Jump to content

Welcome to OG-Times.ro - Old memories always the best!
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Anunţuri Importante

[ANUNŢ] Update-urile efectuate pe serverele OG-Times le puteti gasi accesand Server Updates.
[IMPORTANT] Sfaturi pentru a nu cadea in plasa celor care fura conturi: click aici.
[IMPORTANT] Aplicatia OG-Guard a fost lansata. Mai multe informatii aici. Recomandam citirea topicului inainte de activarea autentificarii in doi pasi.

Photo

Propuneri in cadrul factiunilor

• Please log in to reply
278 replies to this topic

CascaCascaNueces

CascaCascaNueces

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 30 Posts
  • My id is #31792
  • 23-October 18
  • 0 reputation points
  • cascanueces

• Hey, you!
    Wanna be friends?

• Vreau sa incep prin a va da o idee de o factiune mixta sau mafie, cum o considerati voi, aceasta se va numii Los Santos Motorcycle Club, ei pot fi angajatii sa hartuiasca o persoana prin comanda /stalk [ID] [suma peste 1kk] pe o perioada de timp de 5 min, comanda /order [ID arma], /addgroup [ID] ( adauga in grupul de hartuire), acestea fiind cele mai importante comenzi... Raportul ar trebui sa fie simplu, 10 persoane hartuite la rank 1, 20 droguri si 30k materiale...etc. in /gdeposit. HQ-ul o sa fie localizat in orasul LS, la frizerie ( Pizza Boy). Sper ca v-am dat o idee, sper sa o acceptati ca o optiune pe viitor, sper ca daca o acceptati sa o imbunatati.    https://media.giphy....zUucg/giphy.gif

• 0

Demonn..

Demonn..

Advanced Member

• account_circle
    Premium User
  • I have 100 Posts
  • My id is #26705
  • 15-April 18
  • 1 reputation points
  • Demonn[].

• Hey, you!
    Wanna be friends?

First Time

• Vreau sa incep prin a va da o idee de o factiune mixta sau mafie, cum o considerati voi, aceasta se va numii Los Santos Motorcycle Club, ei pot fi angajatii sa hartuiasca o persoana prin comanda /stalk [ID] [suma peste 1kk] pe o perioada de timp de 5 min, comanda /order [ID arma], /addgroup [ID] ( adauga in grupul de hartuire), acestea fiind cele mai importante comenzi... Raportul ar trebui sa fie simplu, 10 persoane hartuite la rank 1, 20 droguri si 30k materiale...etc. in /gdeposit. HQ-ul o sa fie localizat in orasul LS, la frizerie ( Pizza Boy). Sper ca v-am dat o idee, sper sa o acceptati ca o optiune pe viitor, sper ca daca o acceptati sa o imbunatati. https://media.giphy....zUucg/giphy.gif

Ownerii nu vor baga lucruri inspirate de pe alte servere.Vor sa facă sisteme/factiunii dar sa nu fie inspirate de pe alte comunatati,chiar îmi pare rău că am spus ăsta dar respect dacă te-ai gândit tu la aceasta idee dar nu cred.Salut!

• 0

taxilss.png

#Stefan

#Stefan

Testăr efbiai

• account_circle
    Premium User
  • I have 565 Posts
  • My id is #18588
  • 12-August 17
  • 54 reputation points
  • StefanL.

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sweet Talker
    Să fie schimbat sistemul de Rank up in cadrul facțiunilor, să fie tot normal cum este și acuma dar de la Rank 3 pentru Rank 4 să aștepți 50 de Zile, și de la Rank 4 la Rank 5 să aștepți 100 de zile. Ar fi mai greu sa ajungi la Rank 5 și nu și-ar mai da așa de mulți demisia când 54 de zile doar că să iasă cu Rank 5. Cum am zis și mai sus, nu o sa mai renunțe așa de mulți că au 54 zile sau cate sunt pt Rank 5 și după să își dea demisia.

• 0

vw-passat-b5-d-RFfu-TI.jpg

Spoiler

#Stefan

#Stefan

Testăr efbiai

• account_circle
    Premium User
  • I have 565 Posts
  • My id is #18588
  • 12-August 17
  • 54 reputation points
  • StefanL.

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sweet Talker

Sugestie: MICSORATE NUMARUL DE SLOTURI LA FACTIUNI.
    In momentul actual poti intra intr-o factiune foarte usor, liderii fiind obligati sa accepte multi jucatori cu o aplicatie mai slaba, cu un FH foarte urat sau chiar cu niste sanctiuni destul de multe. Nu mai este acel ceva de a te bucura ca intri intr-o factiune, ca ai fost acceptat (asta este doar parerea mea), iar eu as propune urmatoarele numar de sloturi:
    School Instructors - 35/40 de sloturi = 105/120 sloturi rezervate numai pentru School Instructors
    Taxi - 50 de sloturi (am zis sa pun 50 deoarece are aplicatii, chiar daca eu as pune mult mai putine) = 150 de sloturi pentru factiuniile de tip Taxi.
    Paramedic Department - 55/50 de sloturi (putina lume mai recurge la un medic in ziua de azi) = 100 de sloturi pentru Paramedic Departament.
    La celalalte factiuni este destul de ok si am sa zic de ce:
    Mafii - sunt 25 de sloturi, un numar ok.
    News Reporters - 40 de sloturi - este doar o factiune de acest tip, un numar foarte ok de sloturi.
    Tow Car Company - 50 de sloturi - la fel ca mai sus.
    Police Department - Fiecare are cate 50 de sloturi = 250 de sloturi aproximativ pentru politisti, eu zic ca este relativ ok.
    Hitman Agency - Este o factiune in care ar trebui sa fii cel mai happy daca reusesti sa intri, eu zic ca 50 de sloturi erau ok, daca nu, merge si 60.

+1

• 0

vw-passat-b5-d-RFfu-TI.jpg

Spoiler

3rR0Rrr

3rR0Rrr

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 58 Posts
  • My id is #13279
  • 06-March 17
  • 1 reputation points
  • 3rR0Rr

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie: Propun ca pentru Departamentele de politie  sa se face un sistem de  tip '' cod-uri ''

'' cod-uri ''- Gen 10-45 in loc de wanted 1 si pe [/copcmd] sa iti arate 10-45 - si motivu pentru care a primit acel '' 10-45 ''.

Sa se faca un sistem cu puncte de penalizare de ex: 2 puncte de penalizare + amenda 100k pentru condus cu faruri stinse, iar la 10 puncte sa iti fie luat permisul de politist timp de 2 ore iar cand orele acelea au trecut sa mergi la primarie sa completezi un formular cu numele politistului, motivu si sa primesti permisul automat. ( Stiu ca este foarte greu de scriptat dar ar merge un textdraw frumos, ca, ce e frumos doare dar dureaza in cazul samp-ului). De ce propun acest lucru? Simplu, pentru ca daca avem un tip de gamemode RPG unic in Romania, sa facem si ceva ce alti nu s-au putut gandii pana acum.

Sugestie: Pentru toate factiuniile, propun sa se primeasca rank-up incepand cu:

Rank 1-2 : 7 zile!

Rank 2-3 : 14 zile!

Rank 3-4 : 14 zile!

Rank 4-5 : 7 zile!

Sugestie: Sa se adauge o factiune, un fel de hot de buzunare '' pick pockets '', adica mai pe scurt tot ce trebuie sa faci aici ca raport, este cand oamenii fac [/jobs] de exemplu fish : /fish primesti freeze 10 secunde sau cat primesti, acesta vine in spatele tau scrie [/pickpocket id] si poate lua maxim 1kk de la un player, atentie ca sa nu iasa discutii ca playerii de level 1 sunt playeri noi si nu au bani, poti folosii comanda [/pickpocket id] doar pe level 8 + deoarece este o economie foarte mare pe server iar dupa parerea mea oricine are niste bani la el si automat in banca, chit ca are 100kkkkk la el ''hotul'' sa poata lua decat 1kk ( 1.000.000$) de la acel jucator, intre ''pick pockets'' sa fie cooldown de exemplu eu dau [/pickpocket Massive], player-ul Massive sa primeasca un cooldown de 15 minute, adica nimeni nu mai poate folosii comanda [/pickpocket] pe acesta timp de 15 minute. Masinile factiunii sa fie niste dubite negre, savanna si ca arme sa fie : baseball bat, knife si probabil un sd-pistol pentru a nu omora player-ul din prima.

*Sper sa va fii placut sugestiile mele, asta a fost parerea mea si mi-am spus-o. Multumesc pentru timp-ul acordat!*

• 0

HXqzE63.gif

bogdan1227

bogdan1227

Advanced Member

• account_circle
    Member
  • I have 102 Posts
  • My id is #668
  • 20-January 16
  • 1 reputation points
  • bogdy98

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie:Eu propun sa se faca la factiunea Tow Car Company o comanda ca sa poti vedea toate apelurile  cum este si la Taxi de ex: /tcalls.. La Tow Car Company ar suna bine /mcalls dar este doar o propunere.

• 1

NFjSsf9h.jpg

Florentin#DETINUTUL

Florentin#DETINUTUL

Member

• account_circle
    Member
  • I have 24 Posts
  • My id is #32441
  • 21-November 18
  • 0 reputation points
  • .qedien[]

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie:Eu propun sa se faca la factiunea Tow Car Company o comanda ca sa poti vedea toate apelurile  cum este si la Taxi de ex: /tcalls.. La Tow Car Company ar suna bine /mcalls dar este doar o propunere.

+1

• 0

h0ESWIp.gif

Demonn..

Demonn..

Advanced Member

• account_circle
    Premium User
  • I have 100 Posts
  • My id is #26705
  • 15-April 18
  • 1 reputation points
  • Demonn[].

• Hey, you!
    Wanna be friends?

First Time

/mcalls parcă era la paramedic, dar e o idee destul de buna.

• 0

taxilss.png

Krimz.

Krimz.

Advanced Member

• account_circle
    Premium User
  • I have 153 Posts
  • My id is #21270
  • 06-November 17
  • 10 reputation points
  • Krimz[]

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie: Propun ca pentru Departamentele de politie  sa se face un sistem de  tip '' cod-uri ''

'' cod-uri ''- Gen 10-45 in loc de wanted 1 si pe [/copcmd] sa iti arate 10-45 - si motivu pentru care a primit acel '' 10-45 ''.

Sa se faca un sistem cu puncte de penalizare de ex: 2 puncte de penalizare + amenda 100k pentru condus cu faruri stinse, iar la 10 puncte sa iti fie luat permisul de politist timp de 2 ore iar cand orele acelea au trecut sa mergi la primarie sa completezi un formular cu numele politistului, motivu si sa primesti permisul automat. ( Stiu ca este foarte greu de scriptat dar ar merge un textdraw frumos, ca, ce e frumos doare dar dureaza in cazul samp-ului). De ce propun acest lucru? Simplu, pentru ca daca avem un tip de gamemode RPG unic in Romania, sa facem si ceva ce alti nu s-au putut gandii pana acum.

Sugestie: Pentru toate factiuniile, propun sa se primeasca rank-up incepand cu:

Rank 1-2 : 7 zile!

Rank 2-3 : 14 zile!

Rank 3-4 : 14 zile!

Rank 4-5 : 7 zile!

Sugestie: Sa se adauge o factiune, un fel de hot de buzunare '' pick pockets '', adica mai pe scurt tot ce trebuie sa faci aici ca raport, este cand oamenii fac [/jobs] de exemplu fish : /fish primesti freeze 10 secunde sau cat primesti, acesta vine in spatele tau scrie [/pickpocket id] si poate lua maxim 1kk de la un player, atentie ca sa nu iasa discutii ca playerii de level 1 sunt playeri noi si nu au bani, poti folosii comanda [/pickpocket id] doar pe level 8 + deoarece este o economie foarte mare pe server iar dupa parerea mea oricine are niste bani la el si automat in banca, chit ca are 100kkkkk la el ''hotul'' sa poata lua decat 1kk ( 1.000.000$) de la acel jucator, intre ''pick pockets'' sa fie cooldown de exemplu eu dau [/pickpocket Massive], player-ul Massive sa primeasca un cooldown de 15 minute, adica nimeni nu mai poate folosii comanda [/pickpocket] pe acesta timp de 15 minute. Masinile factiunii sa fie niste dubite negre, savanna si ca arme sa fie : baseball bat, knife si probabil un sd-pistol pentru a nu omora player-ul din prima.

*Sper sa va fii placut sugestiile mele, asta a fost parerea mea si mi-am spus-o. Multumesc pentru timp-ul acordat!*

Acela cu hot de buzunare este si pe alt sever.

• 0

8GPYuCW.gif

ZR6YbdN.png

dUpX18y.png

mWYMxdr.png

Momente faine:

tU3frNy.png?1

Name:     Rank:   Faction Warn:   Days:

SrH4GBv.png?1

p3t6Trp.png?1

Fc5aLXv.jpg?1

TSIZUdB.jpg?2

fLVw81y.jpg?1

gWgnI5L.jpg?1

uKeOHxa.jpg?1

RfliVqq.png?1

W8Nptpe.png?1

Contul secundar:

uKeOHxa.jpg?1

7WxfFVB.jpg?1

Albu.

Albu.

member of KGB

• account_circle
    Premium User
  • I have 793 Posts
  • My id is #24672
  • 25-February 18
  • 18 reputation points
  • habby / / DANieLJKE

• Hey, you!
    Wanna be friends?

LEGEND

Sugestie: Propun să se adauge noi responsabili pentru factiunii pentru ocuparea cu acordarea de 'Fvr', mai exact să fie o functie cu 'Responsabil cu fvr'. Cred că ne va ajuta foarte mult pe ce-i din PD deoareace de ex daca lideru de la LSPD nu e on sau nu e nici-un co-lider on pentru fvr, n-avem masini, așa daca sunt responsabili cu FVR o să ne ajute foarte mult. 

dacă ați înțeles ce am vrut să spun, aș dori să văd dacă ați fi deacord cu aceasta sugestie cu un "PRO/CONTRA'.

• 0

ZERKOV

ZERKOV

★MASTER OF DEAGLE★

• account_circle
    Premium User
  • I have 311 Posts
  • My id is #1637
  • 01-March 16
  • 15 reputation points
  • ZerkovSILENT

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Stardom

Sugestie pentru mafii:Sa se legalizeze modul /cskin pentru mafioti pentru ca cei din grove au un avantaj foarte mare care conteaza pe turf, fast rotationul ala pe care il putem obtine si noi din /cskin pentru a ne putea bate de la egal la egal cu mafia Grove Street.

• 0

V7dz0C4.png

NoSleep

NoSleep

Member

• account_circle
    Premium User
  • I have 24 Posts
  • My id is #20561
  • 07-October 17
  • 0 reputation points
  • []Danut.

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie: Propun sa se legalizeze drogurile si materialele in factiunile pasnice de la rank 5 in sus. Cred ca este o idee foarte buna pentru ca este o prostie sa bagati materiale/droguri la giftbox pentru ca noi nu avem ce face cu ele, nu cred ca ii place nimanui sa joace o ora si jumatate, sa iti dea materiale si sa le bagi in depozitul factiunii.

• 0

Florentin#DETINUTUL

Florentin#DETINUTUL

Member

• account_circle
    Member
  • I have 24 Posts
  • My id is #32441
  • 21-November 18
  • 0 reputation points
  • .qedien[]

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Get a friend

Sugestie pentru mafii : 1.Sa se baga inapoi OG-SHIELD sau macar SAMPCAC.

2. Sa putem merge cu masinile pe turfs.

3. Cand cineva ia freeze de la C-BUG / C-SHOT sa poata lua damage.

• 0

h0ESWIp.gif

Paxy@SUPREME

Paxy@SUPREME

Member

• account_circle
    Member
  • I have 15 Posts
  • My id is #31843
  • 26-October 18
  • 0 reputation points
  • Paxy

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sugestie: Salut! Cred ca ar fi foarte frumos si bine ca membrii unui departament de politie cu rank-ul mai mare de 4 sa poata face controale de rutina si sa poata confiste drogurile. Ar fi ok sa nu putem face controale pe mafioti deoarece acesta este raport-ul lor.

• 0

Vladd.

Vladd.

Advanced Member

• account_circle
    Admin RPG
  • I have 157 Posts
  • My id is #22667
  • 27-December 17
  • 0 reputation points
  • Vladd.

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Talk About it

Sugestie: Salut! Cred ca ar fi foarte frumos si bine ca membrii unui departament de politie cu rank-ul mai mare de 4 sa poata face controale de rutina si sa poata confiste drogurile. Ar fi ok sa nu putem face controale pe mafioti deoarece acesta este raport-ul lor.

Poți face asta în FBI. 

• 0

Posted Image

Posted Image

INCEPUTUL <3:

1. Posted Image

2. Posted Image

Chestii unice :)

Posted Image

CONTINUAREA <3:

Posted Image

Vladd.

Vladd.

Advanced Member

• account_circle
    Admin RPG
  • I have 157 Posts
  • My id is #22667
  • 27-December 17
  • 0 reputation points
  • Vladd.

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Talk About it

Sugestie: Propun sa se legalizeze drogurile si materialele in factiunile pasnice de la rank 5 in sus. Cred ca este o idee foarte buna pentru ca este o prostie sa bagati materiale/droguri la giftbox pentru ca noi nu avem ce face cu ele, nu cred ca ii place nimanui sa joace o ora si jumatate, sa iti dea materiale si sa le bagi in depozitul factiunii.

Nu ești obligat sa le pui, poți sa le și vinzi. 

• 0

Posted Image

Posted Image

INCEPUTUL <3:

1. Posted Image

2. Posted Image

Chestii unice :)

Posted Image

CONTINUAREA <3:

Posted Image

StroKeee

StroKeee

You can change what you do, but you cant`t change what you want.

• account_circle
    Premium User
  • I have 574 Posts
  • My id is #20999
  • 27-October 17
  • 33 reputation points
  • StroKe[.]

• Hey, you!
    Wanna be friends?

LEGEND

Salut, eu am doar o singura propunere, aceasta fiind: In timpul warului sa poti folosi masina pe turf, deoarece este intr-un fel o pierdere de timp.

Consider ca i-ar ajuta pe toti membrii din mafii, deoarece este obositor sa ajungi la un inamic, care sa zicem te omoara si apoi din nou pana la el pe jos.

• 0

LbCTVXD.png

Red Dragons Triads - Rank 6 - Prezent

Spoiler

eledEBy.png

fQCfdu4.png?1

News Reporters  - 99 days - Promovare Primar Los Santos Council                               

Spoiler

Primul Primar - 60 days - Trminare Mandat

Spoiler

F2i8eu4.png

**Furata de la @Lolecs **

A1_P8_Sq_I.png    

BdARGdl.gif

tumblr_mxlwnpDegF1rlcaclo1_500.gif

tumblr_p9fj1a4jcv1qms0coo1_500.gif

Dq7Gakz.gif

iChristiaN47

iChristiaN47

</> Co-Leader Los Santos Council & Removed Helper 1

• account_circle
    Premium User
  • I have 546 Posts
  • My id is #4327
  • 14-May 16
  • 56 reputation points
  • 🔥iChristiaN47🔥

• Hey, you!
    Wanna be friends?

LEGEND

Sugestie: Să fie adăugată comanda (/gov) și facțiunii Los Santos Council, totuși povestea comenzii (/gov) prima dată a apărut la primărie și așa ar fi normal, ca primarul să poată facă anunțuri pe (/gov) la fel si Vice-Primarii.

• 1

4qOUY3j.png                

pzsB5be.png

Regulamentul serverelor il poti gasi aici.
    Regulamentul liderilor il poti gasi aici.
    Regulamentele factiunilor le poti gasi aici

Igh4Uaa.png

Nba2pVo.png

VJmQyvC.png

OpJyGvR.png

WlgKpTm.png
    gRiMM4S.png

KprN6m3.png

4qOUY3j.png

I0fBPwD.png

ScreeM

ScreeM

Stay High

• account_circle
    Premium User
  • I have 243 Posts
  • My id is #17558
  • 17-July 17
  • 25 reputation points
  • ScreeM

• Hey, you!
    Wanna be friends?

LEGEND

Propunere in cadrul mafiilor. (N-am prea fost mafiot pe acest server deci rog toti terminati să nu îmi sară în cap dacă nu le convine).

Propunerea: Conturile cu cel putin 1/2/3 ban-uri ( la alegerea owneriilor)  in FH să nu mai poată intra in mafie deloc cu acel cont și leader-ul care este prins ca baga mafioti cu conturile în care FH-urile lor apar ca și (banned) să fie sanctionați.

Consider că prin această metodă ar disparea o mare parte din codații. 

Exemplu: Eu iau ban pentru aimbot sunt bannat 60 de zile si peste 2 luni revin bag eu că sunt mare șmecher V4 intorc un turf pe dos si le distrug altor playeri distracția.

Consider că este o metodă destul de eficientă de a scăpa de niște codații.

• 1

giphy.gif

cFCtQb1.png

U157pKW.png

7Wpnxqy.jpg

YasZZsv.png

xHS9ZPI.png

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Comunitatea a fost infiintata pe data de 28.12.2015, ora 19:00 cu scopul de a atrage cat mai multi pasionati de gaming.
    Designed by Shady | OG-Times | 2018
    keyboard_arrow_up