Jump to content
Sign in to follow this  
Massive

Sugestii: Crib Battles

Recommended Posts

Dupa cum bine stiti urmeaza sa implementam un nou update pentru factiunile de tip mafie.

Pe langa vesnicul war ne-am gandit sa adaugam ceva nou, batalii pe cartiere, care se vor desfasura doar intre anumite intervale orare: 12-14 + 18-20 L-V, iar  S-D 12-20.

Nu voi intra in amanunte despre cum puteti sa cuceriti aceste zone, aceste lucruri le voi dezvalui odata cu update-ul.

Am creat acest topic cu scopul de a va afla opiniile si sugestiile in legatura cu avantajele cuceririi unor astfel de zone.

Momentan urmatoarele lucruri au fost stabilite:

- odata cu cucerirea unui cartier veti fi intrebati pentru ce anume vreti sa il folositi:

• amplifier (va oferi un bonus intregii factiuni atat timp cat cartierul va fi detinut)
  • safe-house (va facilita in timpul war-ului, veti avea posibilitatea de a va spawna si utiliza /order in crib-urile detinute pentru a ajunge mai repede pe turf)
  • marketplace (veti putea adauga oferte de vanzare sau cumparare a materialelor/drogurilor, in asa fel jucatorii vor putea vizita aceste crib-uri si prelua ofertele disponibile - vor vinde mai usor materialele si drogurile iar mafiotii isi vor intarii rezerva proprie)

- crib-ul va detine interiorul specific factiunii dupa cum se poate vedea si in clipul de mai sus.

- durata unei astfel de batalii este de 15 minute, delay-ul nu a fost stabilit inca.

Asteptam mai multe sugestii cu privire la acest update, in caz ca vreti sa lasati o opinie va rog sa argumentati.

Super interesant! 

Dupa munca si progres ❤️ !

Ceva nou si captivant din perspectiva mea!

-Avantaje pentru cucerirea zonei ce cred ca ar fii interesante:

#O anumita suma de banii

# Job Booster

# +500 Heal la masina personala

# Armura +15 pana la un anumit numar de kill-uri

# Pentru mai multe zone cucerite un anumit numar de Puncte premium!

# Race Point 

#Dublu-respect point pentru un anumit numar de payday-uri

-Cateva sugestii:

(Nu stiu daca s-a implementat sau nu dar poate ajuta)

#Adaugarea unei comenzi separate de cele normale [/cripturfs] pentru a vedea zonele respective

#Comanda pentru a vedea exact daca exista o batalie in acest moment.

#NEWS direct pe server ce comunica jucatorilor cea mai activa mafie din punct de vedere al cuceririlor

%% O sa revin cu un #edit daca mai gasesc ceva 

Cred ca singurul lucru care m ar face sa joc la ele ar fi pp-urile :)) (doar ca i exagerat, cred...) si chestia sa te spawnezi la ele ca sa ajungi mai repede la turf-uri, insa asta doar daca as fi ca la inceput si as mai avea mafia de 2 orase :)) Ideea e buna pt liderii noi care au o mafie buna si intra in alt oras. 

Atunci cand ești înăuntru in casa aia sa poti face droage

fara sa mai iei tu Jobu sa le faci afara mai bine le faci înăuntru sa fie mai mișto părerea mea

On 10/7/2019 at 4:06 PM, sNipedKING said:

Avand in vedere ca joc de mult timp in mafii nu am mai vazut asa ceva, multumim Massive pentru acest update insa o dezamagire ar fii cum a spus si @găbiță grăsuțuKGB (RETRAS) ca a-ti scos cele 3 mafii care era mult mai ok cu ele.

On 10/7/2019 at 3:55 PM, găbiță grăsuțuKGB (RETRAS) said:

bine ca ati scos 3 mafii, ati micsorat sloturile si acum bagati prostia asta. dezamagit

Nu sunt playeri suficienti pentru 3 mafii, nu va mai suparati degeaba /// nu erau lideri capabili + inca nu sunt, nu vedeti ca dureaza undeva la 4 - 5 zile sa aleaga un lider bun de mafie? Nu inteleg de ce atata frustrare.

Foarte interesant!

Ma motiveaza din ce in ce mai mult sa intru intr-o mafie si sa joc din ce in ce mai mult! Se vede ca se lucreaza din ce in ce mai mult la server si nu se lasa balta. Massive chiar esti pus pe treaba si asta ma motiveaza pe mine sa ma joc. Ai +1 de la mine! ❤️ Daca s-ar face lider pentru cele 3 mafii ar fi super!

Am si eu cateva sugestii insa nu cred ca se vor implementa

-Sa fie un micut garaj unde vor fi masinile factiunii x in aceste Crib-uri.

-Sa fie adaugata comanda [/cribturfs] asa cum a spus si domnul Error mai sus.

-Sa se adauge ceva bonus-uri doar pentru mafioti.

-Mafiotii sa poata captura un mafiot din mafia adversa si sa ceara recompensa pe acesta, daca lider-ul a fost capturat recompensa va fi 1 turf iar daca mafia nu are nici un turf mafia va trebui sa plateasca membrul x pentru a-i da drumul liderului. Membrilor va fi recompensa doar in bani iar daca acestia nu platesc in 30 de minute mebrul va fi omorat si ii vor fi furati banii, masinile si 1 turf (in cel mai rau caz).

Eu c-am atat am avut de spus chiar ar fi fain sa se adauge sugestiile mele de mai sus probabil voi face o sugestie pentru server, va pwp! ❤️

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...