Jump to content
Lucifer

News Reporters - Model live

Recommended Posts

7RGNVnF.png

Inainte de a incepe live-ul, sunteti obligati sa-i spuneti celui pe care-l intervievati urmatoarele reguli: (click pe "Show")

Spoiler

Greselile pentru care poti fi sanctionat ca invitat la interviu/live:

1. Pui emoticoane pe live.

2. Scrii cu caps lock. 

3. Faci misto / iti bati joc / iei la misto live-ul, injuri, vorbesti vulgar.

4. Folosesti prescurtari sau alte lucruri care pot supara playerii sau care incalca regulamentul serverului.

5. Nu ai voie sa raspunzi cu 'Pas'.

6. Trebuie sa pui virgula corect, punctul la final si sa scrii cu litera mare la inceput altfel primesti [/endlive].

7.Nu aveti voie sa acceptati mai mult de doua intrebari puse de acelasi jucator in timpul unui live. 

La prima greseala, indiferent ca e intentionata sau neintentionata vei fi sanctionat cu 0.5/2 sau 1/2, depinde de situatie si de reporter, interviul/live-ul poate fi inchis si la prima greseala, daca aceasta consta in scrierea unui lucru aiurea in timpul interviului sau jignirea unei persoane.

~ In urma unei greseli intentionate facute de jucatorul intervievat in timpul live-ului, acesta poate fi sanctionat de admini cu kick / warn / ban, in functie de gravitatea situatiei.
~La ultima intrebare, reporterul este obligat sa spuna jucatorului ca are voie sa scrie
doar trei randuri, nu mai mult.
~Daca jucatorul nu respecta aceasta regula, i se va da [
/endlive] fara discutii.

• ~Sunteti rugati sa faceti poza cand ii prezentati regulamentul invitatului si cand greseste in timpul live-ului ca in cazul unei reclamatii sa aveti dovezi.
  • ~Sunteti rugati sa aveti o rezolutie mai mare atunci cand acordati un live, fiindca formula de inceput/final este prea mare si sunt sanse sa ca voua sa nu va incapa pe chat, ori daca nu puteti seta o rezolutie mai mare atunci sunteti rugati ca inainte de live sa testati formula pe chat-ul normal si in caz ca nu va incape s-o despartiti prin '[...]', iar apoi sa continuati prin '[...]'.

Preturi live-uri:

• - Preturile live-urilor sunt fixe, cei ce, cer mai mult sau mai putin vor fi sanctionati.
  • - Sunteti obligati sa cereti banii inainte de inceperea live-ului si sa realizati o poza cu primirea acestora.
  • - Platirea se face doar prin transfer bancar.

●Live simplu: 

- Level 15-19: 15.000.000$

- Level 20-24: 20.000.000$

- Level 25-29: 30.000.000$

- Level 30-34: 35.000.000$.

- Level 35+: 45.000.000$.

●Live dublu/triplu: dublu.

Model de live SIMPLU/DUBLU/TRIPLU #1

Spoiler

Simplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Alaturi de mine este X caruia o sa ii acord un live. Salut/buna, x!
1. Pentru inceput, iti voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani ai, cum te numesti si din ce oras esti?
2. Ne poti spune 2 calitati si 2 defecte ale tale?
3. Ce site-uri sau aplicatii preferi pentru a comunica cu prietenii?
4. Care sunt pasiunile tale si ce cariera doresti sa urmezi in viitorul apropiat?
5. Care este gadgetul care te-a lasat complet impresionat?
6. Prin ce modalitati iti alegi prietenii?
7. Ai o melodie sau un gen muzical anume in care te regasesti?
8. Ce jocuri mai joci in afara de SA:MP? Care e jocul tau favorit si de ce?
9. Ce tara de pe glob ti-ai dori sa vizitezi? De ce ai ales destinatia respectiva?
10. Daca ai putea sa-ti alegi o superputere pe care sa o ai pentru tot restul vietii, ce ti-ai alege?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Esti de acord?
11. Care este factiunea ta actuala? Ce opinie ti-ai facut despre aceasta?
12. Cate vehicule detii si pe care-l folosesti cel mai des?
13. Care crezi ca este cea mai importanta factiune de pe server, dar cea mai dorita?
14. Prin ce consideri ca te-ai remarcat pe acest server fata de ceilalti jucatori?
15. Care sunt obiectivele tale pe care doresti sa le atingi in viitorul apropiat pe server?
16. Faci parte dintr-un clan? Daca da, ce activitati se fac in cadrul acestuia si care este atmosfera acolo?
17. Dupa parerea ta, care sunt adminii care se implica cel mai mult pentru server? Dar helperii?
18. In ce factiune consideri ca ai petrecut cele mai frumoase momente?
19. In momentul de fata, care este cea mai mare realizare a ta?
20. Cu ce playeri de pe server ai o relatie stransa de prietenie? 

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda [/question <text>]. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!
Aceasta a fost ultima intrebare iar live-ul nostru se aproprie de final. Doresti sa mai adaugi cateva lucruri?
Te ascultam!
Live-ul nostru cu X se incheie aici. Eu sunt Y si va urez o zi/seara buna!

Dublu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Alaturi de mine sunt X si Y carora o sa le acord un live. Salut/buna, X si Y!
1. Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani aveti, cum va numiti si din ce oras sunteti?
2. Ne puteti spune 2 calitati si 2 defecte ale voastre?
3. Ce site-uri sau aplicatii preferati pentru a comunica cu prietenii?
4. Care sunt pasiunile voastre si ce cariera doriti sa urmati in viitorul apropiat?
5. Care este gadgetul care v-a lasat complet impresionati?
6. Prin ce modalitati va alegeti prietenii?
7. Aveti o melodie sau un gen muzical anume in care va regasiti?
8. Ce jocuri mai jucati in afara de SA:MP? Care e jocul vostru favorit si de ce?
9. Ce tara de pe glob v-ati dori sa vizitati? De ce ati ales destinatia respectiva?
10. Daca ati putea sa va alegeti o superputere pe care sa o aveti pentru tot restul vietii, ce v-ati alege?
Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Sunteti de acord?
11. Care este factiunea voastra actuala? Ce opinie v-ati facut despre aceasta?
12. Cate vehicule detineti si pe care-l folositi cel mai des?
13. Care credeti ca este cea mai importanta factiune de pe server, dar cea mai dorita?
14. Prin ce considerati ca v-ati remarcat pe acest server fata de ceilalti jucatori?
15. Care sunt obiectivele voastre pe care doriti sa le atingeti in viitorul apropiat pe server?
16. Faceti parte dintr-un clan? Daca da, ce activitati se fac in cadrul acestuia si care este atmosfera acolo?
17. Dupa parerea voastra, care sunt adminii care se implica cel mai mult pentru server? Dar helperii?
18. In ce factiune considerati ca ati petrecut cele mai frumoase momente?
19. In momentul de fata, care este cea mai mare realizare a voastra?
20. Cu ce playeri de pe server aveti o relatie stransa de prietenie? 

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda [/question <text>]. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti corect!
Aceasta a fost ultima intrebare iar live-ul nostru se aproprie de final. Doriti sa mai adaugati cateva lucruri?
Va ascultam!
Live-ul nostru cu X si Y se incheie aici. Eu sunt Z si va urez o zi/seara buna!

Triplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Alaturi de mine sunt X, Y si Z carora o sa le acord un live. Salut/buna, X, Y, Z!
1. Pentru inceput, va voi adresa cateva intrebari personale. Cati ani aveti, cum va numiti si din ce oras sunteti?
2. Ne puteti spune 2 calitati si 2 defecte ale voastre?
3. Ce site-uri sau aplicatii preferati pentru a comunica cu prietenii?
4. Care sunt pasiunile voastre si ce cariera doriti sa urmati in viitorul apropiat?
5. Care este gadgetul care v-a lasat complet impresionati?
6. Prin ce modalitati va alegeti prietenii?
7. Aveti o melodie sau un gen muzical anume in care va regasiti?
8. Ce jocuri mai jucati in afara de SA:MP? Care e jocul vostru favorit si de ce?
9. Ce tara de pe glob v-ati dori sa vizitezi? De ce ati ales destinatia respectiva?
10. Daca ati putea sa va alegeti o superputere pe care sa o aveti pentru tot restul vietii, ce v-ati alege?

11. Care este factiunea voastra actuala? Ce opinie v-ati facut despre aceasta?
12. Cate vehicule detineti si pe care-l folositi cel mai des?
13. Care credeti ca este cea mai importanta factiune de pe server, dar cea mai dorita?
14. Prin ce considerati ca v-ati remarcat pe acest server fata de ceilalti jucatori?
15. Care sunt obiectivele voastre pe care doriti sa le atingeti in viitorul apropiat pe server?
16. Faceti parte dintr-un clan? Daca da, ce activitati se fac in cadrul acestuia si care este atmosfera acolo?
17. Dupa parerea voastra, care sunt adminii care se implica cel mai mult pentru server? Dar helperii?
18. In ce factiune considerati ca ati petrecut cele mai frumoase momente?
19. In momentul de fata, care este cea mai mare realizare a voastra?
20. Cu ce playeri de pe server aveti o relatie stransa de prietenie? 

Aceasta a fost ultima intrebare iar live-ul nostru se aproprie de final. Doriti sa mai adaugati cateva lucruri?
Va ascultam!
Live-ul nostru cu X, Y si Z se incheie aici. Eu sunt V si va urez o zi/seara buna!

Model de live SIMPLU/DUBLU/TRIPLU #2

Spoiler

Simplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Astazi il/o am alaturi de mine pe X caruia o sa-i acord un live. Salut, X!
Esti de acord să trecem la cateva întrebări din viata reală?
1. Cum te numesti si ce varsta ai?
2. Ce ocupatii ai în timpul liber?
3. Unde locuiesti? Ce ne poti spune despre acel loc?
4. Ai vreo pasiune? Daca da, care este aceea?
5. Ce job iti doresti sa urmezi dupa ce iti termini studiile?
6. Care sunt persoanele care te sustin cand ai probleme?
7. Ce aplicatii folosesti în mediul virtual?
8. Detii vreun animal de companie? Daca nu, ce animal ai vrea sa ai?
9. Practici vreun sport? Dacă nu, ce sport ai vrea sa practici?
10. Care e ultimul serial pe care l-ai urmarit sau il urmaresti in continuare?

Acum ca am aflat cate ceva despre tine, propun sa trecem la întrebarile legate de joc. Esti de acord?
11. Cum ti-ai ales acest nume?
12. Faci parte dintr-o factiune? Daca nu, in ce factiune ai vrea sa intri?
13. Ce sfaturi acorzi unui jucător care abia s-a apucat de acest server?
14. Ne poti spune ce avere detii si cum ai dobandit-o?
15. Arhitectura carui oras te atrage cel mai mult? In care oras iti petreci cel mai mult timpul?
16. Din punctul tau de vedere, ce admini isi merită functia pe deplin?
17. Ce ai realizat pana acum pe server? Ce iti propui să mai realizezi?
18. Cum se numeste radioul tau preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
19. Care sunt prietenii cu care iti petreci majoritatea timpului pe server?
20. Te poti baza oricand pe prietenii tai?

Din pacate aceasta a fost ultima intrebare. Doresti sa mai adaugi cateva cuvinte de final?
Te ascultam!
Am ajuns la finalul acestui live, eu am fost X iar langa mine l-am avut/am avut-o pe Y. O zi/seara placuta va doresc!

Dublu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Astazi ii am alaturi de mine pe X si Y carora o sa-i acord un live. Salut, X si Y!
Sunteti de acord sa trecem la cateva intrebari din viata reala?
1. Cum va numiti si ce varsta aveti?
2. Ce ocupatii aveti in timpul liber?
3. Unde locuiti? Ce ne puteti spune despre acel loc?
4. Aveti vreo pasiune? Daca da, care este aceea?
5. Ce job va doriti sa urmati dupa ce va terminati studiile?
6. Care sunt persoanele care va sustin cand aveti probleme?
7. Ce aplicatii folositi in mediul virtual?
8. Detineti vreun animal de companie? Daca nu, ce animal ati vrea sa aveti?
9. Practicati vreun sport? Daca nu, ce sport ati vrea să practicati?
10. Care e ultimul serial pe care l-ati urmarit sau il urmariti in continuare?

Acum ca am aflat cate ceva despre voi, propun sa trecem la întrebarile legate de joc. Sunteti de acord?
11. Cum v-ati ales acest nume?
12. Faceti parte dintr-o factiune? Daca nu, in ce factiune ati vrea sa intrati?
13. Ce sfaturi acordati unui jucător care abia s-a apucat de acest server?
14. Ne puteti spune ce avere detineti si cum ati dobandit-o?
15. Arhitectura carui oras va atrage cel mai mult? In care oras va petreceti cel mai mult timpul?
16. Din punctul vostru de vedere, ce admini isi merita functa pe deplin?
17. Ce ati realizat pana acum pe server? Ce va propuneti sa mai realizati?
18. Cum se numeste radioul vostru preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
19. Care sunt prietenii cu care va petreceti majoritatea timpului pe server?
20. Va puteti baza oricand pe prietenii vostrii?

Din pacate aceasta a fost ultima intrebare. Doriti sa mai adaugati cateva cuvinte de final?
Va ascultam!
Am ajuns la finalul acestui live, eu am fost X iar langa mine i-am avut pe Y si Z. O zi/seara placuta va doresc!

Triplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Astazi ii am alaturi de mine pe X, V si Y carora o sa-i acord un live. Salut, X si Y!
Sunteti de acord sa trecem la cateva intrebari din viata reala?
 1. Cum va numiti si ce varsta aveti?
2. Ce ocupatii aveti in timpul liber?
3. Unde locuiti? Ce ne puteti spune despre acel loc?
4. Aveti vreo pasiune? Daca da, care este aceea?
5. Ce job va doriti sa urmati dupa ce va terminati studiile?
6. Care sunt persoanele care va sus?in cand aveti probleme?
7. Ce aplicatii folositi in mediul virtual?
8. Detineti vreun animal de companie? Daca nu, ce animal ati vrea sa aveti?
9. Practicati vreun sport? Daca nu, ce sport ati vrea să practicati?
10. Care e ultimul serial pe care l-ati urmarit sau il urmariti in continuare?

Acum ca am aflat cate ceva despre voi, propun sa trecem la întrebarile legate de joc. Sunteti de acord?
11. Cum v-ati ales acest nume?
12. Faceti parte dintr-o factiune? Daca nu, in ce factiune ati vrea sa intrati?
13. Ce sfaturi acordati unui jucător care abia s-a apucat de acest server?
14. Ne puteti spune ce avere detineti si cum ati dobandit-o?
15. Arhitectura carui oras va atrage cel mai mult? In care oras va petreceti cel mai mult timpul?
16. Din punctul vostru de vedere, ce admini isi merita func?ia pe deplin?
17. Ce ati realizat pana acum pe server? Ce va propuneti sa mai realizati?
18. Cum se numeste radioul vostru preferat ce se afla si in lista [/carradio]?
19. Care sunt prietenii cu care va petreceti majoritatea timpului pe server?
20. Va puteti baza oricand pe prietenii vostrii?

Din pacate aceasta a fost ultima intrebare. Doriti sa mai adaugati cateva cuvinte de final?
Va ascultam!
Am ajuns la finalul acestui live, eu am fost X iar langa mine i-am avut pe Y, V si Z. O zi/seara placuta va doresc!

Model de live SIMPLU/DUBLU/TRIPLU #3

Spoiler

Simplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Am placerea de a-i acorda lui X un live. Salut, X!
Esti de acord sa trecem la niste intrebari din viata ta personala?

1. Cum te numesti, cati ani ai si din ce oras esti?
2. Cum obisnuiesti sa-ti petreci timpul liber?
3. Ce calitati apreciezi cel mai mult la o persoana?
4. Cand vei avea un copil, ce ai vrea sa mosteneasca de la tine? Dar ce nu ai vrea?
5. Crezi ca oamenii pe care ii ai in jurul tau te poate afecta? Daca da, de ce?
6 .Ce iti place la tara noastra? Crezi ca Romania este o tara cu potential?
7. Care este aspectul / lucrul cel mai frumos, care te-a impresionat la ?ara noastră?
8. Defineste cel mai important criteriu, al unei relatii de orice tip.
9. Asculti muzica? Daca da, ce genuri de muzica asculti? Ne poti sugera si noua o melodie?
10. Ce parere ai despre poreclele oamenilor si care crezi ca e rolul acestora?

Aici s-au terminat intrebarile despre viata ta. Continuam cu cateva intrebari din joc.
11. Care a fost reactia ta cand ai intrat pentru prima oara pe server?
12. Ce level detii si cate ore jucate ai?
13. Din ce factiune faci parte si ce rank ai acumulat?
14. Esti multumit de organizarea factiunii din care faci parte? Ce ne poti spune despre staff-ul acesteia?
15. Care a fost primul tau vehicul pe care l-ai detinut?
16. Ai un job preferat pe server? Daca da, care este acesta?
17. Care sunt cei mai activi lideri?
18. Pentru tine sunt mai importanti prietenii sau o functie pe acest joc?
19. Ce factiune recomanzi jucatorilor care sunt la inceput?
20. Crezi ca unii jucatori sunt dezavantajati fata de altii? Daca da, justifica si de ce.

Aceasta a fost si ultima intrebare din live. Doresti sa mai adaugi cateva lucruri inainte de incheiere?
Te ascultam!
Acesta a fost live-ul meu alaturi de Y. Eu sunt X si va doresc o zi/seara minunata!

Dublu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Am placerea de a le acorda lui X si Y un live. Salut, X si Y!
Sunteti de acord sa trecem la niste intrebari din viata voastra personala?
1. Cum va numiti, cati ani aveti si din ce oras sunteti?
2. Cum obisnuiti sa va petreceti timpul liber?
3. Ce calitati apreciati cel mai mult la o persoana?
4. Cand veti avea un copil, ce ati vrea sa mosteneasca de la voi? Dar ce nu ati vrea?
5. Credeti ca oamenii pe care ii aveti in jurul vostru va pot afecta? Daca da, de ce?
6. Ce va place la tara noastra? Credeti ca Romania este o tara cu potential?
7. Care este aspectul / lucrul cel mai frumos, care v-a impresionat la tara noastra?
8. Definiti cel mai important criteriu al unei relatii de orice tip.
9. Ascultati muzica? Daca da, ce genuri de muzica ascultati? Ne puteti sugera si noua o melodie?
10. Ce parere aveti despre poreclele oamenilor si care credeti ca e rolul acestora?

Aici s-au terminat intrebarile despre viata voastra. Continuam cu cateva intrebari din joc.
11. Care a fost reactia voastra cand ati intrat pentru prima oara pe server?
12. Ce level detineti si cate ore jucate aveti?
13. Din ce factiune faceti parte si ce rank ati acumulat?
14. Sunteti multumiti de organizarea factiunii din care faceti parte? Ce ne puteti spune despre staff-ul acesteia?
15. Care a fost primul vostru vehicul pe care l-ati detinut?
16. Aveti un job preferat pe server? Daca da, care este acesta?
18. Pentru voi sunt mai importanti prietenii sau o functie pe acest joc?
19. Ce factiune recomandati jucatorilor care sunt la inceput?
20. Credeti ca unii jucatori sunt dezavantajati fata de altii? Daca da, justificati si de ce.

Aceasta a fost si ultima intrebare din live. Doriti sa mai adaugati cateva lucruri inainte de incheiere?
Va ascultam!
Acesta a fost live-ul meu alaturi de Y si Z. Eu sunt X si va doresc o zi/seara minunata!

Triplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! Am placerea de a le acorda lui X, V si Y un live. Salut, X si Y!
Sunteti de acord sa trecem la niste intrebari din viata voastra personala?
1. Cum va numiti, cati ani aveti si din ce oras sunteti?
2. Cum obisnuiti sa va petreceti timpul liber?
3. Ce calitati apreciati cel mai mult la o persoana?
4. Cand veti avea un copil, ce ati vrea sa mosteneasca de la voi? Dar ce nu ati vrea?
5. Credeti ca oamenii pe care ii aveti in jurul vostru va pot afecta? Daca da, de ce?
6. Ce va place la tara noastra? Credeti ca Romania este o tara cu potential?
7. Care este aspectul / lucrul cel mai frumos, care v-a impresionat la ?ara noastră?
8. Definiti cel mai important criteriu al unei relatii de orice tip.
9. Ascultati muzica? Daca da, ce genuri de muzica ascultati? Ne puteti sugera si noua o melodie?
10. Ce parere aveti despre poreclele oamenilor si care credeti ca e rolul acestora?

Aici s-au terminat intrebarile despre viata voastra. Continuam cu cateva intrebari din joc.
11. Care a fost reactia voastra cand ati intrat pentru prima oara pe server?
12. Ce level detineti si cate ore jucate aveti?
13. Din ce factiune faceti parte si ce rank ati acumulat?
14. Sunteti multumiti de organizarea factiunii din care faceti parte? Ce ne puteti spune despre staff-ul acesteia?
15. Care a fost primul vostru vehicul pe care l-ati detinut?
16. Aveti un job preferat pe server? Daca da, care este acesta?
18. Pentru voi sunt mai importanti prietenii sau o functie pe acest joc?
19. Ce factiune recomandati jucatorilor care sunt la inceput?
20. Credeti ca unii jucatori sunt dezavantajati fata de altii? Daca da, justificati si de ce.

Aceasta a fost si ultima intrebare din live. Doriti sa mai adaugati cateva lucruri inainte de incheiere?
Va ascultam!
Acesta a fost live-ul meu alaturi de Y, V si Z. Eu sunt X si va doresc o zi/seara minunata!

Model de live SIMPLU/DUBLU/TRIPLU #4

Spoiler

Simplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! In acest live il/o vom avea alaturi de noi pe X. Bun venit!
Pentru inceput, as vrea sa iti pun cateva intrebari din viata reala. Esti de acord?
1. Cum te numesti, ce varsta ai si unde locuiesti?
2. Care sunt obiectivele tale in urmatorii ani?
3. Ce inseamna pentru tine fericirea?
4. Ai vreun idol? Daca da, pe cine?
5. Care este cea mai mare teama a ta?
6. Cu ce talent natural ai fi vrut sa fi inzestrat?
7. Daca ai avea posibilitatea sa inventezi ceva, ce ai inventa?
8. Ce ai face daca un prieten ti-ar gresi? I-ai mai da o sansa sau ai incheia prietenia cu acesta?
9. Daca ai avea ocazia sa schimbi ceva in Romania? Ce ai schimba?
10. Care consideri ca este cea mai frumoasa parte a orasului tau?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de joc. Esti de acord?
11. Faci parte dintr-o factiune? Consideri ca faci o treaba buna in aceasta?
12. Faci parte dintr-un clan? Daca da, cum te simti in acesta?
13. Ce i-ai sugera unui player nou pe server sa faca?
14. Care este intamplarea petrecuta pe server pe care nu o vei uita niciodata?
15. Ce te face sa joci in continuare pe acest server?
16. Ce faci in timpul liber avut in joc, cat timp nu iti faci datoria fata de factiune?
17. Crezi ca este ceva neinregula cu acest server sau staff-ul acestuia? Daca da, ce anume?
18. Consideri ca liderii acestui server isi conduc factiunile asa cum trebuie?
19. Ce crezi ca ar trebui schimbat la comunitatea noastra? Ne poti argumenta raspunsul?
20. Cu ce jucatori te intelegi cel mai bine?

Pentru a adresa o intrebare, folositi comanda [/question <text>]. Daca doriti sa va fie acceptata intrebarea, scrieti!
Aceasta a fost si ultima intrebare din acest interviu, mai ai ceva de adaugat pe final?
Te ascultam!
In acest live l-am avut alaturi de mine pe X, eu sunt Y si va doresc o zi/seara frumoasa!

Dublu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! In acest live ii vom avea alaturi de noi pe X si Z. Bun venit!
Pentru inceput, as vrea sa va pun cateva intrebari din viata reala. Sunteti de acord?
1. Cum va numiti, ce varsta aveti si unde locuiti?
2. Care sunt obiectivele voastre in urmatorii ani?
3. Ce inseamna pentru voi fericirea?
4. Aveti vreun idol? Daca da, pe cine?
5. Care este cea mai mare teama a voastra?
6. Cu ce talent natural ati fi vrut sa fiti inzestrati?
7. Daca ati avea posibilitatea sa inventati ceva, ce ati inventa?
8. Ce ati face daca un prieten v-ar gresii? I-ati mai da o sansa sau ati incheia prietenia cu acesta?
9. Daca ati avea ocazia sa schimbati ceva in Romania? Ce ati schimba?
10. Care considerati ca este cea mai frumoasa parte a orasului vostru?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de joc. Sunteti de acord?
11. Faceti parte dintr-o factiune? Considerati ca faceti o treaba buna in aceasta?
12. Faceti parte dintr-un clan? Daca da, cum va simtiti in acesta?
13. Ce i-ati sugera unui player nou pe server sa faca?
14. Care este intamplarea petrecuta pe server pe care nu o veti uita niciodata?
15. Ce va face sa jucati in continuare pe acest server?
16. Ce faceti in timpul liber avut in joc, cat timp nu va faceti datoria fata de factiune?
17. Credeti ca este ceva neinregula cu acest server sau staff-ul acestuia? Daca da, ce anume?
18. Considerati ca liderii acestui server isi conduc factiunile asa cum trebuie?
19. Ce credeti ca ar trebui schimbat la comunitatea noastra? Ne puteti argumenta raspunsul?
20. Cu ce jucatori va intelegeti cel mai bine?

Aceasta a fost si ultima intrebare din acest interviu, mai aveti ceva de adaugat pe final?
Va ascultam!
In acest live i-am avut alaturi de mine pe X si Z, eu sunt Y si va doresc o zi/seara frumoasa!

Triplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! In acest live ii vom avea alaturi de noi pe X, V si Z. Bun venit!
Pentru inceput, as vrea sa va pun cateva intrebari din viata reala. Sunteti de acord?
1. Cum va numiti, ce varsta aveti si unde locuiti?
2. Care sunt obiectivele voastre in urmatorii ani?
3. Ce inseamna pentru voi fericirea?
4. Aveti vreun idol? Daca da, pe cine?
5. Care este cea mai mare teama a voastra?
6. Cu ce talent natural ati fi vrut sa fiti inzestrati?
7. Daca ati avea posibilitatea sa inventati ceva, ce ati inventa?
8. Ce ati face daca un prieten v-ar gresii? I-ati mai da o sansa sau ati incheia prietenia cu acesta?
9. Daca ati avea ocazia sa schimbati ceva in Romania? Ce ati schimba?
10. Care considerati ca este cea mai frumoasa parte a orasului vostru?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de joc. Sunteti de acord?
11. Faceti parte dintr-o factiune? Considerati ca faceti o treaba buna in aceasta?
12. Faceti parte dintr-un clan? Daca da, cum va simtiti in acesta?
13. Ce i-ati sugera unui player nou pe server sa faca?
14. Care este intamplarea petrecuta pe server pe care nu o veti uita niciodata?
15. Ce va face sa jucati in continuare pe acest server?
16. Ce faceti in timpul liber avut in joc, cat timp nu va faceti datoria fata de factiune?
17. Credeti ca este ceva neinregula cu acest server sau staff-ul acestuia? Daca da, ce anume?
18. Considerati ca liderii acestui server isi conduc factiunile asa cum trebuie?
19. Ce credeti ca ar trebui schimbat la comunitatea noastra? Ne puteti argumenta raspunsul?
20. Cu ce jucatori va intelegeti cel mai bine?

Aceasta a fost si ultima intrebare din acest interviu, mai aveti ceva de adaugat pe final?
Va ascultam!
In acest live i-am avut alaturi de mine pe X, V si Z, eu sunt Y si va doresc o zi/seara frumoasa!

Model de live SIMPLU/DUBLU/TRIPLU #5

Spoiler

Simplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! In aceasta zi minunata il/o am alaturi de mine pe X, caruia ii voi acorda un live.

Pentru inceput, as vrea sa-ti pun cateva intrebari personale. Esti dispus sa ne raspunzi?
1. Cum te cheama, cati ani ai si unde locuiesti?
2. Cum procedezi cand esti intr-o situatie de stres?
3. Cat de dependent esti de opinia celor din jur?
4. Daca te-ai putea intoarce in timp, pe vremea cand erai copil, ce sfat ti-ai da?
5. Ai un film care te inspira? Daca da, care este acela si ce anume te atrage sa il vizionezi?
6. Consideri ca ai descoperit adevarata iubire? Care a fost cea mai lunga relatie a ta de pana acum?
7. De catre cine esti ajutat sa mergi mai departe atunci cand esti depasit de unele situatii/probleme?
8. Ce activitati practici pentru a-ti umple timpul liber?
9. Care este producatorul tau auto preferat? Ne poti spune un model al acestuia?
10. In ce domeniu ti-ar placea sa lucrezi? Ce te atrage la acesta?

Acum vom trece la cateva intrebari legate de SA-MP. Esti de acord?
11. Cand te-ai alaturat comunitatii OG-Times si ce te-a facut sa ramai pe aceasta?
12. Din ce factiune faci parte, ce rank detii si cate zile ti-ai propus sa mai ramai in ea?
13. Ce parere ai despre liderul factiunii tale? Isi merita acesta functia?
14. Care crezi ca este cea mai importanta factiune de pe server, dar cea mai dorita?
15. Folosesti moduri pentru a imbunatati calitatea acestui joc?
16. Ai vrut vreodata sa te lasi de aceasta comunitate? Daca da, de ce?
17. Crezi ca sunt necesare cateva schimbari la server? Daca da, care sunt acestea?
18. Ai fost banat vreodata pe acest server? Daca da, care a fost motivul banarii tale?
19. Ai o factiune preferata? Daca da, care este aceasta?
20. Care a fost cea mai mare realizare a ta pe acest server?

Aceasta a fost si ultima intrebare din live. Doresti sa mai adaugi cateva lucruri inainte de incheiere?
Te ascultam!
Aici se incheie live-ul nostru cu X. Eu sunt Y si va urez o zi/seara placuta!

Dublu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! In aceasta zi minunata ii am alaturi de mine pe X si Y, caruia le voi acorda un live.

Pentru inceput, as vrea sa va pun cateva intrebari personale. Sunteti dispusi sa ne raspundeti?
1. Cum va cheama, cati ani aveti si unde locuiti?
2. Cum procedati cand sunteti intr-o situatie de stres?
3. Cat de dependenti sunteti de opinia celor din jur?
4. Daca v-ati putea intoarce in timp, pe vremea cand erati copii, ce sfat v-ati da?
5. Aveti un film care va inspira? Daca da, care este acela si ce anume va atrage sa il vizionati?
6. Considerati ca ati descoperit adevarata iubire? Care a fost cea mai lunga relatie a voastra de pana acum?
7. De catre cine sunteti ajutati sa mergeti mai departe atunci cand sunteti depasiti de unele situatii/probleme?
8. Ce activitati practicati pentru a va umple timpul liber?
9. Care este producatorul vostru auto preferat? Ne puteti spune un model al acestuia?
10. In ce domeniu v-ar placea sa lucrati? Ce va atrage la acesta?

11. Cand v-ati alaturat comunitatii OG-Times si ce v-a facut sa ramaneti pe aceasta?
12. Din ce factiune faceti parte, ce rank detineti si cate zile v-ati propus sa mai ramaneti in ea?
13. Ce parere aveti despre liderul factiunii voastre? Isi merita acesta functia?
14. Care credeti ca este cea mai importanta factiune de pe server, dar cea mai dorita?
15. Folositi moduri pentru a imbunatati calitatea acestui joc?
16. Ati vrut vreodata sa va lasati de aceasta comunitate? Daca da, de ce?
17. Credeti ca sunt necesare cateva schimbari la server? Daca da, care sunt acestea?
18. Ati fost banati vreodata pe acest server? Daca da, care a fost motivul banarii voastre?
19. Aveti o factiune preferata? Daca da, care este aceasta?
20. Care a fost cea mai mare realizare a voastra pe acest server?

Va ascultam!
Aici se incheie live-ul nostru cu X si Z. Eu sunt Y si va urez o zi/seara placuta!

Triplu:

Spoiler

Buna ziua/seara, OG-Times! In aceasta zi minunata ii am alaturi de mine pe X, V si Z, caruia le voi acorda un live.

Pentru inceput, as vrea sa va pun cateva intrebari personale. Sunteti dispusi sa ne raspundeti?
1. Cum va cheama, cati ani aveti si unde locuiti?
2. Cum procedati cand sunteti intr-o situatie de stres?
3. Cat de dependenti sunteti de opinia celor din jur?
4. Daca v-ati putea intoarce in timp, pe vremea cand erati copii, ce sfat v-ati da?
5. Aveti un film care va inspira? Daca da, care este acela si ce anume va atrage sa il vizionati?
6. Considerati ca ati descoperit adevarata iubire? Care a fost cea mai lunga relatie a voastra de pana acum?
7. De catre cine sunteti ajutati sa mergeti mai departe atunci cand sunteti depasiti de unele situatii/probleme?
8. Ce activitati practicati pentru a va umple timpul liber?
9. Care este producatorul vostru auto preferat? Ne puteti spune un model al acestuia?
10. In ce domeniu v-ar placea sa lucrati? Ce va atrage la acesta?

11. Cand v-ati alaturat comunitatii OG-Times si ce v-a facut sa ramaneti pe aceasta?
12. Din ce factiune faceti parte, ce rank detineti si cate zile v-ati propus sa mai ramaneti in ea?
13. Ce parere aveti despre liderul factiunii voastre? Isi merita acesta functia?
14. Care credeti ca este cea mai importanta factiune de pe server, dar cea mai dorita?
15. Folositi moduri pentru a imbunatati calitatea acestui joc?
16. Ati vrut vreodata sa va lasati de aceasta comunitate? Daca da, de ce?
17. Credeti ca sunt necesare cateva schimbari la server? Daca da, care sunt acestea?
18. Ati fost banati vreodata pe acest server? Daca da, care a fost motivul banarii voastre?
19. Aveti o factiune preferata? Daca da, care este aceasta?
20. Care a fost cea mai mare realizare a voastra pe acest server?

Va ascultam!
Aici se incheie live-ul nostru cu X, V si Z. Eu sunt Y si va urez o zi/seara placuta!

Diferite formule de incheiere pentru interviu:

Spoiler

Formula de incheiere daca invitatul / reporterul care se afla in interviu primeste crash / paraseste serverul.

Din cauza unor probleme tehnice, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o seara / zi placuta!

Formula de incheiere daca interviul este dublu si unul dintre invitati primeste crash / paraseste serverul.

Din cauza unor probleme tehnice, interviul nostru cu X se incheie aici. Continuam cu Y!

Formula de incheiere daca interviul este triplu si unul dintre invitati primeste crash / paraseste serverul.

Din cauza unor probleme tehnice, interviul nostru cu X se incheie aici. Continuam cu ceilalti invitati!

Formula de incheiere daca invitatul are greseli suficiente pentru a inchide interviul.

Din cauza multiplelor greseli, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va doresc o seara / zi placuta!

Formula de incheiere daca interviul este dublu si un invitat are suficiente greseli pentru a inchide interviul.

Din cauza multiplelor greseli ale lui X, interviul nostru cu el se incheie aici. Continuam cu Y!

Formula de incheiere daca interviul este triplu si un invitat are suficiente greseli pentru a inchide interviul.

Din cauza multiplelor greseli ale lui X, interviul nostru cu el se incheie aici. Continuam cu ceilalti invitati!

Formula de incheiere daca atitudinea invitatului nu este una adecvata.

Din cauza comportamentului tau, interviul nostru se incheie aici. Eu sunt X si va urez o zi / seara placuta!

Formula de incheiere daca atitudinea invitatului nu este una adecvata, dar interviul este dublu / triplu.

Din cauza comportamentului neadecvat al lui X, interviul nostru cu el se incheie aici. Continuam cu Y!

Model live de retragere:

Spoiler

Buna seara/ziua OG-Times. Langa mine il am pe X care a luat decizia de a se retrage de pe comunitatea OG-Times. Salut X!
Jucatorii serverului sunt curiosi sa afle cati ani ai si de unde esti. Le poti spune?
Ai mai avut momente in trecut in care ai vrut sa te lasi definitiv de OG-Times?
Care este persoana care te-a adus pe server?
Ne poti enumera cativa prieteni care ti-au fost alaturi si te-au ajutat de-a lungul timpului?
Care sunt motivele retragerii tale si cat timp ai jucat pe comunitatea OG-Times?
De-a lungul timpului, in ce factiune te-ai regasit ca persoana?
In ce factiune ai petrecut cele mai frumoase momente?
Care a fost cea mai mare realizare a ta cu care te poti mandri?
Ai avut vreun vis pe care n-ai reusit sa-l indeplinesti de-a lungul timpului?
Daca ai putea da o nota staff-ului de la 1 la 10 care ar fi aceea? 
Ce schimbari ar trebui facute pentru a te intoarce pe comunitate? 
Regreti vreun moment decizia de a juca pe OG-Times?
Ce sfat le-ai da playerilor incepatori?
Este o retragere permanenta sau ai de gand sa revii la un moment dat? 
Doresti sa mai primesti o intrebare din public inainte de a incheia?
Daca aveti o intrebare pentru intervievatul nostru, il puteti contacta in privat.
Acesta a fost ultimul interviu al lui X pe comunitatea OG-Times. Iti uram succes in viata si multumim pentru ca ai ales comunitatea OG-Times.

Reguli in plus pentru model de live retragere: 

- Playerul care doreste un live de retragere trebuie sa prezinte obligatoriu link de la topic-ul retragerii sale.
- Playerii ce doresc acest tip de interviu au nevoie de minim level 15.
- Injuriile si mistourile sunt interzise, se sanctioneaza ca atare. 
- Pretul unui live de retragere este de
10.000.000$.
- Se poate da live doar cu un player odata. 

Reguli: 

- Cei care accepta intrebari din public in care contin, limbaj vulgar, greseli gramaticale, continut indecent, etc, vor fi sanctionati ca atare.
- Fara Batjocura / Limbaj indecent / Denigrare playeri, fara "noob" sau jigniri usoare. Daca un reporter se va abate de la aceaste reguli, va fi  sanctionat conform regulamentului.
- Playerii care nu platesc pretul live-urilor, nu pot paricipa.
- Membrii care se abat de la pretul standard al live-urilor si cer mai multi bani jucatorilor pentru un live vor fi sanctionati cu Faction Warn. Aveti voie sa acceptati mai mult doar daca jucatorul programat va ofera de buna voie mai mult.
- Reporterii sunt obligati sa programeze un live si sa anunte.
- Membrii din News Reporters nu au voie să ia de două ori live unui player în aceeași săptămână. Cine va proceda necorespunzator in aceasta situatie va fi sanctionat cu un Faction warn.
- Liderul si co-liderul factiunii nu pot da live-uri asa des, datorita faptului ca sunt ocupati cu organizarea factiunii.
- Se poate lua live cuiva doar de la rank 2+, cei de rank 2+ au voie doar live simplu.
- Live-urile cu 2 persoane (live-urile duble) se pot lua doar de cei de rank 3+.
- Live-urile cu 3 persoane se iau doar de catre cei cu rank 4+.
- Fiecare live trebuie sa fie puțin diferit, nu trebuie sa respectati modelul, puteți inventa întrebări noi in limita bunului simt, dacă nu sunteți siguri de o întrebare nu ezitati sa întrebati liderul, altfel voi veți primi Faction Warn.
- Nu aveti voie sa folositi prescurtari/limbaj de messenger in live-uri.
- Un reporter nu poate da un interviu/live unul dupa altul (de exemplu: Eu vreau sa dau un interviu/live la 11:05 si altul la 13:05), am voie sa fac asta doar daca nu sunt alti doritori, daca nu se respecta aceata regula, reporterul vinovat va fi sanctionat.
- Daca un reporter programeaza un interviu/live care va avea loc doar peste doua / trei ore, acesta are nevoie sa un screen (poza / dovada in caz ca este nevoie) si acesta este obligat sa reaminteasca pe chatul factiunii [/f] ca are intreviu la aceea ora.
- Live-urile pot fi tinute maxim pana la :45.
- Intervievatii ce folosesc 'Pas' intr-un raspuns vor fi sanctionati cu 1/2, urmand ca la a 2-a abatere sa primeasca [/endlive].
- Pentru programarea a doua live-uri deodata sau programarea unuia cand nici nu l-ai dat pe celalalt se sanctioneaza cu Faction Warn.
- Se poate accepta un interviu/live doar in intervalul disponibil pentru live al zilei respective. Cine nu respecta regula va fi sanctionat cu Faction Warn.
- Jucatorii care nu inchid live-ul dupa ce invitatul a facut mai mult de 2 greseli risca Faction Warn.
- Daca un reporter are programat un live, iar player-ul programat nu poate sa vina, reporterul este obligat sa retraga live-ul, altfel va fi sanctionat ca atare. 
- Puteti sa va anuntati cu maxim 6 ore inainte de a da un live si minim 15 de minute. Cine nu respecta acest interval risca sa fie sanctionat cu Faction Warn.
- Nu aveti voie sa acceptati mai mult de doua intrebari puse de acelasi jucator in timpul unui live, abaterea de la aceasta regula se va sanctiona cu Avertisment Verbal. 
- Aveti voie sa acceptati intr-un live maxim 15 intrebari din public, cine nu respecta regula asta este sanctionat cu Faction Warn.
- Nu aveti voie sa accepti intrebari de tip "parere despre un jucator" sau intrebari de tip "top". Cine nu respecta aceasta regula o sa fie sanctionat cu Faction Warn.
- Nu aveti voie sa cereti bani pentru live daca sunteti rank 1, cine nu respecta aceasta regula o sa fie sanctionat cu FW la prima abatere urmat de uninivite.
- Fiecare reporter este obligat sa faca poza/sa filmeze dupa incheierea unui live (in poza/filmare sa apara mesajul cum ca comanda [/endlive] a fost tastata, impreuna cu mesajul de sfarsit de live), in caz contrar riscati sa fiti sanctionati cu faction warn.

(!) - Membrii de minim rank 4, vor avea posibilitatea de a-şi formula propriile întrebări pentru live, dar de asemenea pot apela şi la modelul clasic de pe forum. Atâta timp cât întrebările sunt despre SA:MP, decente, membrul nu va fi sancţionat, dar în cazul în care întrebările sunt formulate şi adresate greşit (întrebări aiurea) / la mişto), membrul va fi răspunzător pentru ceea ce face, fiind sancţionat cu FWarn;

- În cazul anulării unui live (interviu) cu mai puţin de 30 de minute de începerea lui, va fi sancţionată cu FWarn. In cazul in care jucatorul ce trebuia sa sustina live-ul nu s-a prezentat, dati QUOTE si spuneti "jucatorul nu s-a prezentat", "live-ul nu s-a mai sustinut deoarece jucatorul nu a venit". 

- Abandonarea jocului în timpul unui interviu (/live), fără un motiv întemeiat sau fără a anunţa este sancţionată cu Fwarn.

- Sunteți rugaţi să folosiți modele diferite de live (să le diversificaţi, deoarece aveţi disponibile 5 modele). Mai concret, la ora 12:00, reporterul X-ulescu a dat live folosind modelul 3, la ora 14:00 următorul reporter care vă acorda live este rugat să folosească un alt model. În caz contrar riscați să fiți sancţionaţi cu avertisment la prima abatere.

ENG version:

Spoiler

Before starting the live, you are required to tell the one you are interviewing the following rules: (click on "Show")

Spoiler

Mistakes for which you can be sanctioned as a guest at interview / live:

1. Put emoticons on live.
2. Write with caps lock.
3. Have fun playing the game live, insulting, talking vulgar.
4. Use abbreviations or other things that may upset your players or violate server regulations.
5. You are not allowed to answer with 'Step'.
6. You need to put the comma correctly, the end point and write in the upper case at the beginning otherwise you get [/ endlive].
7. You are not allowed to accept more than two questions asked by the same player during a live.

At the first mistake, regardless of whether it is intentional or unintentional you will be penalized with 0.5 / 2 or 1/2, depending on the situation and the reporter, the interview / live can be closed at the first mistake, if it consists in writing something crazy during the interview or offending a person.

~ Following an intentional mistake made by the player interviewed during the live, he / she may be sanctioned by admins with kick / warn / ban, depending on the gravity of the situation.
~ At the last question, the reporter is obliged to tell the player that he is allowed to write only three rows, no more.
~ If the player does not follow this rule, he will be given [/ endlive] without discussion.
~ You are asked to take the picture when you present the guest's rules and when it is wrong during the live show that in case of a complaint you have evidence.
~ You are asked to have a higher resolution when granting a live, because the start / end formula is too high and chances are that you will not fit in the chat, or if you cannot set a higher resolution then you are praying that before live, you should test the formula on the normal chat and in case you do not stop separating it through '[...]', and then continue with '[...]'.
Live prices:

- Live prices are fixed, those who, more or less, will be penalized.
- You are required to request the money before the start of the live and make a picture with their receipt.
- Payment is made only by bank transfer.
● Simple Live:

- Level 15-19: $ 15,000,000.

- Level 20-24: $ 20,000,000.

- Level 25-29: $ 30,000,000.

- Level 30-34: $ 35,000,000.

- Level 35+: $ 45,000,000.

● Live double / triple: double.

Live withdrawal model:

Spoiler

Good evening / OG-Times. Beside me I have X who made the decision to withdraw from the OG-Times community. Hi X!
Server players are curious to know how old you are and where you are from. Can you tell them?
Have you had any moments in the past when you wanted to leave OG-Times permanently?
Who is the person who brought you to the server?
Can you list us some friends who have been with you and helped you over time?
What are the reasons for your withdrawal and how long have you played in the OG-Times community?
Over time, in which faction did you find yourself as a person?
In which faction did you spend the most beautiful moments?
What was your greatest achievement with which you can be proud?
Have you had a dream that you have not been able to fulfill over time?
If you could rate the staff from 1 to 10 what would that be?
What changes should be made to give back to the community?
Do you ever regret the decision to play on the OG-Times?
What advice would you give to beginner players?
Is it a permanent withdrawal or are you planning to come back at some point?
Would you like to receive another question from the public before closing?
If you have a question for our interviewee, you can contact him privately.
This was X's last interview with the OG-Times community. We wish you success in life and thank you for choosing the OG-Times community.

Extra rules for the live withdrawal model:

- The player who wants a live withdrawal must submit a link from the topic of his withdrawal.
- Players who want this type of interview need a minimum level 15.
- The insults and mistries are forbidden, they are sanctioned as such.
- The price of a live withdrawal is
$ 10,000,000.
- You can only play live with one player at a time.

Rules:

- Those who accept questions from the public in which they contain, vulgar language, grammatical errors, indecent content, etc., will be sanctioned as such.
- Without Batjocura / Indecent language / Players' denigration, without "noob" or slight offenses. If a reporter deviates from these rules, he will be sanctioned according to the regulation.
- Players who do not pay the price of live, can not participate.
- Members who deviate from the standard price of live and demand more money from players for a live will be sanctioned with Faction Warn. You are allowed to accept more only if the scheduled player willingly offers more.
- Reporters are required to schedule a live and to announce.
- News Reporters members are not allowed to take a player live twice in the same week. Whoever acts improperly in this situation will be sanctioned with a Faction warn.. Whoever does the wrong thing in this situation will be punished with a Faction warn.
- The leader and co-leader of the faction cannot give live so often, due to the fact that they are busy with organizing the faction.
- Someone can only get live from rank 2+, those of rank 2+ are allowed only live simple.
- Live with 2 people (double live) can be taken only by those of rank 3+.
- Lives with 3 people are taken only by those with 4+ rank.
- Each live must be a little different, you must not respect the model, you can invent new questions within the meaning of common sense, if you are not sure of a question do not hesitate to ask the leader, otherwise you will receive Faction Warn.
- You are not allowed to use shortcuts / messenger language in live.
- A reporter cannot give an interview / live one after another (for example: I want to give an interview / live at 11:05 and another one at 12:05), I am allowed to do this only if there are no other wishers, if that rule is not respected, the guilty reporter will be sanctioned.
- If a reporter schedules a live / interview that will only take place over two / three hours, he / she needs a screen (picture / proof if needed) and he / she is obliged to remind the chat of the faction [/ f] he has an interview at that time.
- Live can be held up to: 45.
- Interviewers who use 'Step' in an answer will be penalized by 1/2, following which to receive the second deviation [/ endlive].
- For scheduling two live streams at once or scheduling one when you didn't give the other one, it is sanctioned with Faction Warn.
- An interview / live can only be accepted within the range available for live of that day. Who does not comply with the rule will be punished with Faction Warn.
- Players who do not close the live after the guest has made more than 2 mistakes risk Faction Warn.
- If a reporter has a live program and the programmed player cannot come, the reporter is obliged to withdraw the live, otherwise he will be penalized as such.
- You can notify yourself up to 6 hours before giving a live and at least 15 minutes. Anyone who does not comply with this interval risks being penalized with Faction Warn.
- You are not allowed to accept more than two questions asked by the same player during a live, the deviation from this rule will be sanctioned with Verbal Warning.
- You are allowed to accept in a live maximum 15 questions from the public, who does not respect this rule is sanctioned with Faction Warn.
- You are not allowed to accept questions with opinion about someone/one player. Who does not comply with this rule will be punished with Faction Warn.
- You are not allowed to ask for money for live if you are rank 1, who does not comply with this rule will be sanctioned with FW at the first deviation followed by uninitiated
- Each reporter is obliged to make the picture / film after the conclusion of a live (in the picture / film the message appears as if the [/ endlive] command was typed, together with the end-of-live message), otherwise you risk being penalized with faction warn.

(!) - The members of minimum rank 4, will have the opportunity to ask their own questions for live, but they can also use the classic model on the forum. As long as the questions are about SA: MP, decent, the member will not be sanctioned, but if the questions are formulated and incorrectly addressed (crazy questions) / in the wrong way), the member will be responsible for what he does, being sanctioned with FWarn;

- In case of cancellation of a live (interview) less than 30 minutes from its beginning, it will be sanctioned with FWarn. If the player who was supposed to support the live did not show up, give QUOTE and say "the player did not show up", "the live was not supported because the player did not come".

- Abandonment of the game during an interview (/ live), without a good reason or without announcing is sanctioned with Fwarn

- Please use different live models (diversify them as you have 5 models available). More specifically, at 12:00, reporter X-ulescu gave live using model 3, at 14:00 the next reporter who gives you live is asked to use another model. Otherwise you risk being sanctioned with a warning at the first offense.

Edited by #NUSUNTGEO ;x
Regula noua.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...