Jump to content
Massive

[POLL] Schimbare teritorii mafii

[POLL] Schimbare teritorii mafii  

199 members have voted

1. 1. Ce turf-uri raman pe server?

Recommended Posts

9 hours ago, vLd47 said:

HQ-urile nu se mai afla pe turf-uri pt a evita situatiile war-urile de tip spawnkill. Pe de alta parte sunt destul de sigur ca anumite pozitii precum groapa Ballas, pod SF etc. au fost scoase. Ceea ce e efectiv in mijlocul orasului pare prea mult sa fie scos din mai multe pct de vedere. Oricum, treaba cu pozitiile s-ar putea rezolva si la nivelul regulamentului, nu doar la nivelul unor patratele. So, ce ar insemna pt tine un aspect placut?

^^ Deci daca se acopera zona libera, e totul in regula pt gustul tau? Cele din LS cu ce te dezgusta fata de cele actuale?

As putea sa dau quote si altor comentarii de p-aici, dar unii n-ati fi capabili sa va argumentati nici macar existenta 🙃

Ok, am formulat gresit, am vrut sa spun ca mi-as dori ca turfurile sa fie de diferite dimensiuni, sa fie facute in asa fel in cat sa fii nevoit sa joci in functie de o anumita tactica, turfurile prezentate sunt probabil delimitate random. As prefera ca pe unele turfuri sa fii nevoit sa te joci impreuna cu colegii, nu sa poti juca si 'one man army', nu cred ca este nevoie de exemple, cred ca se subintelege la ce ma refer ( nu ma refer la turfuri de 2 pozitii sau ceva de genul, ma refer la zone precum zona din fata pozitiei de la skate park, fara pozitie + groapa dar sa fie interzis sa te urci in cladirea de la groapa, pana la barul de langa sina de tren ), turfuri de 'pozitii' usor accesibile ( de exemplu in lv, pot fi turfuri formate din casele din nordul LV-ului / vestul LV-ului, etc / zonele idlewood, ganton, vinewood, etc din ls, vestul sf-ului, pe aceste turfuri sa fii nevoit sa joci tactic, sa avansezi usor, sau doar sa stai pe case fara sa avansezi, sunt doar niste exemple), turfuri pe care sa te poti bate doar 'parte-n parte' ( cladiri mari inaccesibile si strazi de exemplu, fara pozitii, nici macar case, ca si alea pot fi utile ) sau alte strategii. In orice caz, prefer sa ma joc pe turfurile actuale decat cele prezentate, sunt mai bine structurate din punctul meu de vedere, fiecare are parere sa. Cat despre ce ai spus cu HQ-urile, nu ma intereseaza, doar am spus ce este nou, mie personal imi este indiferent daca este turf sau nu pe HQ. Cat despre pozitii, daca se rezolva, asta conteaza, nu imi pasa cum se rezolva, doar sa se rezolve. 

edit: Ca tot m-ai intrebat cum mi-as dori sa arate, poftim: https://i.imgur.com/HRrAPlW.png . Nu am stat sa-mi bat prea mult capul, doar am facut limitele, sper sa se inteleaga cum am delimitat, stiu ca sunt prea multe turfuri, este doar o idee, pot fi marite ( de exemplu unele sunt la fel si sunt unele langa altele, pot deveni doar unul, unele nu pot fi adaugate, cum doriti, este doar parerea mea ). Unde este X nu este turf, am incercat sa evit majoritatea pozitiilor enervante. Nu stau sa fac si la celelalte orase pentru ca este o pierdere de timp, oricum nu-i pasa nimanui de comentariul meu.

Vreau sa spun ceva si pentru astia 'daca preferi turfurile actuale nu esti mafiot', vreau sa va spun ca probabil va inselati, probabil voi sunteti aia 'pasnici', daca preferati sa jucati pe turfurile astea noi, care evita cateva pozitii enervante si HQ-urile, turfurile fiind delimitate random, votati sa se schimbe, nu mai comentati aici daca doar asta doriti sa scrieti, va irositi timpul si va faceti si de ras, judecand alte persoane, care probabil au o experienta mai mare in mafii si nu sunt de acord cu voi.

2 hours ago, TheD4rkNessYT said:

NU VREA NIMENI SA LE SCHIMBATI LASATILE ASA DRACU.

Eu văd ca cei care doresc update sunt mai mulți față de cei care nu îl vor.

On 11/21/2019 at 7:19 PM, RoLLz said:

Da, pai toti spuneti ca sunt NASPA ca etc, dar nu v-ati folosit ultimul neuron din cap sa vedeti ca nu sunt mai mult de 10 mafoti per war day, ca turfurile alea ocolesc unele pozitii + ca restul pozitiilor vor fii blocate pe viitor.

Cel mai bine, ma duc cu 3 oameni + ajutorul lui massive si va facem turfuri patrate, care sa acopere un oras intreg si sa va lasam sa va luptati 7 vs 7 cum e seara de seara, din 20 intr-o mafie veniti 9 la war si tot voi va plangeti ca e "war maraton". Turf-urile alea sunt mult mai ok deoarece sunt mai mici si nu mai alergi pana ramai fara stamina dupa un adversar.

Dar ce sa stie sampistul, ii dai o alternativa pt war-uri iti da cu ea-n cap si dupa tot el se plange ca alearga prea mult pe turf.

+1

Bai pasnicilor nu mai comentati voi sa se schimbe turfurile, nu vedeti ca suntem 15+ la fiecare war, voi vreti sa ne bagati turfuri mici sa nu avem loc pe unde sa ne bagam pe turf, sau cum vreti voi? sistemul asta  cu damage-ul din out nici nu merge, ce facem ne dau astia din out. A-ti pus pereti invizibili dar nici pe aia nu i-ati pus bine asta e partea a doua. Daca vreti mai bine scoateti mafiile si ii scutiti pe uni admin de la raport. Mai usor pentru noi si pentru ei.

23 hours ago, DariuxuTM said:

Bai pasnicilor nu mai comentati voi sa se schimbe turfurile, nu vedeti ca suntem 15+ la fiecare war, voi vreti sa ne bagati turfuri mici sa nu avem loc pe unde sa ne bagam pe turf, sau cum vreti voi? sistemul asta  cu damage-ul din out nici nu merge, ce facem ne dau astia din out. A-ti pus pereti invizibili dar nici pe aia nu i-ati pus bine asta e partea a doua. Daca vreti mai bine scoateti mafiile si ii scutiti pe uni admin de la raport. Mai usor pentru noi si pentru ei.

"15 +" / "pasnicilor", esti singurul care sufera pe OG-Times la momentul actual in ultimul hal. Nu mai comenta aiurea + fara niciun argument. O seara buna.

Perioada de 7 zile in care am asteptat feedback din partea dvs. s-a incheiat. Va multumim pt efortul depus in a vota si/sau justifica opinia.

Dat fiind numarul voturilor si a parerilor pozitive pt implementarea unor turfuri noi, de mai mici dimensiuni, pot confirma ca acest lucru se va intampla in perioada urmatoare. Dar pentru ca dorim sa atingem un nivel de satisfactie cat mai mare din partea jucatorilor vom incerca sa aducem modificari (de ex. orasul LV a fost deja refacut complet) turfurilor prezentate initial, realizand aceste modificari pe baza opiniilor si indicatiilor din acest topic. 

De asemenea, proiectul Crib Battles nu a fost dat uitarii, ci ne-am gandit sa-l convertim impreuna cu o propunere mai veche a jucatorilor, si anume o Suprematie a mafiilor. Mai multe detalii insa vor fi anunta la momentul oportun.

Topic locked.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...