Jump to content
Ulpian

Propuneri in cadrul factiunilor

Recommended Posts

Sugestie: Micsorarea rapoartelor.

75 clienti la rank 1 taxi, pai care-i treaba? 500 on in orele de varf din care 65% doar /sleep.

Pe timpul zilei 300-350 si 50% pe /sleep, CNN, PNS ... gol . Ce raport sa mai faci?

9 hours ago, Lounge said:

Sugestie: Micsorarea rapoartelor.

75 clienti la rank 1 taxi, pai care-i treaba? 500 on in orele de varf din care 65% doar /sleep.

Pe timpul zilei 300-350 si 50% pe /sleep, CNN, PNS ... gol . Ce raport sa mai faci?

Sunt oameni care fac si peste 100 puncte la raport taxi

9 hours ago, Daniel$ said:

Sunt oameni care fac si peste 100 puncte la raport taxi

Da mane aia sunt oamenii care stau cate 5-6 ore pe zi la CNN sau in locuri populare, unii pot doar cate 2-3 ore maxim pe zi..

5 minutes ago, rooted said:

Da mane aia sunt oamenii care stau cate 5-6 ore pe zi la CNN sau in locuri populare, unii pot doar cate 2-3 ore maxim pe zi..

Mane, eu personal făceam raportul in maxim 3-4 ore.

4 minutes ago, Daniel$ said:

Mane, eu personal făceam raportul in maxim 3-4 ore.

poate in zilele cu multi playeri, dar in ultimu timp e destul de nepopulat

Propunere : Adaugarea unei nou reguli in regulamentul de admintere intr-o factiune si anume : Daca jucatorul ce a facut  cerere de a intra intr-o factiune indeplineste minimul de ore pentru a intra , si este activ ( minim 10 ore in ultima saptamana sau whatever alegeti voi ) si nu are warn-uri  SI ARE UN FACTION HISTROY CURAT  liderii factiunii sunt OBLIGATI sa il accepte la TESTE  pe acel jucator indiferent daca este "pila lor" sau nu .   Sunt multe factiunii mai ales mafii care te accepta numai pentru pile si stau goale ,dar cu aplicatiile deschise.  Aceasta noua regula  ar ajuta jucatorii care merita cu adevarat sa intre in factiunea dorita fara a avea nevoie de relatii sau pile la lider /colider.          Daca jucatorul nu indeplineste cerintele de mai sus cu activitatea ,minimul de ore , sa aibe 0/3 warn-uri si faction history curat ( fara 40/40 FP si alte asemenea)    liderul nu va fi obligat sa il accepte la TESTE  si va putea sa il respinga.    Aceasta noua regula de asemenea ii va stimula pe jucatori sa nu isi pateze faction history-ul ,sa fie activi  , sa nu ia warn-uri . 

Aceste propuneri sunt doar in cadrul factiunii Hitman Agency. Multumesc de intelegere!

1. Propun ca atunci cand sunt mai multe contracte, si tu dai [/cancelhit], cand vei da din nou [/gethit], sa nu-ti mai dea contract pe acelas jucator, ci sa ti-l schimbe.

2. Propun ca atunci cand tinta ta da [/q], sa nu mai trebuiasca sa astepti acele minute. Mi s-a intamplat sa iau contract, si nici n-am apucat sa dau [/undercover], ca tinta mea a dat [/q].

Sugestie: Propun ca raport-ul factiunilor sa nu mai fie resetat de tot la rank-up sau reset, gen daca ai 60/30 la raport, acesta dupa reset/rank up sa ramana 30/30.
   Ar ajuta playerii sa faca raport-ul mai usor, ar sporii activitatea si s-ar scadea din sanctiuni la greu.

Sugestie pentru factiunile de tip departament: Propun ca cei care au functia de tester si implicit rank 5 sa nu fie sanctionati cu Faction Warn daca se plimba cu masina personala. Consider ca este destul de important pentru ca testerii se ocupa si cu acordarea fvr-ului, iar noi cum ne ocupam cu suspectii ce au wanted, permise, amenzi, droguri etc consider ca trebuie sa fim foarte rapizi din acest punct de vedere. Consider ca daca ti s a acordat functia de tester intr-o factiune esti destul de capabil sa nu faci vreun fel de abuz cat timp esti on duty.

Sugestie pentru case: Sa fii notificat cand nu mai detii un interior premium

On 9/2/2020 at 12:03 AM, Mariusidk said:

Propun sa fie adaugat scor bazat pe kill-urile de la war vizibil in joc cat si pe panel.

Mafiotii nu ar mai juca doar cu scopul de a cucerii teritorii, ci si cu scopul de a face un scor cat mai frumos.

+ inca ceva, macar noi liderii co-liderii ne putem alege membrii.

Propun ca raportul la facțiuni, sa nu se mai resetez la 0 chiar dacă ai făcut peste, spre exemplu dacă ai făcut săptămâna asta 60/30 săptămâna viitoare sa ai 30/30,numarul este unul ales la întâmplare, dar ați înțeles idea

On 8/11/2020 at 1:19 PM, Gabbi. said:

Sugestie: Propun ca raport-ul factiunilor sa nu mai fie resetat de tot la rank-up sau reset, gen daca ai 60/30 la raport, acesta dupa reset/rank up sa ramana 30/30.
   Ar ajuta playerii sa faca raport-ul mai usor, ar sporii activitatea si s-ar scadea din sanctiuni la greu.

On 10/19/2020 at 8:26 AM, Gabbi. said:

Propun ca raportul la facțiuni, sa nu se mai resetez la 0 chiar dacă ai făcut peste, spre exemplu dacă ai făcut săptămâna asta 60/30 săptămâna viitoare sa ai 30/30,numarul este unul ales la întâmplare, dar ați înțeles idea

Am notat si o sa vorbesc cu Lolecs sa vad ce parere are.

On 9/2/2020 at 12:03 AM, Mariusidk said:

Propun sa fie adaugat scor bazat pe kill-urile de la war vizibil in joc cat si pe panel.

Mafiotii nu ar mai juca doar cu scopul de a cucerii teritorii, ci si cu scopul de a face un scor cat mai frumos.

Nu prea inteleg la ce te referi, exista ceva asemanator deja -> https://earthpanel.og-times.ro/topgangsters daca ai putea explica mai detaliat ar fi ok.

On 7/23/2020 at 1:42 PM, Cristiann96 said:

Propun sa se mareasca turf-urile, deoarece suntem 50 pe turf si n-am pe unde sa intru.

Vorbeste cu un manager mafii pe privat si vezi ce raspuns iti da.

O sugestie cat 100: Adaugati ca un lider sa aiba un mandat de X zile, dupa ce le depaseste sa fie scos afara pe motiv "Sfarsit Mandat", nu mi se pare normal Z sa aiba 900 days ca si lider in aceeasi factiune, ce sansa mai au restul jucatorilor la functia respectiva!
Hai sa fie ok pentru toti, sa nu ne uitam doar la noi!