Jump to content

Welcome to OG-Times.ro - Old memories always the best!
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

Anunţuri Importante

[ANUNŢ] Update-urile efectuate pe serverele OG-Times le puteti gasi accesand Server Updates.
[ANUNŢ] Blogul OG-Times este online. Va invitam sa il vizitati la adresa blog.og-times.ro.
[IMPORTANT] Sfaturi pentru a nu cadea in plasa celor care fura conturi: click aici.
[IMPORTANT] Aplicatia OG-Guard a fost lansata. Mai multe informatii aici. Recomandam citirea topicului inainte de activarea autentificarii in doi pasi.

Photo

Clan Turfs.

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Tavi@ONEMANSHOW

Tavi@ONEMANSHOW

Newbie

• account_circle
    Member
  • I have 3 Posts
  • My id is #28187
  • 08-June 18
  • 0 reputation points
  • Tavi@ONEMANSHOW

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Salut, as dori sa aflu mai multe despre clan turfs, un link sau ceva despre asta, imi poate da cineva? Multumesc!

• 0

ezeNtrix

ezeNtrix

𝚔𝚒𝚗𝚐 𝚘𝚏 𝚝𝚑𝚎 𝚑𝚒𝚕𝚕

• account_circle
    Designer
  • I have 5,567 Posts
  • My id is #3255
  • 16-April 16
  • 1165 reputation points
  • ezeNtrix

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Kings Never Die

nu ai de unde să aflii de pe forum. dar hai să îți explic.

clan turf-urile se bazează cam pe aceeași idee cu turf-urile pentru mafii.

fiecare clan se luptă pe teritorii. în fiecare zi la 18:00 se resetează zonele și fiecare clan care a avut cel mai mare număr de puncte primește un număr de puncte premium și bani. bine, punctele premium diferă de câte zone a avut clanul respectiv. punctele despre care vorbeam se bazează pe cât timp deții zona. o strategie folosită de toate clan-urile e să atace zonele între 22:00 și 00:00, ca până la 00:00 să adune multe zone și după 00:00 să nu mai atace deloc până la 08:00 deoarece se dezactivează spray-ul de la ora aia, neavând acces între 00:00 și 08:00. în acest interval de timp se adună puncte, în funcție de cât de mult deții zona ca și clan primești un număr de puncte, iar tu dacă la 18:00 ai cele mai multe puncte, indiferent dacă deții zona sau nu, primești premiul respectiv. pentru fiecare zonă deținută primești un punct premium și o sumă mică de bani și principiul e cel cu punctele. acum că ți-am explicat asta, acum să îți spun legat de atacare și astea. pentru a ataca o zonă, trebuie să ai de înainte /clanduty, poți da de oriunde, iar pe zona la care ajungi tastezi comanda /spray, și începi să iei zona ușor ușor. cel mai bine e să faci asta cu mai multe persoane pentru a fii păzit și a lua zona mai simplu. după ce ai luat zona, o să ai un mic delay din a mai da spray pe acea zonă. dacă cineva îți atacă zona, pe chat ți se va afișa un mesaj informativ prin care ți se specifică că X din clan-ul Y îți atacă zona Z și că ai 120 de secunde să ajungi pe zonă ca o să păzești, adică să îi omori pe cei aflați acolo pentru ca zona ta să nu fie cucerită. de arme nu ai nevoie pe zonă, dar este recomandat să ai pentru că vei păzi zona mai simplu și ușor. totodată, dacă ataci pe cineva ce îți atacă zona, atacă doar când te aflii pe aceasta, nu înafară, că riști să fii sancționat de admini. în rest, nu știu dacă ar mai fi ceva de explicat. îți voi lăsa acum și lista comenzilor pentru clan-uri și mai ales pentru zone.

/clanzones - vezi toate cele 30 de zile afișate într-un dialog și le poți localiza ușor, ca pe niște locații din /gps.

/clanturfs - afișezi sau ascunzi toate zonele de pe hartă, acestea ți se vor afișa ca niște mici pătrățele pe hartă, aceea fiind zona.

/clanduty - te pui sau ieși de la datoria clanului, mai exact din a mai ataca zone. poți ataca zone doar dacă ai duty, poți folosi comanda din orice zonă.

/spray - ataci o zonă pe care dorești să o cucerești, poți folosi comanda doar lângă perete la zona cu acel text afișat. 

ps: am stat vreo 5 minute să scriu și să știu cum să îți explic. dacă vrei să o fac mai simplu dă-mi ”quote” la acest reply și pune întrebări strict din ce vrei. sper să te ajute măcar ce ți-am scris până acum, pentru alte detalii faci cum ți-am zis. și da, știu că sunt nebun că am scris atât.

• 4

mafii în care am contribuit.

Spoiler

Q0n2pY5.png

U N D E R C O V E R

U N D E R C O V E R

The most important thing is to enjoy your life – to be happy

• account_circle
    Premium User
  • I have 452 Posts
  • My id is #5422
  • 18-June 16
  • 156 reputation points

• Hey, you!
    Wanna be friends?

LEGEND

bă, nu știu de voi, da apreciați și voi cu un +1, chiar dacă are destule, s-a chinuit destul de mult timp să facă acest topic.

Edited by Undercover1337, 08 June 2018 - 06:51 PM.

• 0

giphy.gif

Tavi@ONEMANSHOW

Tavi@ONEMANSHOW

Newbie

• account_circle
    Member
  • I have 3 Posts
  • My id is #28187
  • 08-June 18
  • 0 reputation points
  • Tavi@ONEMANSHOW

• Hey, you!
    Wanna be friends?

nu ai de unde să aflii de pe forum. dar hai să îți explic.

clan turf-urile se bazează cam pe aceeași idee cu turf-urile pentru mafii.

fiecare clan se luptă pe teritorii. în fiecare zi la 18:00 se resetează zonele și fiecare clan care a avut cel mai mare număr de puncte primește un număr de puncte premium și bani. bine, punctele premium diferă de câte zone a avut clanul respectiv. punctele despre care vorbeam se bazează pe cât timp deții zona. o strategie folosită de toate clan-urile e să atace zonele între 22:00 și 00:00, ca până la 00:00 să adune multe zone și după 00:00 să nu mai atace deloc până la 08:00 deoarece se dezactivează spray-ul de la ora aia, neavând acces între 00:00 și 08:00. în acest interval de timp se adună puncte, în funcție de cât de mult deții zona ca și clan primești un număr de puncte, iar tu dacă la 18:00 ai cele mai multe puncte, indiferent dacă deții zona sau nu, primești premiul respectiv. pentru fiecare zonă deținută primești un punct premium și o sumă mică de bani și principiul e cel cu punctele. acum că ți-am explicat asta, acum să îți spun legat de atacare și astea. pentru a ataca o zonă, trebuie să ai de înainte /clanduty, poți da de oriunde, iar pe zona la care ajungi tastezi comanda /spray, și începi să iei zona ușor ușor. cel mai bine e să faci asta cu mai multe persoane pentru a fii păzit și a lua zona mai simplu. după ce ai luat zona, o să ai un mic delay din a mai da spray pe acea zonă. dacă cineva îți atacă zona, pe chat ți se va afișa un mesaj informativ prin care ți se specifică că X din clan-ul Y îți atacă zona Z și că ai 120 de secunde să ajungi pe zonă ca o să păzești, adică să îi omori pe cei aflați acolo pentru ca zona ta să nu fie cucerită. de arme nu ai nevoie pe zonă, dar este recomandat să ai pentru că vei păzi zona mai simplu și ușor. totodată, dacă ataci pe cineva ce îți atacă zona, atacă doar când te aflii pe aceasta, nu înafară, că riști să fii sancționat de admini. în rest, nu știu dacă ar mai fi ceva de explicat. îți voi lăsa acum și lista comenzilor pentru clan-uri și mai ales pentru zone.

/clanzones - vezi toate cele 30 de zile afișate într-un dialog și le poți localiza ușor, ca pe niște locații din /gps.

/clanturfs - afișezi sau ascunzi toate zonele de pe hartă, acestea ți se vor afișa ca niște mici pătrățele pe hartă, aceea fiind zona.

/clanduty - te pui sau ieși de la datoria clanului, mai exact din a mai ataca zone. poți ataca zone doar dacă ai duty, poți folosi comanda din orice zonă.

/spray - ataci o zonă pe care dorești să o cucerești, poți folosi comanda doar lângă perete la zona cu acel text afișat. 

ps: am stat vreo 5 minute să scriu și să știu cum să îți explic. dacă vrei să o fac mai simplu dă-mi ”quote” la acest reply și pune întrebări strict din ce vrei. sper să te ajute măcar ce ți-am scris până acum, pentru alte detalii faci cum ți-am zis. și da, știu că sunt nebun că am scris atât.

• 0

Tavi@ONEMANSHOW

Tavi@ONEMANSHOW

Newbie

• account_circle
    Member
  • I have 3 Posts
  • My id is #28187
  • 08-June 18
  • 0 reputation points
  • Tavi@ONEMANSHOW

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Mersi mult, chiar m-ai ajutat.

• 0

Albu.

Albu.

Moderator General - Sondaje <3

• account_circle
    Moderator General
  • I have 455 Posts
  • My id is #24672
  • 25-February 18
  • 10 reputation points
  • Elwwa

• Hey, you!
    Wanna be friends?

Sweet Talker

@Ulpian , a primit raspuns.

• 0

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Comunitatea a fost infiintata pe data de 28.12.2015, ora 19:00 cu scopul de a atrage cat mai multi pasionati de gaming.
    Designed by Shady | OG-Times | 2018
    keyboard_arrow_up