Jump to content

Interviu #37 Kellow - Youtuber of OG-Times

Recommended Posts

Salut @Kellow și mulțumesc că ai acceptat invitația mea.
Kellow: Salutare tuturor!

I. Întrebări din viața personală:

Î: Pentru început, cum te numești, care este vărsta ta și de unde ești?
R: Ma numesc Alexandru, am 19 ani si locuiesc in Timisoara.
Î: O scurtă descriere personlă pentru a vedea cu ce personă stăm de vorbă
R: Pai cu ce sa incep?! Sunt un baiat cu simtul umorului foarte dezvoltat, imi place sa ajut oamenii cand acestia au nevoie de ajutorul meu. Pe langa chestia asta, pot spune despre mine ca respect pe cine ma respecta si imi place sportul.
Î: Cum arată/decurge o zi ideală din viața ta?
R: Pentru mine, orice zi e "ideala". Ma trezesc dimineata, imi beau cafeaua, vin la PC, ma gandesc ce ar fi bine pentru canalul meu de YouTube si dupa "ma bag la creatie" dupa cum ar spune str3su. Dupa-amiaza dorm sau lucrez la anumite proiecte si seara ies cu prietenii in oras.
Î: Care sunt preocupările tale în timpul liber?
R: Tot ce tine de categoria asta de gaming si programarea.
Î: Prin ce modalități îți alegi prietenii?
R: Prin incredere.
Î: Ce gen de muzică asculți? Ne poți da câteva exemple din genul respectiv?
R: Orice gen de muzica, nu vreau sa dau exemple pentru ca am prea multe in cap si probabil as uita vreuna.
Î: Care este cea mai mare temere a ta?
R: N-am temeri, ciudat, stiu.
Î: Crezi că cercul de prieteni în care te invârți te poate influența? Argumentează-ți răspunsul.
R: Nu, atat timp cat esti indiferent de parerile celor din jur, n-are cum sa te influenteze vreo persoana.
Î: Ce calități apreciezi cel mai mult la o persoană?
R: Increderea si respectul.

II. Întrebări din mediul virtual:

Î: Trecând la intrebările din mediul virtual, cum ți-ai ales acest nume?
R: Jucam pe un vechi server de SA:MP de pe o alta comunitate si un admin avea un nickname asemanator cu cel pe care il am eu acum, cum eram mai mic de varsta si eram in cautarea unui nume am decis sa editez putin numele lui si sa il folosesc.
Î: Cum ai ajuns pe această comunitate? Ce te-a făcut să rămai pe aceasta?
R: In trecut, pe la inceputul drumului meu pe SA:MP am jucat pe acest server, il vedeam prin promovari pe la Awake, serverul era la inceput si stiu ca intrasem in Taxi. Dupa o perioada in care am jucat pe alte comunitati am revenit aici.. Am mai luat o pauza si am revenit de curand, bineinteles cu o pauza. Imi plac jucatorii de aici, e o combinatie "misto" daca pot spune asa intre maturitate si copilarie.
Î: Cât timp îți ocupă acest joc? Care sunt activitățile tale pe joc?
R: Momentan, o ora - doua. Nu prea am ce face pe server, tocmai asta as schimba la el daca as putea. Intru, imi fac quest-urile, quest-ul special si cam atat. Sper sa reusesc sa acumulez orele necesare pentru a intra intr-o factiune ca sa am si eu ce face pe server.
Î: Care sunt jucătorii care te-au sprijinit cel mai mult pe acest server?
R: Sunt anumiti jucatori care mi-au dat din averea lor pentru ca ma urmareau pe YouTube, nu le-am retinut numele, din pacate. Dar asa, ca sfaturi si ajutor as spune in mare parte @Lolecs, @Massive si cu @COSTy.
Î: Ai putea să ne spui ce planuri de viitor ai pe această comunitate?
R: In trecut ma gandeam la o functie, helper sau lider dar cu timpul am cam renuntat la chestia asta. Vreau sa ma distrez, sa-mi aduc aminte de cum era jocul in trecut. Bineinteles, nu as spune nu unei oportunitati dar mai e mult pana acolo.
Î: Consideri că funcțiile obținute pe un joc, schimbă caracterul unui om? Ai întâlnit astfel de persoane?
R: Oarecum, depinde de prietenia pe care o ai cu acea persoana. Da, am intalnit astfel de persoana (nu pe OG-Times).
Î: După părerea ta, care sunt motivele pentru care acest joc, destul de vechi, rămâne încă foarte căutat?
R: Jocul nu mai e "cautat". Oriunde mergi in gaming-ul din Romania si spui ca joci SA:MP, devine amuzanta conversatia. Jocul ramane atat de sus din cauza celor ce fac continut pe YouTube, pentru ca il promoveaza si din cauza implicarii celor din conducere.
Î: Ai vrut vreodată să te lași de această comunitate? Daca da, ce te-a determinat să rămai?
R: Am facut-o de cateva ori dar am revenit.. Motivul? Comunitatea.
Î: Consideri că această comunitate are anumite avantaje, fată de celalalte comunități de SA:MP? Dacă da, care ar fi acestea?
R: Faptul ca incearca sa pastreze tema de "old-school".
Î: Crezi că sunt necesare niște schimbări pe acest server? Ai putea să ni le spui și nouă?
R: De adaugat mai multe chestii pentru jucatorii ce sunt noi pe server sau pentru cei care nu fac parte dintr-o factiune, te plictisesti repede daca nu ai factiune, asta e singurul lucru pe care l-as schimba / adauga.
Î: Ai un moment amuzant petrecut în cadrul serverului, de care îți aduci aminte? Dacă da, îl poti prezenta în câteva fraze?
R: Momentan, nope

III. Final:

Î: Ai vreo propunere pentru următorul interviu? Un jucător special ce dorești să-l invit?
R: As vrea sa vina cineva din administratia serverului, @GabiSPIN ar fi una dintre sugestii dar orice admin care doreste, e bine venit si il sustin. Astfel, jucatorii ar putea afla mai multe detalii despre cei care administreaza serverul.
Î: La final, dorești să le comunici celor care te urmăresc, vreun anume lucru?
R: kellow4k pe instagram si kellow pe youtube pentru cel mai tare continut posibil pe planeta asta. Va salut, va urez o zi / seara frumoasa si Doamne ajuta la cat mai mult timp petrecut impreuna.

• Hidro locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...