Jump to content
Ulpian

Propuneri in cadrul factiunilor

Recommended Posts

Propun sa se scada raportu-l pentru ca a inceput scoala si este foarte mare .Sa se scada cu 30 % macar sau poate si mai mult numai avem timp sa facem 100 in NG 90 in taxi si asa mai departe sper sa se scada rapoartele . Totusi a inceput scoala

SUGESTIE NEWS REPORTERS:

Sa se faca sistemul de live-uri in asa fel sa primesti puncte la raport atatea cate live-uri ai dat. Adica daca eu dau live triplu, sa mi se puna 3 puncte la raport live. Acum daca dau live triplu, mi se pune 1 punct si nu e convenabil.

Propun ca cei din departamente cu rank 5 sa aibe acces la comanda ./fvr,deoarece cand faci rank 5 deja devine o monotonie,motivand membrii din departamente sau chiar in toate factiunile.Iar liderul sa aibe  o comanda in care poate sa ii dea dreptul membrului de rank 5 la comanda ./fvr si sa ii retraga accesul la comanda daca face abuz etc.

Multumesc.

Sugestie: Propun ca cei care au functii intr-o factiune tester, responsabil / rank 6, coordonator, etc. sa primeasca si ei niste banuti in plus in categoria "Evente".

Sugestie: Adaugarea functiilor de tester / responsabil pe panel, pentru a vedea lumea mai usor cine este tester sau responsabil deoarece sunt multi care nu stiu unde se poate vedea.

Sugestie: Sa se dea salariul membrilor din factiuni in functie de cate puncte au la raport. De exemplu eu in taxi sa primesc 3k pe fiecare order. Ar marii foarte mult activitatea membrilor.

Propun să se adauge salariu acordat de lider la ședintă. Salariu să fie construit de numărul de puncte la raport + payday-uri active în last 7 days. Să se acorde gen 100k payday-ul și 50k punctul de raport (doar un exemplu).

Propun să se adauge salariu acordat de lider la ședintă. Salariu să fie construit de numărul de puncte la raport + payday-uri active în last 7 days. Să se acorde gen 100k payday-ul și 50k punctul de raport (doar un exemplu).

PRO

m-am hotarat sa-mi dau drumu la idei pentru aceasta comunitate, tot daca n-am sa mai continui mult.

sugestie: In cadrul mafiilor sa fie doar un co-lider, avand in vedere ca nu sunt factiuni pasnice care sa necesita multa atentie in fiecare moment al zilei, la mafii e diferit unde atentia trebuie sa fie la  war-uri si la treburile pe forum cum ar fi evidente/sanctiuni/restare raport/ care pot fi impartie in 2.

sugestie: Tot in cadrul mafiilor, baza rank-up-ului sa fie pe un numar de kill-uri, ( de ex r2 primesti la 50 de kill-uri pe saptamana, r3 - 100 de kill-uri pe saptamana, r4-75 de kill-uri pe saptamana, r5 - 35 de kill-uri pe saptamana) ceea ce ar ajuta mafiile in a avea membrii devotati la war-uri.

In momentul in care un membru primeste FW propun sa i se dubleze raportul daca doreste rank-ul si unfw la urmtoarea sedinta , daca nu face raportul destinat rankului sau si primeste unfw la sedinta si rank-up peste 2 saptamani.

Astept pro-uri :D 

In momentul in care un membru primeste FW propun sa i se dubleze raportul daca doreste rank-ul si unfw la urmtoarea sedinta , daca nu face raportul destinat rankului sau si primeste unfw la sedinta si rank-up peste 2 saptamani.

Astept pro-uri :D

Contra, nu ar fi frumos ca la rank 4 cand ai 100 si cv de puncte raport tu sa faci 200 doar ca ai un fw

Sugestie: Sugestia mea este urmatoarea, sa se implementeze o comanda, precum [/raport] sau [/myraport], pentru a vedea raportul pe care-l ai in factiune fara a trebuii sa fie vizitat panelul, acest lucru ar diminua din timpul nostru, pentru a vedea raportul de activitate

Sugestie: Sugestia mea este urmatoarea, sa se implementeze o comanda, precum [/raport] sau [/myraport], pentru a vedea raportul pe care-l ai in factiune fara a trebuii sa fie vizitat panelul, acest lucru ar diminua din timpul nostru, pentru a vedea raportul de activitate

Nu necesita mult timp pentru a intra pe panel si a vedea raportului efectuat..dar nu e o idee rea.PRO.

Sugestie: Cand intri pe sever dmg informerul sa fie activat tot timpul. Daca vrei poti sa il dezactivezi din /hud.
Cu ce ar ajuta severul: Pai de ex: Majoritatea care sunt in departamente uita sa le activeze iar cand actioneaza nu au dovezi. Daca cuiva nu ii convine, sa il poata dezactiva din /hud.
Eu zic ca ar fii mult mai bine pentru toti.

Sugestie: Salut. As dorii sa propun resetarea "Top Gangsters" saptamanal, in cazul in care un "mafiot" nou se apuca de OG-Times si vrea sa ajunga top 1 gangsters, ii este aproape imposibil sa ajunga macar in top 50, dar in top 10? Daca stau sa ma uit printre ultimele locuri la "Top Gangsters" sunt doar mafioti vechi care s-au lasat de ceva timp de server, pe langa fratele meu SarahtFeek, cu ocazia asta, te pup, care abia a ajuns top 100 si e bomba omu', joaca bine. As recomanda schimbarea numarului de locuri la 15 maxim, 100 e prea mult si sa se reseteze saptamanal. Asa s-ar face si alti mafioti noi remarcati. Daca nu vreti sa-l resetati saptamanal, macar resetati-l lunar, doar sa il resetati la un anumit timp ca nimeni nu il mai scoate pe egipteanul ala cu 8000 de kills din top 1 nici in 2 ani. Asa ar avea sanse si alti mafioti, poate mai noi, poate care au evoluat, sa ajunga in "Top Gangsters".

Sugestie: Salut. As dorii sa propun resetarea "Top Gangsters" saptamanal, in cazul in care un "mafiot" nou se apuca de OG-Times si vrea sa ajunga top 1 gangsters, ii este aproape imposibil sa ajunga macar in top 50, dar in top 10? Daca stau sa ma uit printre ultimele locuri la "Top Gangsters" sunt doar mafioti vechi care s-au lasat de ceva timp de server, pe langa fratele meu SarahtFeek, cu ocazia asta, te pup, care abia a ajuns top 100 si e bomba omu', joaca bine. As recomanda schimbarea numarului de locuri la 15 maxim, 100 e prea mult si sa se reseteze saptamanal. Asa s-ar face si alti mafioti noi remarcati. Daca nu vreti sa-l resetati saptamanal, macar resetati-l lunar, doar sa il resetati la un anumit timp ca nimeni nu il mai scoate pe egipteanul ala cu 8000 de kills din top 1 nici in 2 ani. Asa ar avea sanse si alti mafioti, poate mai noi, poate care au evoluat, sa ajunga in "Top Gangsters".

te pup fratimiu

Pro