Jump to content
Sign in to follow this  
iChristiaN47

CS:GO - Recomandări pentru începători

Recommended Posts

Acest topic este destinat ambelor categorii de jucători CS:GO, atât celor experimentați cât și celor newbie, astfel încăt am dorința de a împărtăși între voi experiențe si sfaturi.

Toti jucătorii care au un grad ridicat de experiență, sunt rugați să lase un reply cu câteva sfaturi esențiale pentru jucătorii noi de CS:GO.

Pentru a crea o atmosferă plăcută, puteți lăsa întrebări tot aici.

Nu stiu cat de mult va voi ajuta, dar va spun si eu ce am prins in 2 ani de CS.

1. Nu fiti toxici. Cel mai ok sfat e sa nu urlati si sa suflati in microfoane.

2. Jucati cu playeri cu rank asemanator, daca voi sunteti Silver I, si jucati cu Master Guardian I o sa aveti parte de nervi deoarece o sa luati grav bataie.

3. Daca aveti 50$ nu va cumparati Decoy, este chiar inutil iar runda viitoare poate aveti nevoie de exact 50$ sa va cumparati o arma sau AWP.

4. La competitive invatati cateva mape, si jucati-le pe acelea. Invatati locatiile (callouts). Nu dati start la Matchmaking cu toate hartile.

5. Nu mergeti cu tinta in pamant, chiar daca nu e nimeni.

6. Recomand sa jucati pe casti, o sa aveti un sunet mult mai ok fata de boxe. 

7. Jucati dupa sunet. Ascultati-va inamicul.

8. Multi inca nu isi dau seama ca CS:GO este un joc care depinde mult de cooperare, incercati sa vorbiti cu coechipierii vostrii, nu mergeti de exemplu pe Mirage o persoana in B si 4 in A. Daca nu aveti microfon NU jucati CS:GO, o sa stricati ziua altor oameni.

9. Va omoara cineva si va intreaba coechipierii de unde v-a omorat? Nu spuneti "acolo". Nu ajuta cu nimic.

10. Dupa ce muriti, incercati sa nu vorbiti, poate altii sunt concentrati. Vorbiti la final de runda si la inceput, e cel mai ok.

11. Invatati sa tineti un site, invatati cateva smoke-uri esentiale. 

12. Nu incurajati codatii. Daca aveti un codat in echipa, incercati sa scapati de el.

13. Poate uneori unele persoane nu sunt in forma, daca e o situatie 1v4, omoara 3 si il omoara ultimul nu este nevoie sa il injurati. In primul rand, ceilalti de ce au murit si el a putut sa omoare 3 inamici? 

14. Recomand sa nu vorbiti prea mult cu inamicii, doar un obicei personal.

15. Si nu in ultimul rand, nu uitati sa va distrati.

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...