Jump to content
Sign in to follow this  
whorT

News Reporters - Discutii Generale

Recommended Posts

VxtpQHD.png

Acest topic este dedicat membrilor din News Reporters.

Aici puteti discuta despre diferite chestii din joc/real life, s.a.m.d.

Este interzis limbajul vulgar, atacarea unei persoane verbal, etc.

English version:

This topic is dedicated to members of News Reporters.
Here you can talk about different things in the game/real life, s.a.m.d.
It is forbidden vulgar language, attacking a verbal person, etc.

Salut, colegi.
Azi vreau sa va postez un, KeyBinder. Va puteți folosii de el pentru
[/live] dar si pentru alt ceva, depinde ca va place vouă sa faceți. Eu o sa va las un link de unde îl descărcați, este făcut de mine si cu mici idei de la fratele meu, Robert - (ripzor).

Link:  http://www71.zippyshare.com/v/86991650/file.html

Setări:  http://imgur.com/g5PfC40

Acest buton dezactivează / activează Bind-ul:  http://imgur.com/2WpaZaa

Pentru a va alege pe ce tasta vreți sa puneți propoziția sau ce vreți dumneavoastră, procedați astfel:  http://imgur.com/FZylvov

Asta a fost cam tot, eu l-am făcut pentru instructori, voi trebuie doar sa va faceți o noua intrare și cu propozițiile dorite pentru a le plasa cat mai repede.

Salut. baieti. Tot am vazut ca unii zic "Unde gasesc astea cu AG?", "Unde gasesc cum sa formulez un anunt?". Azi vreau sa va dau o mana de ajutor. O sa incep cu formularea la AG.

1. Am inceput cu startul Anunturilor Gratuite, am sa inlocuiesc numerele cu: x, y. z si a.

• Anunturile gratuite tocmai au inceput. Le puteti trimite la [/sms xxxxxx], [/sms yyyyyy], [/sms zzzzzz] si [/sms aaaaaa].
  • Spun start anunturilor gratuite. Le puteti trimite la [/sms xxxxxx], [/sms yyyyyy], [/sms zzzzzz] si [/sms aaaaaa].
  • Sesiunea anunturilor gratuite tocmai a inceput. Le puteti trimite la [/sms xxxxxx], [/sms yyyyyy], [/sms zzzzzz] si [/sms aaaaaa].
  • Spun start sesiunde de anunturi gratuite. Le puteti trimite la [/sms xxxxxx], [/sms yyyyyy], [/sms zzzzzz] si [/sms aaaaaa].

2. Acum o sa postez cum se procedeaza la continuare, numerele vor fii postate la fel ca si sus.

• Anunturile gratuite continua. Le puteti trimite la [/sms xxxx], [/sms yyyy], [/sms zzzz] si [/sms aaaa].
  • Sesiunea anunturilor gratuite continua. Le puteti trimite la [/sms xxxx], [/sms yyyy], [/sms zzzz] si [/sms aaaa].

3. Acum o sa va plasez sfarsitul anunturilor gratuite.

• Anunturile gratuite au luat sfarsit. Ne vedem peste o ora.
  • Spun stop anunturilor gratuite. Ne vedem ora viitoare!
  • Sesiunea anunturilor gratuite tocmai a luat sfarsit. Ne vedem ora viitoare!
  • Anunturile gratuite tocmai au luat sfarsit. O sa ne revedem peste o ora.

Si asta a fost tot, astept pareri de la voi. Daca va sunt de folos, am sa va pun si formulele de anunturi, am sa le fac mai frumoase si mai usoare pentru ca nu toti suntem experti in asta, vreau sa o fac pe placul tuturor, astept pareri din partea voasta baieti. Noapte buna.

Salut reporterilor! Am decis sa va fac un ghid de interviu, nu stiu daca o sa va placa, insa eu am vrut sa il fac cat mai realist. Adica, sa scoatem ceva de la acel player in timpul interviului, nu doar sa il intrebam niste chestii stupide. Acum este la alegerea voasta, daca doriti sa acordati live cu acest model, e de bine, daca nu, tot de bine. :) Imi este dor de voi, salut si succes tuturor, poate ne v-om regasi iarasi.

Model:

1  -  Buna ziua / dimineata / seara OG-TIMES! In acest moment il am alaturi de mine pe x caiua ii voi acorda un interviu, salut X!

Sa nu facem acest live plictisitor, vrem sa stim cate ceva din viata ta reala. Esti e acord?

Din ce judet esti, ce varsta ai si cum te numesti?

Cat de numeroasa este familia ta? Ai frati / surori, mai mici / mari?

Ce schimbare ai face la tine daca ai da timpul inapoi si ai putea sa te schimbi?

Fumezi? Daca da, ce te face sa fumezi si cu ce te ajuta? 

Care a fost cea mai mare problema avuta pana la varsta pe care o detii? Cine te-a ajutat sa treci peste ea cu usurinta si cum?

Ai prietena? Daca ai, ce te face sa stai langa ea si sa o iubesti asa cum este?

Ce preferi sa faci in timpul liber, sa iesi cu prietenii sau sa stai online cu noi?

Ne poti da un sfat bun de viata? Insa, sa avem ce invata de la el, si sa ne prinda bine tuturor.

Unde ti-ai dori sa faci o excursie de o saptamana? Argumenteaza si de ce.

Ne poti face o auto-caracterizare doar din 3 cuvinte?

Ce ne poti spune despre tine? Ce fire esti si ce ai vrea sa invete altii de la tine?

2  -  Acum, o sa trecem la niste intrebari legate de joc. Esti de acord cu noi pentru a face asta?

Care a fost cea mai mare realizare a ta de pe acest server si in ce a constatat?

Care a fost prima ta masina? Cum ai strans acei bani de a-ti cumpara masina ta proprie?

Ce parere ai despre reporterii de pe server? Crezi ca isi fac treaba cum se cade?

In ce factiune ti-a placut cel mai mult, ne poti argumenta de ce si ce ti-a placut acolo?

Care consideri ca este cea mai importata factiune de pe server, insa spune-ne si de ce consideri acest lucru pentru a stii si noi.

Ce ai alege dintre Departmente si factiuni Pasnice? Argumenteaza si de ce ai ales aceasta companie.

Ce sfat le-ai da DM-istilor de pe acest server? Sa continue sau sa isi dea seama ca face ceva rau pentru altii?

Acum o sa trecem la cateva intrebari din public, esti de acord cu acest public spamat care vor sa-ti adreseze intrebari?

Pentru a plasa o intrebare, trimiteti [/sms xxxxxx] scris corect gramatical si fara spam!

Aici vin intrebarile din public.

Acum, doresti sa mai adaugi ceva inainte de incheierea interviului acesta?

Te ascultam cu mare placere, spune!

Acesta a fost interviul nostu cu x pe ziua / seara aceasta. O zi / seara placuta OG-TIMES, salut x!