Jump to content

Sugestii pentru server


Recommended Posts

Sugestie:

Salutare, propun readaugarea Celui mai bun quest  si distractiv de pe server (in opinia mea) adica questul "Hot Pursuit" (cu valizele). 

Pe scurt, trebuia sa livrezi 5 valize in fiecare zi din SF la un biz si primeai premii destul de bune (incluzand si 1pp/valiza) iar ceilalti puteau face dm pe tine dar si invers.

Un video gasit pe yt cu questul: 

 

 

Pasii misiunii extrasi din topicul "Updates": 

> Livreaza zilnic 5 serviete la business-urile indicate si contribuie la progresul total.
> Odata cu livrarea unei serviete vei obtine continutul care se afla in aceasta.
> Ai grija la jucatorii care te vaneaza, poti pierde servieta daca mori!
> Servietele apar odata la 15 minute in orasul San Fierro si sunt marcate pe radar cu un punct galben


> Fiecare continut din servieta poate fi colectat daca aceasta este livrata la business-ul indicat.
> Continutul servietelor: Bani, RP, PP, Rob Points, RCP, Hidd.


> Jucatorii care livreaza serviete pot fi identificati printr-un text deasupra capului [delivering suitcase] sau o sageata deasupra vehiculului + patrat galben pe radar.
> Acestia pot fi vanati de catre alti jucatori pentru a obtine servieta si a finaliza transportul, insa purtatorii servietei nu pot trage in jucatorii care ii vaneaza.
> Fiecare jucator care livreaza o servieta primeste wanted +1 (fara drept de predare) dupa 30 de secunde de la ridicarea acesteia.

Acest quest poate fi indeplinit de 2 ori pentru premii speciale!
Premiu pentru finalizarea quest-ului o singura data: 30.000.000$, 15 RP, 10 Rob Points, 30.000 RCP, 1 Hidden si 1 Vehicle Slot / SUPREME Tag (daca ai deja 10 sloturi vehicul).
Premiu pentru finalizarea quest-ului de doua ori: 20.000.000$, 15 RP, 10 Rob Points, 30.000 RCP, 1 Hidden si 1 Skateboard.

Eu unul sper sa se adauge deoarece a fost foarte fun, daca questul cu merele din 2018 s a bagat, eu zic ca ar merge si asta.

Cum ar ajuta serverul: o activitate in plus de facut dar si distractiva in acelasi timp in loc de cautat obiecte de ex.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 3.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Salut, eu alaturi de @Costy47 ne-am gandit la un quest pentru Autumn. 🍂 Pentru a putea incepe quest-ul de Autumn  va trebui sa mergi la [/gps - Autumn Quest] ( Obiecte folos

Salut, alaturi de 2 colegi din staff (unde m-au ajutat pe ici-colo cu 2-3 propuneri) am venit cu o lista mai lunga de propuneri/sugestii pentru server si speram sa fie implementate. Multumesc @ertwx s

Ca sa incep, cu inceputul. Cred ca este nevoie de o schimbare in factiunea National Guard, de cand sunt eu pe aici, de aproximativ 200 de zile(ma refer in factiune), mi se pare incomod spawn-ul si nu

Posted Images

Sugestie: Sa fie inbunatatite sistemele de poker si de slots din cazinouri.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar aduce un alt sistem nou pe care majoritatea playerilor l ar iubi, pentru ca toti stim ca mai mult de jumate de playeri legit rup cazinourile pe fiecare server, si majoritatea joaca doar blackjack, ruleta si dice pentru ca alea sunt cele mai usor de folosit si cele mai ok facute. Sistemul de slots e asa de useless incat nu am vazut pe nimeni niciodata sa incerce sa joace, iar la poker foarte rar, si desi sistemul e bun majoritatea sunt nemultumiti ca nu pot intra decat cu 1000 de chipsuri la masa. Also ar merge sa fie bagat si modul de poker cu 5 carti.

Link to post
Share on other sites

Propun ca Jail-ul pe baza DM-ului sa se ofere exclusiv prin post pe panel sau, in caz ca se ofera prin spec de catre un admin, dovezile de dm sa fie mai specifice, adica sa se vada clar ca jucatorul raportat pentru dm trage random in mai multi oameni/masini din jur. Sugerez acest lucru pentru a se evita situatiile de jail aiurea, cum am primit recent cand testam ceva( daca poti lua dmg cand tragi in pet ) cu un prieten de pe discord, iar cineva random care nu avea treaba cu noi a dat report pe mine.

Pe scurt, jail-ul pe baza dm-ului ar trebui oferit exclusiv prin post sau sa se implementeze niste reguli mai specifice pentru report/spec cum ar fi: daca jucatorul raportat pentru dm trage in persoana care l-a raportat, atunci sa fie pedepsit. 

Altfel, nu are sens sa dai jail fiindca cineva a trecut pe langa doi oameni care trageau in ei insisi si a dat report. 

Link to post
Share on other sites
Propun ca de Halloween sa se introduca side questuri cu trick or treat in acea saptamana, iar ca si Halloween Quest ar merge sa trebuiasca sa primesti misiunea din Bluberry Acres, la ferma, de la skinul 98, el fiind un tanar a carei familie a fost ucisa de un criminal care se ascunde pe harta. Trebuie sa cauti dovezi pe harta (arme precum pistoale, cutite, chiar si lopeti si drujbe, impartite in mod egal pe harta), sa le colectezi, si sa le predai la HQ FBI. Dupa 7 zile de strans dovezi, se intelege ca respectivul criminal este prins si drept rasplata, tanarul care se ascundea la ferma iti va oferi $30,000,000, o culoare hidden, un vehicle slot, 15k kp, 40k rcp, 15 RP, 15 Rob Points si 50% sansa sa castigi una din cele 30 masini (modelul il alegeti voi) halloween souvenir 2021, de care este atasat un dovleac sau un witch hat, sau ambele.

 

 
Link to post
Share on other sites

Sugestie: Sa se faca mult mai usor mats sau drugs..

Cum crezi ca ar ajuta serverul? Am ajuns sa platim peste 250kk pe saptamana pentru mats si drugs,sa se gaseasca o solutie de mijloc.. ori se ieftinesc ori sa se faca mult mai usor. Ca nu ajung ca mafiot sa cumpar raport pentru mafie cat un turismo stock in ds.

Link to post
Share on other sites

Scoaterea caselor cu ID-ul 408, 403, 405, 413, 414, 410 si 409, apoi adaugarea acestor noi case sau adaugate fara scoaterea caselor.

Pentru ca niciun jucator ce detine casele respective sa nu fie neindreptatit  celor 5 sa le fie oferiti 100.000.000$ de fiecare.
( Stiu ca sunt 6 case in locatia respectiva, insa una este pe AdmBot)

 

 

 

Adaugat [/attack] pe buton respectiv 'LALT' pentru a simplifica attack-urile si a nu mai fi nevoie de un bind ce in mare parte doar te incurca.

 


Adaugare NPC job-ului Lyft Driver fiind singurul job ce nu are un astfel de NPC.

 

 

Scos [+] add vehicle slot atunci cand ai full slots in [/v] deoarece multi au Premium Points si le folosesc din gresala cumparand slot in loc sa apese pe vehicul, acest text mutandu-se jos sau dezactivandu-se de tot.


l89HNXo.png

 


Business-ul 28 scos din [/gps - Los Santos - 24/7] deoarece acesta este unul de tip fastfood
 

 

Special thanks @Costy47

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Propun ca dupa ce termini rob-ul sa pierzi wanted-ul. 

Cum crezi ca ar ajuta serverul? - Practic mai multa lume ar da rob si de asemenea ai avea un motiv mai bun sa-l termini, daca reusesti sa scapi inseamna ca ai indeplinit misiunea cu succes si stii sa fugi de politie. Ar fi mult mai fun zic eu.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Propun sa se adauge un nou lucru in sectiunea 'Premium' pe Panel, pentru playerii care au suspend permanent pe panel, sa poata sa cumperi 'Remove Panel Suspend' sau ceva de genul, ca si playerii care pot cumpara unban permanent.

 

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Consider ca ar ajuta enorm de mult playerii care au supend permanent pe panel, deoarece ii dezavantajeaza enorm de mult ca nu au acces la panel, si i-ar ajuta sa primeasca din nou acces la panel.

Link to post
Share on other sites

 

Sugestie:

-Propun ca jucători cu cont premium sa poată da spawn la 20 de vehicule

Iar jucători ce nu au cont premium  sa poată da spawn la 10 vehicule

-Adăugarea unui nou garaj cu 20 de sloturi iar acesta sa coste 600kk și 300cu voucher garaj

 

Exemplu de garaj

maxresdefault.jpg

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: ar arata mult mai bine sa treci pe lângă o casa și sa vezi 20 de vehicule spawnate sau sa intri într-un garaj și sa vezi 20 de vehicule în el 

Link to post
Share on other sites

Propun un anumit ore pentru a folosi comanda [/wt], deoarece majoritatea isi fac conturi secundare si injura jucatorii / creeaza o neplacere pentru ceilalti, nu este de ajuns mute, kick sau warn, ei tot nu se vor opri. Va las pe voi sa decideti daca e o propunere buna de pus in practica.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Schimbarea regulii in legatura cu, cruise control

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar ajuta playerii. Sa spunem ca eu ma plimb cu Ionel in masina (am dat un exemplu), si eu vorbesc cu Ionel pe joc, prin mesaje. Dar noi, in timpul acesta vrem sa facem ore jucate..pentru ca noi suntem la calculator si suntem activi pe server. Nu mi se pare smart sa fii sanctionat pentru ca esti pedepsit cu ban pentru ca ai folosit cruise control-ul in acesta situatie.

Adica cat timp esti la calculator, si poti raspunde in cazul in care un admin se pune spectator pe tine, si lui i se pare ca tu faci autoclicker, nu mi se pare nimic gresit. Daca in cazul in care te someaza adminul un minut, sau doua minute, cat este regula, atunci sa fii pedepsit pe motiv ''auto-clicker''.

Link to post
Share on other sites

Sugestie:  Adaugarea pe masini a foliilor pe geamuri, acestea sa fie cumparate de la mecanici sau sa le cumperi de la un magazin 24/7 si sa le omologhezi la cei din factiunea TCC la sediul lor printr-o anumita comanda, gen /putcarfoils. Iar politia sa te poata opri sa iti verifice daca ai foliile omologate.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ar fi ceva interesant, nou, cred ca si unic, n-am mai vazut pe alte servere si poate ar mai gestiona economia, sa aibe un pret mai ridicat si banii sa nu mearga in totalitate catre membrul factiunii, ci catre seif si 30% la acesta.

Link to post
Share on other sites
On 10/2/2021 at 11:54 PM, MarianC. said:

Propun un anumit ore pentru a folosi comanda [/wt], deoarece majoritatea isi fac conturi secundare si injura jucatorii / creeaza o neplacere pentru ceilalti, nu este de ajuns mute, kick sau warn, ei tot nu se vor opri. Va las pe voi sa decideti daca e o propunere buna de pus in practica.

ai nevoie de minim level 3 pentru freq si oricum injura si spameaza jucatori cu level mare si multe ore jucate (exp: https://earthpanel.og-times.ro/profile/kolg.afganu)

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Punerea unui Mandat la fiecare lider.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Ar ajuta comunitatea deoarece sunt playeri care isi doresc o functie pe acest server si sunt multi lideri care au foarte multe zile(ex 1000+).Pentru ca sunt unii playeri care se dedica jocului si sunt foarte activi si cu toate astea,nu au unde aplica ca si lider.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Acu cu noul uqdate cu garajele factiuni, cand spawnezi o masina cu comanda /gg si vrei sa o despawnezi cum faci? Propun sa se adauge o comanda de despawnat masina in momentul in care te afli in ea de exeplu /ungg sau cv de genu.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Ex: La war sa fie mai multe masini sa nu se mai spameze 'FVR'.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Propun marirea limitei de vehicle slots la un numar mai mare.

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Consider ca ar ajuta destul de mult jucatorii care detin foarte multe vehicule (in cazul de fata fiind si eu) si sa nu mai fie nevoiti sa isi mute masinile pe alte conturi s.a.m.d. Cred ca ar fi mult mai comod pentru fiecare sa se bucure de toate masinile pe care le are si sa nu mai fie nevoit sa foloseasca alte conturi ca sa isi mute masinile daca cumva doreste sa isi cumpere mai multe.

 

-------

 

Sugestie: Propun modificarea dialogului [/v] in unul mai complex fata de cel actual prin adaugarea sectiunii 'Others details' langa 'Despawn time' si acolo sa fie notate restul de detalii ale masinii, cum ar fi: neon, tag, stage, fuel si culori.

Screenshot_65.png.c66bbe43d025f360dad8680205a38b7f.png

(poza este pusa strict ca un exemplu, luata de pe internet dupa un simplu search)

Cum crezi ca ar ajuta serverul?: Consider ca ar ajuta destul de mult acest lucru destul de minor, in primul rand pentru aspectul dialogului [/v] iar in al 2-lea rand pentru usurinta si detalierea mai exacta a masinilor fara a mai fi nevoit sa dai click pe masina - Vehicle Info din meniul [/v], sa te uiti pe [/panel] sau sa te urci in masina pentru a aparea dialogul cu detaliile masinii s.a.m.d.

Link to post
Share on other sites

Sugestie: Să se adauga un  upgrade la joburi care sa coste 1.5-2k curse la jobul respectiv, si sa iti aduca un bonus de 25-50% permanent la acel job, de exemplu, daca pe o pizza in momentul de fata iei 450, si cumperi acel upgrade cu 1.5k curse, sa ti-se reseteze cursele iar tu sa castigi 700k pe pizza, sau sa iti ramana cursele iar acel upgrade sa coste o anumita suma de bani 250kk-500kk 

Cum crezi ca ar ajuta serverul?:Ar imbunatatii activitatea playerilor la joburi, in acest fel cresc si preturile actiunilor, si toate lumea are de castigat, se vor apuca playeri noi stiind ca daca fac skill 6 nu se opresc acolo si ca pot sa mai inainteze pentru a face bani mai multi.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

Announcements


×
×
  • Create New...