Jump to content

Propuneri in cadrul factiunilor


Recommended Posts

Lh0Nr6h.png

 

Aici puteti posta propunerile voatre pentru factiuni ( evenimente, alt tip de raport, activitati noi, etc. ) printr-un simplu reply urmat de modelul de mai jos. Acest topic este unicul si singurul topic de pe tot forum-ul care va fi luat in considerare cand vine vorba de propuneri pentru factiuni. Celelalte topicuri vor fi sterse si vor duce la sanctionare cu +5 warning points.

Regulament

  • Fara propuneri la misto / in batjocura.
  • Pastrati un limbaj adecvat.
  • Este interzis sa cereti +1 la postare.
  • Nu este nevoie de pareri despre sugestii!
  • Fara post hunt, daca aveti mai mult de 1 sugestie nu dati mai multe reply-uri, scrieti la liniuta sau folositi "Buletted List".
  • Aduceti sugestii cat mai originale.
  • Nu propuneti lucruri care se afla pe deja pe alta comunitate, vreau idei proprii.

 

Puteti posta o propunere in acest topic accesand butonul de "reply", folositi urmatorul model de mai jos:

Model de postare
Sugestie:

 

 

 

 

 

Nu vreau propuneri cu comenzi noi, editare de regulament  si alte chestii asemanatoare. Vreau propuneri pentru "un nou inceput", lucruri noi de facut in factiune, nu cele standard pe care le stii de cand te-ai apucat de acest joc.

Nu vreau sa vad propuneri care deja sunt implementate pe alte servere, vreau sa scrieti ceva cat mai original.

Edited by MrPopeye
Update LOGO.
Link to post
Share on other sites
  • Replies 554
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Sugestie: Propun adaugarea a 30 de slot-uri in mafii. Acest lucru ar ajuta lideri mafiilor, in acest moment majoritatea mafiilor au 20+ playeri si unele sunt 25/25. Acest lucru ar duce la wars mult ma

Sugestie: Propun sa se adauge odata mandat leader, au inceput factiuniile sa nu mai aiba farmec cu acelasi leader de cateva luni bune, unii chiar nu renunta pana nu moare sampul, eu zic sa se bage man

Sugestie:  - Sanctionarea cu suspend la licenta sa se dea doar la Fast C-Bug. - Adaugarea armelor Combat si Tec9 in functie de rank-uri. (Macar combat-ul). - Sa nu se mai poata da fail,

Posted Images

Un prim exemplu facut de mine, factiunea NR o sa aibe astazi seara prima editie a stirilor OG-Times Romania. O sa fie adaugate interviuri speciale pentru cei din staff ( lideri, co-lideri, helperi, admini ) chiar si membrii de rank 5 din factiuni. Modul de luare a live-urilor o sa fie modificat in urmatoarele update-uri.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Propun ca la factiunea News Reporters sa fie o limita de intrebari cand vine randul lor intr-un live. Gen Intre 5-7 sau un numar ales de lider care credere ca ar fi perfect. mai multe/mai putine = fw. Nu mi se pare bine sa accepti intrebari 20 minute sau 2-3 intrebari ca sa dai cat mai repede live-ul.


 


Sugestie: Propun tot la factiunea News Reporters sa nu mai fie acceptate intrebarile de exemplu 'parere despre mine/me' sau 'bere sau tedi', sper ca ati prins ideea. Sa fie niste intrebari ceva mai reale, sau mna gen 'In cate tari ati calatorit' / 'De ce ai ales factiune curenta' / 'Ce te-ar face sa renunti la o functie/te lasi de server', multe alte intrebari dar sa nu fie ca cele de mai sus. Eu cred ca acele tipuri de intrebari sunt inutile. Asta este doar parerea mea.


Link to post
Share on other sites

 

Sugestie: Propun ca la factiunea News Reporters sa fie o limita de intrebari cand vine randul lor intr-un live. Gen Intre 5-7 sau un numar ales de lider care credere ca ar fi perfect. mai multe/mai putine = fw. Nu mi se pare bine sa accepti intrebari 20 minute sau 2-3 intrebari ca sa dai cat mai repede live-ul.

 

Sugestie: Propun tot la factiunea News Reporters sa nu mai fie acceptate intrebarile de exemplu 'parere despre mine/me' sau 'bere sau tedi', sper ca ati prins ideea. Sa fie niste intrebari ceva mai reale, sau mna gen 'In cate tari ati calatorit' / 'De ce ai ales factiune curenta' / 'Ce te-ar face sa renunti la o functie/te lasi de server', multe alte intrebari dar sa nu fie ca cele de mai sus. Eu cred ca acele tipuri de intrebari sunt inutile. Asta este doar parerea mea.

 

Prima regula este deja implementata. Cand vorbesc de a doua propunere, este mai greau deoarece toata lumea pune astfel de intrebari "Parere me", sunt rari acei playeri care intreaba ce ai propus tu.

Link to post
Share on other sites

Propun ca la factiunea School Instructors sa se adauge o comanda gen [/rf] (/raport factiune) pentru a verifica raportul curent fiind:

Ex: x/x raport pentru rank-ul tau. 

Liderii avand acces la modificarea acestui exemplu: 

Ex: Adi=]] membru School Instructors Los Santos

      x/150 (la 150 sa poata modifica liderul) (la x sa iti arate cate licente ai acordat) la r1 School Instructors [...] si asa mai departe.

 Asa ar fi mult mai usor pentru toata lumea deoarece nu mai trebuie sa verifici pe panel.

 

 

                  Din punctul meu ar fi un updata bun deoarece cred ca ar fi considerat destul de bun deoarece poti verifica din joc.

Link to post
Share on other sites

Prima regula este deja implementata. Cand vorbesc de a doua propunere, este mai greau deoarece toata lumea pune astfel de intrebari "Parere me", sunt rari acei playeri care intreaba ce ai propus tu.

Da stiu asta, dar poate in acest fel vor vedea ca genul de intrebari nu le sunt acceptate si nu vor mai intreba asa ceva. 

Link to post
Share on other sites

Sugestie factiunii:Am o propunere pentru o factiune tot de tip "Pasnica",care sa fie situata intre cele 3 orase LS-LV-SF,sa se ocupe tot cu transportul persoanelor,dar sa aiba numele gen "Speed Taxi" si sa aiba masini rapide pentru a efectua calatorii prentru clientii care se grabesc.Sa aiba ca vehicule 8xsultan pt rank 1-2+ x6turismo pt rank 3+ si x2inf pt rank 4-5 si un mave pentru rank 4+.

Sper ca va place ideea!

Link to post
Share on other sites

Prima regula este deja implementata. Cand vorbesc de a doua propunere, este mai greau deoarece toata lumea pune astfel de intrebari "Parere me", sunt rari acei playeri care intreaba ce ai propus tu.

Daca reporterii n-ar mai accepta astfel de intrebari, in timp playerii vor pune alte intrebari, pentru inceput reporteri pot spune

"Pentru a va fi acceptata intrebarea, aceasta trebuie sa fie cat mai corect scrisa gramatical, fara tenta sexuala sau pareri despre playeri.", eu cred ca s-ar rezolva.

Link to post
Share on other sites

Sugestii:

1.National Guard/F.B.I.-odata pe saptamana sa se organizeze dupa wars un control de rutina cu membrii de rank 4+ la fiecare HQ mafie, controlul consta in /frisk urmand sa se confiste mats+drugs si adaugandu-se wanted 3 si kill direct. Ar ajuta la cresterea activitatii celor din NG sau FBI, dar si a celor din Mafii (vor cauta sa faca mats, drugs sau sa cumpere), la acest lucru trebuie un topic pe forum si cei care participa la 3 controale sa aiba un salariu ceva sau un + fata de alti membri inactivi.

2.Toate Departamentele-sa poata detine job-ul 'Arms Dealer' atunci cand sunt Off-Duty pentru ca unii vor sa faca Skill la acel job.

3.PD (LSPD/LVPD/SFPD)-cand tragi pe cineva pe dreapta sa poti folosi comanda [/frisk] urmand sa fie confiscate mats,drugs,arme ilegale(m4, ak47, shotgun etc..) +wanted 3 cu drept predare

                                                    -sa se adauge un sistem cu [Puncte Penalizare] de ex: Parcat neregulamentar sa fie tras pe dreapta si sa primeasca amenda 25.000$ si 2 puncte penalizare folosind [/take punctepenalizare id 2]

                                                   -Cand tragi un jucator acesta sa fie sanctionat in functie de level de ex 1-8 la condus neregulamentar sa primeasca amenda 25k si 2 puncte penalizare dar la unul de lvl 8+ sa primeasca amenda 50k si sa fie luat carnetul. Acest lucru ar spori activitatea celor din PD si Nu oricine ar intra in acest tip de factiune. Am un model de Ticket list pe o foaie daca sunteti interesati PM ME.

4.Paramedic Departament- sa se faca un sistem de incendii pentru ei si sa se adauge ca raport, au masini de pompieri da nu stiu la ce sa il foloseasca sa le apara un text din 10 in 10 minute gen [Casa cu id 22 [/findhouse 22] a luat foc du-te la ea si stinge-o] sa dai cu masina de pompieri timp de 30 secunde sa primesti punct pe panel si o suma de bani gen 100.000$

Ar mari activitatea si ar fi ceva interesant.

5.Mafii-In fiecare hq sa se adauga o camera 'Sala Antrenamente' odata ce ai intrat in acea sala sa primesti automat niste arme in mana ca la war [M4, ak47, deagle, combat shotgun, rifle etc] in aceasta sala poti da test de intrare in factiune si mai poti folosi un sistem de 'Mini War' ca la Paint cu Echipe sau Fiecare pe cont propiu si /starttraining si numai liderul sau coliderul sa o poata folosi. Membrii ar fi mai activi si dupa wars si ar fi ceva distractiv. Se pot duela intre ei etc.

6.Toate factiunile-In HQ sa se adauge tot o camera numita 'Sala Sedinta' unde se pot desfasura sedintele sau cand liderul are ceva de spus in fata membrilor sai.

7.School Instructors-nu e ceva util, dar sa poti da si licenta de condus cu ei intr-o masina personala/nepersonala.

Cam atat, daca vor fi luate in considerare macar cateva, va voi mai spune mai multe lucruri.     

Cer sa se uite @@iStorm. @@vLd47 @@ePic @@Ulpian               @@Beast666

                

Link to post
Share on other sites

Sugestii:

1.National Guard/F.B.I.-odata pe saptamana sa se organizeze dupa wars un control de rutina cu membrii de rank 4+ la fiecare HQ mafie, controlul consta in /frisk urmand sa se confiste mats+drugs si adaugandu-se wanted 3 si kill direct. Ar ajuta la cresterea activitatii celor din NG sau FBI, dar si a celor din Mafii (vor cauta sa faca mats, drugs sau sa cumpere), la acest lucru trebuie un topic pe forum si cei care participa la 3 controale sa aiba un salariu ceva sau un + fata de alti membri inactivi.

2.Toate Departamentele-sa poata detine job-ul 'Arms Dealer' atunci cand sunt Off-Duty pentru ca unii vor sa faca Skill la acel job.

3.PD (LSPD/LVPD/SFPD)-cand tragi pe cineva pe dreapta sa poti folosi comanda [/frisk] urmand sa fie confiscate mats,drugs,arme ilegale(m4, ak47, shotgun etc..) +wanted 3 cu drept predare

                                                    -sa se adauge un sistem cu [Puncte Penalizare] de ex: Parcat neregulamentar sa fie tras pe dreapta si sa primeasca amenda 25.000$ si 2 puncte penalizare folosind [/take punctepenalizare id 2]

                                                   -Cand tragi un jucator acesta sa fie sanctionat in functie de level de ex 1-8 la condus neregulamentar sa primeasca amenda 25k si 2 puncte penalizare dar la unul de lvl 8+ sa primeasca amenda 50k si sa fie luat carnetul. Acest lucru ar spori activitatea celor din PD si Nu oricine ar intra in acest tip de factiune. Am un model de Ticket list pe o foaie daca sunteti interesati PM ME.

4.Paramedic Departament- sa se faca un sistem de incendii pentru ei si sa se adauge ca raport, au masini de pompieri da nu stiu la ce sa il foloseasca sa le apara un text din 10 in 10 minute gen [Casa cu id 22 [/findhouse 22] a luat foc du-te la ea si stinge-o] sa dai cu masina de pompieri timp de 30 secunde sa primesti punct pe panel si o suma de bani gen 100.000$

Ar mari activitatea si ar fi ceva interesant.

5.Mafii-In fiecare hq sa se adauga o camera 'Sala Antrenamente' odata ce ai intrat in acea sala sa primesti automat niste arme in mana ca la war [M4, ak47, deagle, combat shotgun, rifle etc] in aceasta sala poti da test de intrare in factiune si mai poti folosi un sistem de 'Mini War' ca la Paint cu Echipe sau Fiecare pe cont propiu si /starttraining si numai liderul sau coliderul sa o poata folosi. Membrii ar fi mai activi si dupa wars si ar fi ceva distractiv. Se pot duela intre ei etc.

6.Toate factiunile-In HQ sa se adauge tot o camera numita 'Sala Sedinta' unde se pot desfasura sedintele sau cand liderul are ceva de spus in fata membrilor sai.

7.School Instructors-nu e ceva util, dar sa poti da si licenta de condus cu ei intr-o masina personala/nepersonala.

Cam atat, daca vor fi luate in considerare macar cateva, va voi mai spune mai multe lucruri.     

Cer sa se uite @@iStorm. @@vLd47 @@ePic @@Ulpian                               

scuze ca raspund si poate nu ar trebui s-o fac, dar mna. 

deci, prima propunere este 50% buna, 50% foarte proasta. de ce? pai, da, ar creste activitatea respectivelor departamente, dar in felul asta mafiotii trebuie sa faca si job(bani pentru drugs/mats) si isi pierd prea mult timp.

a doua propunere e buna, ai dreptate. si inca ceva, sa poti da rob cand esti off-duty ca politist.

a treia nu prea este buna. poate ar fi bine sa confisti armele, drugs-urile si mats-urile atunci cand esti in lspd/lvpd/sfpd, dar ar trebui foarte mult schimbat regulamentul acestor factiuni + regulamentul general al departamentelor. pentru arme, da. dar pentru drugs/mats exista fbi.

a patra chiar este una buna, am mai vazut-o intr-un topic propusa de altcineva, si chiar este una buna. ar creste activitatea factiunilor de tip paramedic. cred ca este putin mai greu de implementat dar cred ca ar fi ceva unic in Romania.

cea de a cincia propunere este buna si ea, daca ar fi sa fie implementata propun ca aceste antrenamente, pentru ca nu toti sunt liberi dupa wars sau cand se vor organiza.. cred ca este destul sa aibe deja ceva obligatoriu, wars, nu cred ca e nevoie ca si aceste antrenamente sa fie. in schimb, ar fi bine sa se faca gen 1vs1, nu toti gramada sa se lupte, si castigatorul dintre respectivi sa primeasca 5-20 drugs si 100 mats. cred ca este destul, mai ales ca sunt gratis.  inca ceva important, sa fie 'supravegheati' de lider, ca sa nu sa se evite abuzul.

la cea de a saptea propunere sunt total contra. este inutila, eu daca as fi in school instructors nu as sta cu cineva in masina sa ia niste cp sau ceva de genul. stiu, pare mai relist si face jocul sa semene tot mai mult cu real life, dar sincer nu cred ca este nevoie de asta.

sper ca nu te-ai suparat daca am raspuns.

Link to post
Share on other sites

scuze ca raspund si poate nu ar trebui s-o fac, dar mna. 

deci, prima propunere este 50% buna, 50% foarte proasta. de ce? pai, da, ar creste activitatea respectivelor departamente, dar in felul asta mafiotii trebuie sa faca si job(bani pentru drugs/mats) si isi pierd prea mult timp.

a doua propunere e buna, ai dreptate. si inca ceva, sa poti da rob cand esti off-duty ca politist.

a treia nu prea este buna. poate ar fi bine sa confisti armele, drugs-urile si mats-urile atunci cand esti in lspd/lvpd/sfpd, dar ar trebui foarte mult schimbat regulamentul acestor factiuni + regulamentul general al departamentelor. pentru arme, da. dar pentru drugs/mats exista fbi.

a patra chiar este una buna, am mai vazut-o intr-un topic propusa de altcineva, si chiar este una buna. ar creste activitatea factiunilor de tip paramedic. cred ca este putin mai greu de implementat dar cred ca ar fi ceva unic in Romania.

cea de a cincia propunere este buna si ea, daca ar fi sa fie implementata propun ca aceste antrenamente, pentru ca nu toti sunt liberi dupa wars sau cand se vor organiza.. cred ca este destul sa aibe deja ceva obligatoriu, wars, nu cred ca e nevoie ca si aceste antrenamente sa fie. in schimb, ar fi bine sa se faca gen 1vs1, nu toti gramada sa se lupte, si castigatorul dintre respectivi sa primeasca 5-20 drugs si 100 mats. cred ca este destul, mai ales ca sunt gratis.  inca ceva important, sa fie 'supravegheati' de lider, ca sa nu sa se evite abuzul.

la cea de a saptea propunere sunt total contra. este inutila, eu daca as fi in school instructors nu as sta cu cineva in masina sa ia niste cp sau ceva de genul. stiu, pare mai relist si face jocul sa semene tot mai mult cu real life, dar sincer nu cred ca este nevoie de asta.

sper ca nu te-ai suparat daca am raspuns.

Mersi  de raspuns tot ce-am zis aici au fost pe un server care s-a inchis. Si ar fi si niste chestii unice si foarte interesante.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Rescrierea pozitiei zonelor de war, deoarece modelul actual e combinatie urata. Las Venturas, Los Santos si San Fierro sunt inegale, unele sunt mai mici altele mai mari.( http://imgur.com/a/Sc6o2 ) Orasele sunt destul de mari pentru a modifica zonele unde pot fi marite si asezate un pic.  

Unele mafii au hq-ul pe zona, altele nu si asta este deranjant: Red Dragons Triads / Grove Street / The Russian Mafia  nu dispun de o zona pe hq ceea ce e un pic urat pentru o comunitate care a crescut, creste si o sa creasca. Marirea zonelor ar aduce un avantanj mafiotiilor deoarece un numar mic de membri pot tine piept mai usor unei mafii de 20+. Pe zona 18 care este si cea mai mica e practic imposibil sa ti piept unei mafii cu 5 membri in plus fata de a ta pentru ca nu poti sa joci tactic, eu sunt un jucator tactic si mi-e greu sa joc pe unele zone un adversari ocupa tot turful, zona : http://imgur.com/a/DpDeP . Zonele sunt prea "bagate" in mijlocul oraselor. Nu cred ca sunt singurul mafiot care are acesta parere sau idee.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar aduce un plus in mafii unde nu prea ati facut update-uri, ar aduce mai multi jucatorii comunitatea crescand.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Propun ca HQ-ul factiunii Hitman Agency sa fie mutat din locul in care este acum, este fix in mijlocul mapei unde este lag mare si e putin enervat. Unde ar fi locul ideal? http://imgur.com/a/Ijouw(Hilltop Farm), aici este cel mai ok.


 


Cum crezi ca ar ajuta serverul?: S-ar face mult mai usor contractele, este o locatie apropiata de orasul Los Santos, unde sunt majoritatea playerilor.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...