nu detin o canistra. 

Sugestie#2: Sa fie scos jobul mecanic si in locul acestui job sa se faca o factiune numita [Tow car company ]

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:  Pai ar aduce mai multi playeri pe server fiind ceva nou si ar fii mai Role-Play sa iti fie tractata masina decat sa iti dispara dintr-o data. Jobul mechanic nu este deloc RP deoarece cand cineva iti da /repair sau /refill de unde iti scoate el benzina sau iti repara masina? 

Sugestie: Sa se adauge mai multe radio de tip [Audio Plugin] (Pe langa KissFM, sa se adauge RadioZU, PROFM, etc.)

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Pai.. Ajuta pentru ca jucatorilor le plac muzica, nu doar manele, de ce avem 2 radiouri de manele si 1 radio [Audio Plugin]? + ca jucatorii sunt mai atrasi si majoritatea populatiei ar prefera RadioZU pentru ca are un Divertisment mai mare ca KissFM, e doar o propunere, cine stie, curand poate chiar se implementeaza asta.